TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Последна вест: Нормализиран сообраќајот на патот Удово-Гевгелија

Авто Магазин - 17.07.2017

Според надлжените служби задолжени за известување за текот на сообраќајот во Македонија, од 11 часот и 50 минути сообраќајот на магистралниот пат А1 Удово-Гевгелија кој беше во прекин поради сообраќајна незгода кај местото кај Марвинска клучка е ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Гевгелија

Сител - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово - Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

Сообраќајка на патот Удово-Гевгелија, сообраќајот во прекин

Либертас - 17.07.2017

Сообраќајна несреќа се случила утрово во 08:20 часот на магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска. Поради сообраќајката во прекин е сообраќајот на овој ...

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

24 Вести - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Изменет режим на сообраќај кај Неготино

Макфакс - 17.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Возачи заобиколувајте го патот Удово - Гевгелија, кај Марвинска-има сообраќајна незгода и е во прекин

Фактор - 17.07.2017

Сообраќајна незгода е причината поради која утринава 20 минути после 8 часот, сообраќајот кај Марвинска е прекинат. Доколку патот утрово ве носи кон магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија избегнувајте го или заобиколете од споредни патишта.

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

А1 On - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Курир - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Сообраќајна несреќа и во Дојран

Фокус - 16.07.2017

Гужвата по патиштата, но и врнежите од дожд денеска дополнително го отежнаа сообраќајот низ земјава. Покрај сообраќајната несреќа што се случи на автопатот Куманово-Кр.Паланка, во која се повредени 14 лица, се случи и несреќа во Дојран.

Тешка сообраќајна несреќа и во Дојран (Фото)

Република - 16.07.2017

На влажниот коловоз на патот меѓу Стар и Нов Дојран, попладнево дошло до несреќа при што еден автомобил е превртен на кров. Засега нема информации за ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo наместа влажни коловози

Локално - 16.07.2017

– Сообраќајот на државните патишта се одвива пo наместа влажни коловози, соопшти АМСМ. Виадукт Трејд известува дека ќе се изведуваат градежни активности, реконструкција на десната страна на коловозот, со времетраење од 6 (шест) месеци од Граничен ...

Возете внимателно-сообраќајот се одвива по влажни коловози

OhridNews - 16.07.2017

Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози и затоа се упатува апел до возачите за внимателно возење и почитување на сообраќајните правила.

Поради сообраќајка сѐ уште во прекин патот Удово-Гевгелија (ФОТО)

МКД - 17.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Сообраќајот на магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска клучка поради сообраќајна ...

Состојба на патиштата: Изменет режим на сообраќајот кај Неготино

Канал 77 - 17.07.2017

Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива пo влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајка направи прекин во сообраќајот - еве каде не се вози

Press24 - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово - Гевгелија

Press24 - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово - Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Детални информации за состојбата на патиштата

Курир - 16.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. На патниот правец Неготино – Демир Капија, на делот од Неготино до м.в.Острово, се одвива по дел од новиот автопат во должина од 4км.

Изменет режим на сообраќајот кај Неготино

Точка - 17.07.2017

Сообраќајот на патните правци низ државата се одвива пo влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Скопје24 - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Телевизија Нова - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово – Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

Внимавајте како возите: АМСМ информира каква е состојбата

Press24 - 18.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo наместа влажни коловози, соопшти АМСМ. Виадукт Трејд известува дека ќе се изведуваат градежни активности, реконструкција на десната страна на коловозот, со времетраење од 6 (шест) месеци од Граничен ...

Сообраќајот по влажни коловози - АМСМ информира каква е состојбата

Press24 - 17.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Од 1 јули 2017 година започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период со кој се забранува движење на тешки товарни возила за време на деновите од викендот и за денови ...

Состојба на патиштата: Тековно одвивање на сообраќајот

Канал 77 - 18.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Телевизија Нова - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

А1 On - 22.07.2017

Во 13.45 часот е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат А-1 с.Удово – Гевгелија во двата правци, соопшти АМСМ. Одвивањето на сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа што се случи утринава во 9:20 часот на автопатот А-1 делница ...

АМСМ информира каква е состојбата на патиштата

Сител - 18.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања.

Сообраќајот се одвива тековно на сите правци

Денар - 18.07.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Сител - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Либертас - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Република - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Нетпрес - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Уште една сообраќајка, кај Гевгелија, направи прекин во сообраќајот

Exclusive.mk - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Нормализиран сообраќајот на патот Удово – Гевгелија

Точка - 17.07.2017

Сообраќајот на магистралниот пат Удово – Гевгелија повторно е нормализиран откако утрово беше во прекин поради сообраќајна незгода. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

ТВ21 - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...

Поради сообраќајка во прекин патот Удово-Гевгелија

Фокус - 17.07.2017

Поради сообраќајка изутрина од 08:20 часот е во прекин магистралниот пат А1 Удово – Гевгелија, кај Марвинска соопшти Автомото сојузот на Македонија ...