TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Ова е авионот од кој Трамп ќе владее во случај на нуклеарна војна

Макфакс - 14.11.2017

Доколку има нуклеарен напад, за претседателот на САД, Доналд Трамп, е обезбеден специјално дизајнирани авион, кој инаку постојано го следи авионот „Ер форс 1“. Од каде што во случај на нуклеарна војна би издавал наредби.

Водечката авио компанија објави како ќе изгледа бизнис класата во новиот Boeing 777 (Видео)

Среќа.mk - 14.11.2017

Водечката авио компанија “Emirates Airlines” објави како ќе изгледа бизнис класата во новиот Boeing 777. Кабините се протега на простор од 3,7 метри квадратни и нудат приватност. На патниците од оваа класа им следува гурманска вечера и телевизор од ...

Ова е авионот од кој би владеел Трамп во случај на нуклеарна војна (видео)

Newsroom - 14.11.2017

Доколку дојде до нуклеарна војна, американскиот претседател Доналд Трамп би бил во специјално дизајниран авион, познат како „National Airborne Operations Center” Овој авион „Боинг Е-4Бс“ чини 250 милиони долари, а саат време работа чини 160.

Kаде Трамп ќе го преживее крајот на светот ? (ВИДЕО)

Канал5 - 13.11.2017

Во случај на нуклеарен удар ,Американскиот претседател Доналд Трамп ќе преживее во летечката скривница или ,,авионот за крајот на светот” . Американскиот претседател крајот на светот или евентуалниот нуклеарен напад ќе го преживее во специјално ...

Ако дојде до нуклеарна војна Трамп влегува во овој авион и од тука издава наредби (видео)

Кумановски м. - 13.11.2017

loading... Овој неверојатен авион е дизајниран за денот кога ќе дојде до крајот на светот или до изненаден нуклеарен удар. Специјално дизајнираното американско летало го следи авионот „Air Force 1“ и Доналд Трамп каде и да патува, во случај да избие ...

Ако избие нуклеарна војна, Трамп влегува во овој авион и од таму дава наредби

Точка - 13.11.2017

"Boeing E-4Bs" чини околу 250 милиони долари, а еден час негова работа чини неверојатни 160.000 долари. Овој неверојатен авион е дизајниран за денот кога ќе дојде "крајот на светот" или до изненаден нуклеарен удар.

Ниту во случај на нуклеарен удар никој ништо не му може на Трамп: Ова е неговиот летачки воен штаб (ВИДЕО)

Курир - 13.11.2017

Официјално е познат како „National Airborne Operations Center“. Овој „Boing E-4Bs“ чини дури 250 милиони долари, а еден час неговата работа чини 160.000 долари. Авионот има широк спектар на одбранбени механизми, вклучувајќи ја и способноста да ...

Ако избие нуклеарна војна, Доналд Трамп ќе издава наредби од Air Forcе 1

Репортер - 13.11.2017

Авионот „Air Force1“ е дизајниран да послужи во случај на ненадеен нуклеарен напад врз Америка. Официјално е познат како „National Airborne Operations Center“, место од каде што американскиот претседател издава наредби и донесува клучни одлуки ...

Emirates купува 40 авиони „Boeing 787“ за 15 милијарди долари

Денар - 13.11.2017

Најголемата авиокомпанија на Блискиот Исток, со седиште во Дубаи, „Emirates“, постигна договор да купи 40 авиони „Boeing 787-10 Dreamliner“ кои чинат 15,1 милијарди долари. Најавата беше направена од извршниот директор на „Emirates“ Ахмед бин Саид ...

Боинг „растури“ на авио самитот во Дубаи

Фактор - 13.11.2017

Американскиот производител на патнички авиони Боинг има фантастичен настап на авио-саемот во Дубаи бидејќи од старт успеа да склучи два многу значајни и скапи договори. Авиокомпанијата Емирејтс од Дубаи потпиша договор со американскиот производител ...

Авиокомпанијата „Емиратс“ купува 40 авиони „Боинг“

Локално - 13.11.2017

Авиокомпанијата „Емиратс“ од Дубаи потпиша договор со американскиот производител „Боинг“ да купи 40 авиони од типот „787-10 Дримлајнер“ за 15,1 милијарди долари.Најавата дојде на почетокот на авио-саемот во Дубаи.

(Видео) Ова е авионот од кој Трамп ќе владее во случај на нуклеарна војна

Вечер - 14.11.2017

Доколку има нуклеарен напад, за претседателот на САД, Доналд Трамп, е обезбеден специјално дизајнирани авион, кој инаку постојано го следи авионот „Ер форс 1“. Од каде што во случај на нуклеарна војна би издавал наредби.

„Емирати“ непријатно го изненадија Ербас со нарачка на 40 боинзи на саемот за авиони во Дубаи

Сакам да кажам - 12.11.2017

Авиокомпанијата Емирати нарача 40 американски авиони од типот „боинг 787-10, дримлајнер“ на самиот почеток на авиосаемот во Дубаи што се одржува секоја втора година. Зделката се проценува на 15 милијарди долари.

Емирејтс купуваат 40 авиони „Боинг 787 дримлајнер“

Newsroom - 12.11.2017

Блискоисточната авиокомпанија Емирејтс(Emirates) соопшти денеска дека постигнала договор за купување на 40 авиони „Боинг 787 дримлајнер“, вреден околу 15,1 милијарди американски долари. Компанијата наведе дека „Боинг 787 Кју“ за Емирејтс е „најдобра ...

Во случај на нуклеарен удар никој ништо не му може на Трамп

Пулс24 - 13.11.2017

Доколку би дошло до нуклеарен удар или крај на светот, американскиот претседател Доналд Трамп во тој случај би бил во специјално дизајниран авион, кој инаку секогаш го прати авионот „Air Force 1“, од кој во воздух би се издавале директиви.

Боинг „растури“ на авио самитот во Дубаи

Шеталиште - 13.11.2017

Спонзорирано од СН ФИНАНСИИ Американскиот производител на патнички авиони Боинг има фантастичен настап на авио-саемот во Дубаи бидејќи од старт успеа да склучи два многу значајни и скапи договори.

Боинг потпиша зделки со авио-превозниците од Дубаи и Азербејџан

Сител - 13.11.2017

Авиокомпанијата Емиратс од Дубаи потпиша договор со американскиот производител Боинг да купи 40 авиони од типот „787-10 Дримлајнер“ за 15,1 милијарди долари. Најавата дојде на почетокот на авио-саемот во Дубаи.

Ниту во случај на нуклеарен удар никој ништо не му може на Трамп: Ова е неговиот летачки воен штаб (ВИДЕО)

БркајРабота - 13.11.2017

Доколку би дошло до нуклеарен удар или крај на светот, американскиот претседател Доналд Трамп во тој случај би бил во специјално дизајниран авион, кој инаку секогаш го прати авионот „Air Force 1“, од кој во воздух би се издавале директиви.

Авиокомпанијата „Емиратс“ купува 40 авиони „Боинг“

+инфо - 13.11.2017

И државната авио-компанија на Азербајџан најави дека ќе купи пет летала Боинг 787-8 и два транспортни авиони за вкупно 1,1 милијарди долари. Авиокомпанијата „Емиратс“ од Дубаи потпиша договор со американскиот производител „Боинг“ да купи 40 авиони ...

Авионот од кој Трамп би владеел во случај на нуклеарна војна (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2017

Доколку дојде до избивање на нуклеарен напад или светска катастрофа, американскиот претседател Доналд Трамп ќе се најде во специјалното дизајнирано летало, кое постојано го следи авионот „Ер форс 1“. Од него, во воздух, тој би ги издавал наредбите.

Боинг потпиша зделки со авио-превозниците од Дубаи и Азербејџан

А1 On - 13.11.2017

Авиокомпанијата Емиратс од Дубаи потпиша договор со американскиот производител Боинг да купи 40 авиони од типот „787-10 Дримлајнер“ за 15,1 милијарди долари. Најавата дојде на почетокот на авио-саемот во Дубаи.

Боинг потпиша зделки со авио-превозниците од Дубаи и Азербејџан

Орбис - 13.11.2017

Авиокомпанијата Емиратс од Дубаи потпиша договор со американскиот производител Боинг да купи 40 авиони од типот „787-10 Дримлајнер“ за 15,1 милијарди долари. Најавата дојде на почетокот на авио-саемот во Дубаи.