TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шокантни детали од разводот на Ана и Раста – еве за што долго се молчеше!

Република - 10.11.2017

Она што последниве денови ја разбранува јавноста е разводот на Ана и Раста. И додека и двајцата јавно преку социјалните мрежи обелоденија дека на нивниот брак му дојде крајот, па се пишуваше дека се смириле, екипата на Блиц, реши да ја дознае ...

Целосен шок: Разводот на Ана и Раста маркетиншки трик!?

Сител - 09.11.2017

По последните фотографии може да се заклучи дека пејачката и раперот можеби се угледале на своите светски пандани и ги искористија приказните за разводот како одличен маркетиншки потег за промоција на студиските материјали кои треба да им излезат.

Раста со отворено писмо до јавноста за разводот со Ана Николиќ

Хитпортал - 09.11.2017

Веста дека Ана Николиќ и Стефан Џуриќ – Раста се разведуваат одекна како вистинска бомба. Пејачката пред неколку дена изјави дека донела одлука да стави крај на бракот, иако во медиумите се појавија вести дека Раста синоќа преноќил во нејзиниот стан.

Раста ѝ се врати на Ана, заедно ја поминале ноќта

Пулс24 - 09.11.2017

Иако се разведуваат, Раста веднаш после два дена пат во Шветска се врати во станот на својата сопруга Ана и ќерката Тара. - Точно е дека бракот им е во криза, но и двајцата се согласија да не прават циркус од разводот порани нивната черка, за да ја ...

НИШТО ОД РАЗВОДОТ? Раста и се врати на Ана?

Exclusive.mk - 09.11.2017

Иако најавија развод, Стефан Ѓуришиќ Раста од белградскиот аеродром заминал во станот на уште законски својата сопруга Ана Николиќ. Како што пишува Курир, Раста по дво дневната посета на Шведска, каде што имал настап, од белградксиот аеродром веднаш ...

Раста проговори за разводот

ЗаЗабава - 08.11.2017

Овие денови медиумите пишуваат за разводот на Раста и Ана Николиќ. Иако Раста не сака медиумско внимание и не зборува за својот приватен живот, овој пат јавно се огласи поради овие приказни.

Ана Николиќ по разделбата со Раста: „Немојте да бидете толку злобни“

Репортер - 08.11.2017

Српската пејачка Ана Николиќ на својот фејсбук-профил објави статус за сите озборувања и шпекулации поврзани со нејзината разделба од Раста. „Тара има најдобар татко на светот, кого јас го сакав најмногу на свет.

НИШТО ОД РАЗВОДОТ? Раста и се врати на Ана?

Вечер - 09.11.2017

Иако најавија развод, Стефан Ѓуришиќ Раста од белградскиот аеродром заминал во станот на уште законски својата сопруга Ана Николиќ. Иако најавија развод, Стефан Ѓуришиќ Раста од белградскиот аеродром заминал во станот на уште законски својата ...

Раста си ја отвори душата и проговори за разводот- Ана е предобра мајка која само на лотарија може да се падне

Курир - 08.11.2017

Иако Раста не сака медиумско внимание и не зборува за својот приватен живот, овој пат јавно се огласи поради овие приказни. Раперот испрати порака на фановите преку Инстаграм и ги потврди приказните за нивниот развод.

Раста и се врати на Ана?

Република - 09.11.2017

Иако најавија развод, Стефан Ѓуришиќ Раста од белградскиот аеродром заминал во станот на уште законски својата сопруга Ана Николиќ. Како што пишува Курир, Раста по дво дневната посета на Шведска, каде што имал настап, од белградксиот аеродром веднаш ...

Раста си ја отвори душата и проговори за разводот- Ана е предобра мајка која само на лотарија може да се падне

Скопје24 - 08.11.2017

Овие денови медиумите пишуваат за разводот на Раста и Ана Николиќ. Иако Раста не сака медиумско внимание и не зборува за својот приватен живот, овој пат јавно се огласи поради овие приказни.