TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Глигоров оптимист: Го посакувавме Малме, ќе дадеме максимум да постигнеме гол во гости

Gol.mk - 19.06.2017

Од денешната ждрепка во Нион, во која Вардар го доби шведски Малме, се чини сите во таборот од македонскиот шампион се задоволни. Заменик капитенот на екипата, Никола Глигоров се надоврза на зборовите на неговиот соиграч, Бобан Грнчаров и изјави ...

Грнчаров и Глигоров едногласни: Можеме да го поминеме Малме

24Фудбал - 19.06.2017

Фудбалерите на Вардар, Бобан Грнчаров и Никола Глигоров се оптимистички расположени по ждрепката, веруваат дека македонскиот шампион може да се надигрува со Малме и да го помине. Вардар го дозна противникот за второто квалификациско коло од Лигата ...

Ждрепката се смилува – Вардар доби скандинавски противник

24 Вести - 19.06.2017

Ждрепката во Нион на Вардар му го донесе Малме за противник во второто коло од квалификациите во Лигата на шампионите.. Првиот натпревар ќе се игра во Шведска, на 11 или 12 јули, а реваншот е седум дена подоцна во Македонија.

Малме не е „баук“, туку предизвик по мера за Вардар

Екипа - 19.06.2017

Малме на прв поглед се чини како противник по мерка за Вардар, со оглед на фактот дека меѓу петте потенцијални ривали имаше и посилни (Селтик), но и послаби противници од актуелниот шведски првак (Хафнарфјордур).

Вардар против Малме во Лигата на Шампионите

Спортски - 19.06.2017

Нашиот Вардар во ждрепката за 2. квалификациско коло од Лигата на Шампионите го доби Шведскиот Малме. Ждрепката се оджа во седиштето на УЕФА во Нион, а македонскиот шампион за противник го доби исто така шампионот на Шведска, Малме.

Ви го претставуваме противникот на Вардар: Малме – тимот на Златан Ибрахимовиќ

Спортклуб - 19.06.2017

Иако на хартија Малме е полесен од другите тимови кои му беа можни противници на Вардар, далеку од тоа дека македонскиот првак ќе има лесна задача во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Грнчаров: Малме ни е шансата да поминеме понатаму!

Gol.mk - 19.06.2017

После ждрепката од квалификациите за Лигата на шампионите капитенот на екипата на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека неговиот тим има големи шанси да се надигрува и да дојде до посакуваната цел.

Комплетната ждрепка за првото и второто квалификациско коло од ЛШ

24Фудбал - 19.06.2017

Познати се сите парови за првите две квалификациски кола од Лигата на шампионите, македонскиот првак Вардар за противник го доби Малме од Шведска. Денеска во Нион беше извршена ждрепката за првите две квалификациски кола од Лигата на шампионите.

Вардар против Малме во Лигата на шампионите

ТВ21 - 19.06.2017

Во рамките на 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, Вардар ќе патува во Шведска на мегдан со екипата на Малме. Тоа е противникот кој што го доби нашиот тим на денешната ждрепка која што беше одржана во седиштето на УЕФА во Нион.

Вардарци ајде сите во Малме! Авионски билет за само 1.500 денари

SportMedia - 19.06.2017

Вардар го доби Малме во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, на денешната ждрепка во Нион. „Црвено-црните“ ќе бидат гости на првиот меч кој ќе се игра на 11 или 12 јули, додека реваншот е на 17/18 јули пред навивачите на Вардар.

Вардар против Малме во ЛШ

Алсат-М - 19.06.2017

Македонскиот првак Вардар го доби за противник шведскиот шампион Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Шведскиот тим ќе биде домаќин на 11/12 јули, а вториот меч ќе се игра на 18/19 јули, кога Вардар ќе биде домаќинот на ...

Вардар ќе игра против Малме во ЛШ

Екипа - 19.06.2017

Македонскиот првак Вардар го доби за противник шведскиот шампион Вардар во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ ќе се обидат оваа сезона конечно да ја прескокнат првата пречка, откако тоа не им успеваше изминатите две ...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

СуперСпорт - 19.06.2017

Тимот на Вардар го доби противникот во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите. Шампионот на Македонија ќе се соочи со шампионот на Шведска, Малме. Може да се каже дека ова е поволен ждреб за Вардарци со оглед на тоа што ги избегнаа ...

Вардар против Малме во квалификациите од Лигата на шампионите

24Фудбал - 19.06.2017

Македонскиот првак, Вардар го доби противникот за второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, противникот е Малме од Шведска. Денеска во Нион беше извршена ждрепката за квалификациите од Лигата на шампионите, Вардар за противник го доби ...

Вака Седлоски го тресеше Малме (ВИДЕО)

SportMedia - 19.06.2017

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски во далечната 1997 година тој како член на Хајдук го исфрли Малме во Купот на УЕФА, а во Сплит му даде и гол. „Сите се јаки но Малме беше еден од ривалите кои потајно го посакувавме. Противникот не е наивен.

РИВАЛ ОД ШВЕДСКА ЗА ШАМПИОНОТ: Вардар против Малме ќе се бори за 3. коло

Телеграф - 19.06.2017

Првакот на Македонија ќе има тежок противник во 2. коло од Лигата на шампионите Екипата на Вардар доби силен противник во 2. коло од Лигата на шампионите. Ждрепката го донесе шампионот на Шведска, Малме така што ќе треба да се одработи добро и на ...

Македонско-шведските дуели завршувале лошо, може ли Вардар да победи во ЛШ по 11 години?

Gol.mk - 19.06.2017

Екипата на Вардар во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите го доби шведски Малме и има доста сериозни шанси да мине во наредната квалификациска рунда од фудбалската елита. Досега, македонските клубови имаат два дуели со шведски тимови ...

Што треба да знаете за противникот на Вардар во ЛШ

Оff.net - 19.06.2017

Славното минато и богатата историја на Малме не треба и не смее да претставува страв за македонскиот првак. Тие го имаа Златан, ние Дарко. Малме има 19 домашни титули, Вардар 10. Бројките на страна, на Вардар му престои тежок испит против ...

Вардар против Малме во квалификациите за ЛШ

Макфакс - 19.06.2017

Македонскиот шампион Вардар го дозна името на тимот против кого ќе игра во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. додели тимот на Малме, 19-кратен шведски шампион и клуб во кој Златан Ибрахимовиќ ја почна својата професионална кариера.

Јубилеј: 30-та сезона на македонските тимови во Европа...

Н.Македонија - 19.06.2017

Сѐ почна со настапот на Вардар во КПК во 1961 година, оттогаш македонските екипи играа во 29 сезони и во сите натпреварувања на УЕФА, а сезонава (денеска е ждрепката) Македонија ќе ја претставуваат Вардар, Пелистер, Шкендија и Работнички Денешната ...

УЕФА го скрати списокот, Вардар ги дозна можните противници во Лигата на шампионите

МКД - 19.06.2017

„Црвено-црните" ќе бидат сместени во Групата 3 на денешната ждрепка во Нион, најзвучно име за противник е шкотскиот гигант Селтик Шампионот на Македонија наскоро ќе го дознае противникот во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, ...

Вардар ќе игра против Малме во квалификациите за Лигата на шампиони

SportMedia - 19.06.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18. Ждрепката во Нион сакаше шведскиот тим да биде првата пречка на „црвено-црните“ во елитната европска лига на ...

Вардар ги избегна најнезгодните, ќе игра против Малме во квалификациите за ЛШ!

Gol.mk - 19.06.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар го доби противникот во 2. квалификациско коло за ЛШ, а тоа е Малме. Вардарци имаа можност да играат против Селтик, Марибор, Легија, Малме, Розенборг и Хафнафјордур, а среќата и ждрепката во Нион посака ...

Скандинавски предизвик за Вардар во ЛШ (Фото)

Дерби - 19.06.2017

Најдобриот македонски фудбалски колектив Вардар денеска во Нион го доби ривалот за 2. Квалификациско коло во Лигата на шампионите. Клубот од Скопје се најде во третата подгрупа во улога на аутсајдер и од шесте потенцијални ривали за противник го ...

Вардар ќе биде во Групата 3 на ждрепката во Нион, еве кои се можните противници

24Фудбал - 19.06.2017

Шампионот на Македонија, Вардар ги дозна можните противници во второто коло од квалификациите во Лигата на шампионите откако УЕФА го објави скратениот список на екипи „Црвено-црните“ денеска ќе го дознаат противникот во најелитното европско ...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Курир - 19.06.2017

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија. На првиот натпревар кој ќе се игра на 11 или 12 јули, вардарци ќе гостуваат, ...

Скратен избор: Селтик и Легија го чекаат Вардар, најдобра опција Хафнарфјордур

Екипа - 19.06.2017

Македонскиот првак Вардар, како неносител, е сместен во подгрупа 3, пред денешниот ждреб за квалификациите во Лигата на шампионите. Веќе е познат и скратениот избор на можни ривали. Најзвучно име е Селтик од Шкотска, а во опција се Легија Варшава ...

Малме противник на Вардар во квалификациите за фудбалската Лига на шампионите

Нетпрес - 19.06.2017

Вардар во моментов е на подготовки во Австрија и има амбиција да мине најмлку една рунда во квалификациите за Лигата на шампионите Во рамките на второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, македонскиот фудбалски шампион Вардар ќе патува во ...

Списокот е скратен: Вардар ги дозна потенцијалните противници за ждрепката во ЛШ

Дерби - 19.06.2017

Фудбалерите на Вардар го добија скратениот список на екипи кои денеска можат да ги добија во ждрепката за 2 квалификациско коло во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се најдоа во третата подгрупа и за противник од носителите ќе добие еден од ...

УЕФА го скрати списокот: Вардар доби шест потенцијални противници за Лигата на шампионите

Спортклуб - 19.06.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска го очекува ждрепка за второто коло од квалификациите во Лигата на шампионите. Како и во претходните години, УЕФА на неколку часа пред влечењето на двојките ги дели носителите и неносителите во неколку ...

Сега или никогаш: Вардар го доби противникот за Лигата на шампионите

Спортклуб - 19.06.2017

Екипата на Вардар ќе игра со Малме во второто квалификациско коло за пласман во Лигата на ...

Вардар го чека противникот во ЛШ

Макфакс - 19.06.2017

Денека, во Нион ќе бидат извлечени двојките за првото и второто квалификациско коло во фудбалската Лига на шампиони. Македонскиот првак Вардар натпреварите ќе ги почне од второто коло, нема да има статус на носител, а можни противници му се ...

Вардар го дозна противникот во ЛШ

Вечер - 19.06.2017

Актуелниот фудбалски шампион на Македонија, екипата на Вардар, во второто квалификациско коло во Лигата на шампиони ќе ги одмери силите со екипата на Малме од Шведска. Според ждрепката на УЕФА, првиот натпревар ќе се игра на 11/12 јули на гостински ...

Ждребка во Нион во 12 часот – Селтик можен противник на Вардар

Скопје24 - 19.06.2017

Македонските клубови кои ова лето ќе играат во квалификациите на Лигата на Европа ги добија своите потенцијални противници по поделбата во групи од страна на УЕФА. Работнички, Шкендија и Пелистер денеска треба да ги добијат своите противници во ...

Вардар го чека противникот во ЛШ: Селтик, Легија, Малме, Марибор, Розенборг или Хафнарфјордур

SportMedia - 19.06.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар денеска точно напладне ќе го дознае противникот во квалификациите за второто коло од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се во групата на неносители, што значи дека ќе ја имаат улогата на аутсајдер.

Вардар ќе патува во Шведска, му падна Малме

Оff.net - 19.06.2017

Македонскиот шампион Вардар како неносител беше сместен во подгрупатата 3 и со оглед тоа на тоа имаше скратен избор на ...

Селтик, Легија, Марибор, Малме, Розенборг и Хафнарфјордур можни противници на Вардар

Слободен Печат - 19.06.2017

Пред денешната ждрепка за 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, во која што Вардар ќе го дознае својот противник во Европа, УЕФА го објави скратениот список на екипи кои можат да се паднат со нашиот тим.

Пред утрешната ждрепка за квалификациите: Глигоров ги посочи екипите кои сака да ги избегне во ЛШ

Дерби - 18.06.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар утре во 12 часот ќе го дознае противникот за 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите со тоа на на листата на потенцијални ривали има и многу силни состави како Селтик, Салцбург, Бате Борисов, Лудогорец… ...

Блажевски: Нашата шанса е Малме, Карабах, Шериф...

SportMedia - 18.06.2017

Вардар утре во 12 часот ќе го дознае противникот во 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите. Како што е познато, на самиот ден на ждрепката, тимовите се делат во четири групи, и ќе се намали изборот на екипи кои што може да му се паднат на ...

Глигоров оптимист: Го посакувавме Малме, ќе дадеме максимум да постигнеме гол во гости

Канал 77 - 19.06.2017

Од денешната ждрепка во Нион, во која Вардар го доби шведски Малме, се чини сите во таборот од македонскиот шампион се задоволни. Заменик капитенот на екипата, Никола Глигоров се надоврза на зборовите на неговиот соиграч, Бобан Грнчаров и изјави ...

Грнчаров: Вардар може да излезе на крај со Малме

Макфакс - 19.06.2017

Играчите и стручниот штаб на Вардар, Бад Татцмансдорф, Австрија, го дознаа името на противникот во второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Генералната оценка по жрепката е дека Вардар може да да се надигрува и да го елиминира Малме.

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

Курир - 19.06.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“ имаат големи шанси да се надигруваат и да дојде до посакуваната цел, односно да минат едно коло во европското елитно ...

Вардар го доби Малме во квалификациите за Лигата на шампионите

МКД - 19.06.2017

Вардар ќе игра против шведскиот Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите. Денеска во Нион беше извршена ждрепката за квалификациите од Лигата на шампионите, Вардар за противник го доби Малме од Шведска.

Големи шанси за победа: Вардар го доби противникот за Лигата на шампионите

БркајРабота - 19.06.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18. Ждрепката во Нион сакаше шведскиот тим да биде првата пречка на „црвено-црните“ во елитната европска лига на ...

Вардар на мегдан со Малме во второто квалификациско коло за ЛШ

Република - 19.06.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар го доби противникот во 2. квалификациско коло за ЛШ, а тоа е Малме. Вардарци имаа можност да играат против Селтик, Марибор, Легија, Малме, Розенборг и Хафнафјордур, а среќата и ждрепката во Нион посака ...

Скандинавски предизвик за Вардар во ЛШ

Точка - 19.06.2017

Најдобриот македонски фудбалски колектив Вардар денеска во Нион го доби ривалот за 2-то квалификациско коло во Лигата на шампионите. Клубот од Скопје се најде во третата подгрупа во улога на аутсајдер и од шесте потенцијални ривали за противник го ...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ...

Н.Македонија - 19.06.2017

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија.

Вардар го чека противникот во ЛШ

Точка - 19.06.2017

Денека, во Нион ќе бидат извлечени двојките за првото и второто квалификациско коло во фудбалската Лига на шампиони. Македонскиот првак Вардар натпреварите ќе ги почне од второто коло, нема да има статус на носител, а можни противници му се ...

Вардар го доби Малме за противник во ЛШ!

Слободен Печат - 19.06.2017

Во рамките на 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, Вардар ќе патува во Шведска на мегдан со екипата на Малме! Тоа е противникот кој што го доби нашиот првак на денешната ждрепка која што беше одржана во седиштето на УЕФА во Нион.

ЛШ: Вардар бира противник од 6 екипи

Сител - 19.06.2017

Според УЕФА, Вардар има шест можни противници на старто од Лигата на шампионите во фудбал односно во второто квалификациско коло. Ждрепката ќе реши дали Вардар ќе игра против еден од овие шампиони: Селтик (Шкотска), Легија (Полска), Малме (Шведска), ...