TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се избираат најпопуларните радиски хитови

+инфо - 10.11.2017

За изведувачот чија песна ќе биде прогласена за апсолутен радиски хит следува награда од 60.000 денари. Најпопуларните радиски хитови за оваа година ќе бидат избрани на јубилејното, десетто издание на МАРС (Македонска радиска селекција), што ќе се ...

„Меморија“ со награда за трајни вредности на МАРС

Репортер - 10.11.2017

Следниот викенд во МОБ ќе се одржи десеттиот македонски радиски фестивал МАРС, а пред публиката ќе бидат изведени 11 најслушани радио-хитови за оваа година. Специјални гости на МАРС ќе бидат членовите на групата „Меморија“, кои се годинешни ...

Наградата за трајни вредности „МАРС“ за „Меморија“...

Н.Македонија - 10.11.2017

Наградата за трајни вредности „МАРС“ за „Меморија“ Јубилејниот 10. македонски радиски фестивал „МАРС“ ќе се одржи следниот вторник во МОБ со почеток во 20.30 часот, а директно ќе го пренесува МРТ.

Македонски радиски фестивал слави 10 години постоење

Fashionel - 09.11.2017

Во присуство на медиумите и соработиниците, организаторите на Македонски радиски фестивал денеска ги соопштија деталите околу јубилејното десетото издание што ќе се одржи на 14-ти ноември во МОБ, со почеток од 20.30 часот.

Радиските хитови на годината ќе се избираат на 10. МАРС на 14 ноември

Курир - 09.11.2017

Повеќе од 100 изведувачи и 500 песни биле испратени од македонските радиостаници и, по разгледувањето, најслушаните се ставени на финалната листа според оценката на жирито, составено од претставници на национални и локални радија од различни региони ...

Повеќе од 100 изведувачи и 500 песни се доставени до организаторите на МАРС 2017

Бизнис Вести - 09.11.2017

Македонскиот радиски фестивал, МАРС, оваа година ќе го прослави својот 10 годишен јубилеј. Традиционално, и оваа година ќе бидат избрани најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во ...

ЈУБИЛЕЈНО 10. ИЗДАНИЕ НА МАРС: Радиските хитови на годината ќе се избираат на 14 ноември

Популарно - 09.11.2017

Најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во Македонија ќе бидат избрани на 10. Македонски радиски фестивал МАРС 2017 кој ќе се одржи на 14 ноември во Македонската опера и балет.

Менаџерите ги презентираа проблемите и потребите пред премиерот и министерот за финансии

еМагазин - 05.12.2017

Асоцијацијата на менаџери на Македонија, на својата прва трибина помеѓу нејзините членови и владиниот сектор, на тема „Новите даночни измени и новиот буџет за 2018 година” реализираше исклучително продуктивна средба на менаџерите членки во АММ со ...

Радиските хитови на годината ќе се избираат на 10. МАРС на 14 ноември

А1 On - 09.11.2017

Најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во Македонија ќе бидат избрани на 10. Македонски радиски фестивал МАРС 2017 кој ќе се одржи на 14 ноември во Македонската опера и балет.

Повеќе од 500 песни доставени до организаторите на годинешниот МАРС

Макфакс - 09.11.2017

Македонскиот радиски фестивал (МАРС) оваа година ќе го прослави својот 10-годишен јубилеј. Традиционално, и оваа година ќе бидат избрани најпопуларните радиохитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во ...

Радиските хитови на годината ќе се избираат на 10. МАРС на 14 ноември

Орбис - 09.11.2017

Најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во Македонија ќе бидат избрани на 10. Македонски радиски фестивал МАРС 2017 кој ќе се одржи на 14 ноември во Македонската опера и балет.

Повеќе од 100 изведувачи и 500 песни доставени до МАРС 2017

Идивиди - 09.11.2017

Македонскиот радиски фестивал, МАРС, оваа година ќе го прослави својот 10 годишен јубилеј. Традиционално, и оваа година ќе бидат избрани најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во ...

Радиските хитови на годината ќе се избираат на 10. МАРС на 14 ноември

Скопје24 - 09.11.2017

Најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во Македонија ќе бидат избрани на 10. Македонски радиски фестивал МАРС 2017 кој ќе се одржи на 14 ноември во Македонската опера и балет.

Македонскиот радиски фестивал прославува јубилеј: Групата „Меморија“ ќе добие признание за трајни вредности

Република - 09.11.2017

Македонскиот радиски фестивал, МАРС, оваа година ќе го прослави својот 10 годишен јубилеј. Традиционално, и оваа година ќе бидат избрани најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во ...

Македонски радиски фестивал - МАРС 2017 ќе се одржи на 14 ноември во Македонската опера и балет

Скопје инфо - 09.11.2017

Најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во Македонија ќе бидат избрани на 10. Македонски радиски фестивал МАРС 2017 кој ќе се одржи на 14 ноември во Македонската опера и балет.

Повеќе од 500 песни доставени до организаторите на овогодинешниот МАРС

Вечер - 09.11.2017

Македонскиот радиски фестивал (МАРС) оваа година ќе го прослави својот 10-годишен јубилеј. Традиционално, и оваа година ќе бидат избрани најпопуларните радиски хитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во ...

Повеќе од 500 песни доставени до организаторите на годинешниот МАРС

Sky - 09.11.2017

Македонскиот радиски фестивал (МАРС) оваа година ќе го прослави својот 10-годишен јубилеј. Традиционално, и оваа година ќе бидат избрани најпопуларните радиохитови на годината, селектирани и испратени до организаторите од над 30 радиостаници во ...