TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПОБЕДУВАМЕ како никогаш порано: Да ги бодриме националните селекции на Македонија!

Курир - 10.11.2017

Македонија до 19 години е на чекор од Елитна УЕФА фаза за пласман на Европско првенство. Со големиот триумф против Швајцарија, нашата „златна генерација“ е многу близу до остварување на зацртаната цел и влез меѓу најдобрите младински тимови во ...

ПОБЕДУВАМЕ како никогаш порано! Да ги бодриме националните селекции на МАКЕДОНИЈА

Точка - 10.11.2017

Македонскиот фудбал во 2017 година ги бележи најдобрите резултати во својата историја. Да ја завршиме победнички годината! Македонија до 19 години е на чекор од Елитна УЕФА фаза за пласман на Европско првенство.

ФФМ се пофали: Македонскиот фудбал во 2017 година ги бележи најдобрите резултати во својата историја

Спортклуб - 10.11.2017

Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) пред истекот на календарската година се пофали дека оваа 2017, македонскиот фудбал ги бележи најдобрите резултати во својата историја. Во специјалниот текст објавен на нивната официјална страна се ...

ФФМ: ПОБЕДУВАМЕ како никогаш досега, годината да ја завршиме победнички!

Gol.mk - 10.11.2017

Македонскиот фудбал можеби ги бележи најдобрите резултати во својата репрезентативна историја и дефинитивно секој Македонец е горд на настапите на А-селекцијата како и на младинските категории.

Од Куќата на фудбалот повикуваат: ПОБЕДУВАМЕ како никогаш порано, бодрете ја Македонија!

24Фудбал - 10.11.2017

Фудбалската федерација на Македонија се пофали дека фудбалот се искачува на подобро ниво, ја повикаа јавноста на поддршка. Официјалниот сајт на Фудбалската федерација на Македонија повика на поддршка од јавноста, да се бодрат сите национални ...

Победнички да ја завршиме најдобрата година во македонскиот фудбал!

Дерби - 10.11.2017

Македонскиот фудбал во 2017 година ги бележи најдобрите резултати во својата историја: генерацијата фудбалери до 21 година учествуваше на Европското првенство во Полска, А селекцијата и другите млади селекции забележуваат победи во својата ...

Да ги бодриме националните селекции на Македонија!

Sport M - 10.11.2017

Македонскиот фудбал во 2017 година ги бележи најдобрите резултати во својата историја. Да ја завршиме победнички годината! Македонија до 19 години е на чекор од Елитна УЕФА фаза за пласман на Европско првенство.