TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Семејството на Крис Корнел: Знаеме зошто се самоуби

Република - 19.05.2017

Првичната истрага околу смртта на Крис Корнел покажа дека музичарот самиот си го одзел животот. Телото на 52-годишниот американски пејач во средата беше пронајдено во хотелска соба во Детроит.

Почина Крис Корнел, пејачот на „Саундгарден“...

Н.Македонија - 19.05.2017

Крис Корнел ѝ е познат на светската јавност како пејач на рок-бендот „Саундгарден“, кој заедно со своите генерациски колеги од групите „Нирвана“ и „Прл џем“ го трасира патот на тогашниот нов музички правец наречен гранџ Пејачот на „Саундгарден“, а ...

Крис Корнел се самоубил со бесење

Локално - 19.05.2017

Крис Корнел почина во средата по концерт во Детроит. Познатиот рок музичар имаше само 52-години. Неколку часа откако веста ги шокираше роднините на музичарот, како и милионите негови фанови, станува извесно дека најверојатно станува збор за ...

Крис Корнел пеел за смртта на последниот концерт

Локално - 19.05.2017

Една од последните песни кои ги испеа лидерот на култната група “Саундгарден” (Soundgarden) Крис Корнел пред да се самоубие во ноќта спроти четврток, била посветена на смртта. Ова е класична госпел композиција In My Time of Dying во верзијата на ...

бев на последниот концерт на Корнел и видов знаци кои ја најавуваа трагедијата

Оff.net - 19.05.2017

Кога вечерта на вести ќе видиш како завршил човекот на чиј концерт штотуку си бил. И одеднаш ќе ти текне со која песна го завршил настапот. Кен Сетл е фотограф ветеран кој ги следи музичките настани на детроитската сцена уште од 70-тите години.

Истрагата покажа: Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Сител - 19.05.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на концерт, ...

Самоубиство на пејачот на Soundgarden и Audioslave

Fashionel - 19.05.2017

Американскиот музичар, пејач и текстописец, Крис Корнел, познат како вокал и гитарист во бендовите Soundgarden и Audioslave, почина вчера во 52-та година од животот.Според најновите извештаи се работи за самоубиство со бесење во неговата хотелска ...

Откриена причината за смртта на Крис Корнел

Кајгана - 19.05.2017

Според медицинскиот извештај, пејачот Крис Корнел извршил самоубиство со бесење, пренесува AP. Корнел беше пронајден во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната полиција веднаш отвори истрага за можно самоубиство.

Крис Корнел се обесил

Слободен Печат - 19.05.2017

По истрагата, заклучокот на патологот од Детроид е дека пејачот Крис Корнел, кој ја исполни насловната нумера за Бонд филмот „Казино Ројал“, се самоубил со бесење. Портпаролот на полицијата соопштил дека пејачот и басист од бендовите „Саундгарден“ и ...

Крис Корнел извршил самоубиство

Нетпрес - 19.05.2017

Пејачот на Soundgarden, Крис Корнел, извршил самоубиство со бесење, соопштија од одделот за судска медицина на округот Вејн. Педесет и двегодишниот Крис Корнел беше пронајден мртов во тоалетот на хотелскиот апартман во Детроит во средата вечерта по ...

Корнел се самоубил поради дејството на лековите!?

Позитив.мк - 19.05.2017

Првичната истрага околу смртта на Крис Корнел покажа дека музичарот самиот си го одзел животот. Телото на 52-годишниот американски пејач во средата беше пронајдено во хотелска соба во Детроит.

Пејачот Крис Корнел извршил самоубиство

ЗаЗабава - 19.05.2017

Пејачот на групата Саундгарден Крис Корнел почина во средата по концерт во Детроит. Музичарот имаше 52-години. Неколку часа откако веста ги шокираше роднините на музичарот, како и милионите негови фанови, станува извесно дека најверојатно станува ...

Истрагата покажа: Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

Курир - 19.05.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на концерт, ...

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Макфакс - 18.05.2017

Судските патолози соопштија во четврток дека американскиот музичар Крис Корнел извршил самоубиство со бесење. Корнел(52) беше пронајден во среда вечер во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната полиција веднаш отвори истрага за можно ...

Фронтменот на „Саундгарден“, Крис Корнел се обесил

Стандард - 18.05.2017

Фронтменот на „Саундгарден“, Крис Корнел се самоубил преку бесење според медицинскиот иследник, информираат американските медиуми. Порано денес излезе порака за смртта на познатиот изведувач.

Шок во музичкиот свет – почина Крис Корнел на 52 години

Нова ТВ - 18.05.2017

Од моќниот глас во гранџ музиката, повеќе нема да слушаме нова музика. Фронтменот на Аудиослејв, Крис Корнел почина на 52 години. Неговата смрт доаѓа како изненадување, бидејќи се уште се очекува обдукцијата за да се утврдат причините за неговата ...

Семејството во шок: Познатиот музичар почина, а причината за смртта уште не се знае! (фото)

Exclusive.mk - 18.05.2017

Рок музичарот Крил Корнел, кој се прослави како пејач во бендовите „Saundgarden" и „Audioslejv“, почина на 52 години соопшти неговиот застапник. Брајан Бамбери за „Асошиејтед пред“ рече дека Корнел починал синоќа во Детроит.

Ненадејно почина Крис Корнел од Soundgarden и Audioslave

Кајгана - 18.05.2017

Крис Корнел беше фронтмен на бендовите Soundgarden и Audioslave, а ја изведе и насловната песна за филмот за Џејмс Бонд од 2006 година Casino Royale. Во соопштението од неговиот претставник за медиумите Брајан Бамбери стои дека Корнел починал ...

Почина пејачот на Саундгарден Крис Корнел

Сакам да кажам - 18.05.2017

Рокерот Крис Корнел, кој се прослави како пејач на бендовите Саундгарден и Аудиослејв, почина на 52 години, соопшти неговиот агент. Корнел, кој беше на турнеја, починал ноќеска во Детроит, кажа Брајан Бамбери во изјава за АП.

Почина Крис Корнел, пејачот на „Soundgarden“ и „Audioslave“

Радио МОФ - 18.05.2017

Крис Корнел – водечкиот вокал на групите „Soundgarden“ и „Audioslave“, почина на 52-годишна возраст, соопшти неговиот портпарол. Во изјава за Асошијетед прес, Брајан Бамбери, рече дека Корнел починал синоќа во Детроит, „ненадејно и неочекувано“.

Крис Корнел се одјави на 52 години

Mojo.mk - 18.05.2017

Крис Корнел, рокерот кој стана познат како дел од Саундгарден и Аудиослејв и потоа имаше успешна кариера почина на 52 години. Неговата смрт е засега шок за семејството и најблиските кои велат дека ќе соработуваат со медицинските лица за да се открие ...

Почина Крис Корнел

Оff.net - 18.05.2017

Брзо и неочекувано, на 52 години, само неколку часа по настап, почина Крис Корнел од Саундгарден и Аудиослејв, едно од најубавите рокерски грла на сите времиња. Глас распослан во четири октави во кој чудесно се мешаат и свила и шмиргла.

Почина Крис Корнел на 52-годишна возраст

Слободен Печат - 18.05.2017

Од неговата ПР-служба соопштуваат дека неговата смрт била ненадејна и неочекува. Крис Корнел, кој својата слава ја стекна како фронтмен на „Саундгарден“ и „Аудислејв“ починал на 52-годишна возраст, во Детроит.

Почина американскиот пејач и гитарист Крис Корнел

Стандард - 18.05.2017

Почина американскиот пејач, гитарист и композитор Крис Корнел. 52-годишниот Корнел беше фронтмен на групите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“. Познат е по тоа што неговиот глас покрива опсег од четири октави.

Ненадејно почина Крис Корнел, водачот на групата „Саундгарден“

Република - 18.05.2017

Американскиот музичар, пејач и текстописец Крис Корнел кој се прослави како вокал и ритам гитарис на групите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“ почина во 53. година од животот, јави „Асошијтетед прес“.

Почина фронтменот на Саундгарден – Крис Корнел

Телевизија Нова - 18.05.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис.

Светот во шок: Познатиот пејач се самоуби

Press24 - 19.05.2017

Крис Корнел, познатиот пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на ...

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Актуелно24 - 18.05.2017

Корнел(52) беше пронајден во среда вечер во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната полиција веднаш отвори истрага за можно самоубиство бидејќи музичарот, како што пренесоа некои медиуми, имал јамка околу вратот.

Почина еден од најпознатите музичари во 90-те години

Курир - 18.05.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис.

ИСТРАГАТА ПОТВРДУВА: Крис Корнел се самоубил

Телеграф - 19.05.2017

Патолозите изјавија дека обдукцијата е завршена, но дека целиот извештај ќе биде дополнително соопштен, соопштија медицински лица од болницата Вејн. Семејството замоли за почитување на приватноста Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите ...

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Република - 18.05.2017

Судските патолози соопштија во четврток дека американскиот музичар Крис Корнел извршил самоубиство со бесење. Корнел(52) беше пронајден во среда вечер во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната полиција веднаш отвори истрага за можно ...

Почина фронтменот на Саундгарден – Крис Корнел

А1 On - 18.05.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис.

Истрагата покажа: Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

А1 On - 19.05.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на концерт, ...

Крис Корнел се обесил, покажува медицинскиот извештај...

Н.Македонија - 18.05.2017

Крис Корнел се обесил, покажува медицинскиот извештај Судските патолози соопштија дека американскиот музичар Крис Корнел извршил самоубиство со бесење. Корнел (52) беше пронајден во средата вечерта во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната ...

Замина уште една голема ѕвезда - Почина познатиот музичар

Сител - 18.05.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис.

Рок легендата Крис Корнел се обесил

Вечер - 19.05.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден" и „Аудиослејв", извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден" и „Аудиослејв", извршил ...

Судските патолози утврдиле дека Крис Корнел извршил самоубиство

Орбис - 19.05.2017

Судските патолози соопштија во четврток дека американскиот музичар Крис Корнел извршил самоубиство со бесење, пренесува Макфакс. Корнел(52) беше пронајден во среда вечер во несвесна состојба во хотелска соба, а локалната полиција веднаш отвори ...

Почина фронтменот на Саундгарден, Крис Корнел

+инфо - 18.05.2017

Портпаролот на Корнел изјави дека смртта била неочекувана и дека музичарот немал никакви здравствени проблеми. На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на ...

Крис Корнел се самоубил со бесење

+инфо - 19.05.2017

Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на концерт. Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит.

Почина фронтменот на Саундгарден - Крис Корнел

Телеграф - 18.05.2017

Крис Корнел е најдобро познат како пејач на рок бенд Саундгарден Аудиослејв бенд, каде свиреше со музичарите од бендот „Rage Against The Machine“ На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, ...

Истрагата покажа: Рок легендата Крис Корнел се самоуби со бесење

МК News - 19.05.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на концерт, ...

Почина Крис Корнел, фронтменот на Soundgarden и Audioslave

Нетпрес - 18.05.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Soundgarden, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис.

Истрагата открива: Гранџ иконата Крис Корнел си го одзел животот со бесење

Таратур - 19.05.2017

Крис Корнел (52), пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на концерт, ...

Ненадејно замина уште една музичка легенда: Почина гранџ иконата Крис Корнел

Таратур - 18.05.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Soundgarden, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис .

Светот во шок: Познатиот пејач се самоуби

Маркукуле - 19.05.2017

Крис Корнел, познатиот пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на ...

Светот во ШОК! – Почина музичката легенда Крис

Репортер - 18.05.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис.

Светот во шок: Познатиот пејач се oбеси

Репортер - 19.05.2017

Крис Корнел, познатиот пејач и гитарист на рок-бендовите „Саундгарден“ и „Аудиослејв“, извршил самоубиство со бесење, потврди денеска главниот патолог од Детроит. Корнел беше пронајден мртов во бања во хотелска соба во Детроит, по одржување на ...

Почина фронтменот на Саундгарден - Крис Корнел

МРТ - 18.05.2017

Нема информации за причината за смртта на Крис. Портпаролот на Корнел изјави дека смртта била неочекувана и дека музичарот немал никакви здравствени проблеми. На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, ...

Почина фронтменот на Саундгарден - Крис Корнел

Алфа - 18.05.2017

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, ...

Почина фронтменот на Саундгарден – Крис Корнел

Канал 77 - 18.05.2017

На педесет и двегодишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис.