TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фетел не е дел од плановите на Мерцедес

Стандард - 20.03.2017

Себастијан Фетел не влегува во плановите на Мерцедес за во иднина, објави неизвршниот претседател на тимот, Ники Лауда, иако Германецот беше поврзуван како варијанта по заминувањето на Нико Розберг.

Рикардо: Хамилтон е фаворит за титулата, прв негов конкурент ќе биде Фетел

Gol.mk - 20.03.2017

Возачот на Ред Бул, Даниел Рикиардо пред почетокот на новата сезона изјави дека тимовите на Мерцедес и Ферари се наоѓаат пред нив во шансите за повеќе бодови и титулата. Тој потенцира дека тимот на Ферари има извонредни резултати на тестовите, но ...

Пред почетокот на сезоната, Лауда даде демант за трансфер шпекулациите со Фетел

Спортклуб - 20.03.2017

Во недела започнува новата сезона во Формула 1, сезона од која сите очекуваат да добијат нешто ново, односно ако не биде прекината доминацијата на Мерцедес, барем да биде ублажена. Резултатите од пред-сезонските тестирања покажаа еден нов посилен ...

Еклстоун: Оставете го Хамилтон на мир

SportMedia - 20.03.2017

Возачот на Мерцедес влегува во втората декада во спортот на Австралиското ГП и оди на четврта светска титула како главен фаворит кај букмејкерите откако лани загуби од колегата Нико Розберг.

Во Мерцедес се упорни - ривалите се многу поблиску

SportMedia - 20.03.2017

Австриецот пред стартот на сезоната во недела во Мелбурн, смета дека Мерцедес, кои апсолутно доминираат последните три сезони ги очекува голем предизвик. „Имавме неверојатен успех во последните три години поради стабилните правила, но ниту еден тим ...

„Ферари ако ги стисне забите и гас, може да ги победи Германците во Мелбурн!“

СуперСпорт - 20.03.2017

Според зборовите на возачот на Ред Бул, Мерцедес на почетокот на сезоната би можеле да имаат голем проблем. Возачот на Ред Бул, Даниел Рикардо го прифаќа фактот дека неговиот тим сеуште не може да му направи проблеми на Мерцедес.

Мика Хакинен се врати во формула 1

Вест - 20.03.2017

Двократниот светски шампион Мика Хакинен се враќа во тимот на Мекларен, со кој во 1998 и 1999 ги освои и двете титули во кариерата. Финецот ќе биде новиот амбасадор на британскиот тим, за кој учествуваше во 130 Гран При натпреварувања меѓу 1993 и ...

Мекларен го враќа човекот со кој ги имаа ѕвездените моменти

Дерби - 20.03.2017

Некогашната голема Формула 1 ѕвезда и двократен светски шампион, Мика Хакинен се враќа во Мекларен. Финецот ќе ја исполнува улогата на Амбасадор на тимот и ќе има главен збор во маркетинг тимот на Мекларен.Веста се очекува да биде официјализирана ...

Култхард: Хамилтон може да го следи примерот на Розберг и да се пензионира

Стандард - 20.03.2017

Луис Хамилтон спокојно може да го следи примерот на Нико Розберг и да се откаже по крајот на сезоната во Формула 1, ако ја освои титулата. Барем тоа го сподели поранешниот пилот, Дејвид Култхард.

Мика Хакинен се враќа во тимот на Мекларен по 16 години

Gol.mk - 20.03.2017

Некогашната голема формула 1 ѕвезда и двократен светски шампион, Мика Хакинен се враќа во Мекларен. Финецот ќе стане дел од маркетинг тимот на Мекларен, а веста треба да биде официјализирана следната недела.

Вебер: Ботас и Раиконен не се дораснати за титула

SportMedia - 19.03.2017

Вебер смета дека во борбата за круната ќе се Луис Хамилтон, Себастијан Фетел и двајцата возачи на Ред Бул, Даниел Рикијардо и Макс Ферстапен. Мерцедес ја почнуваат сезоната како фаворити со Хамилтон и со новиот возач Валтери Ботас, кој доаѓа од ...

Хорнер: Доминацијата на Мерцедес и штети на Формула 1

Стандард - 19.03.2017

Шефот на Ред Бул во Формула 1, Кристијан Хорнер смета дека тоталната доминација на Мерцедес во шампионатот во последните 3 години покажала погубно влијание врз спортот. Според него новите сопственици на најпрестижните автомобилски трки нема да ...

Мекларен го враќа човекот со кој ги имаа ѕвездените моменти

Канал 77 - 20.03.2017

Некогашната голема Формула 1 ѕвезда и двократен светски шампион, Мика Хакинен се враќа во Мекларен. Финецот ќе ја исполнува улогата на Амбасадор на тимот и ќе има главен збор во маркетинг тимот на Мекларен.

Хамилтон и Фетел се фаворити за титулата во Ф1

Вечер - 20.03.2017

Поранешниот Ф1 возач, Австралиецот Марк Вебер, изјави дека борбата за титулата во 2017 ќе биде меѓу три тима - Мерцедес, Ферари и Ред Бул, но дел од возачите на овиe болиди нема рамноправно да се борат за шампионската круна Тој смета Луис Хамилтон, ...