TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажни дојави за бомби ширум Русија

Нова ТВ - 13.09.2017

Повеќе од 20 трговски центри, железнички станици и универзитети се евакуирани во Москва, како последица на предупредувањата за поставени експлозиви. Засега сите дојави се покажале како лажни и се повикува јавноста да остане смирена.

Општа паника во Русија поради симултани закани со бомби (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 13.09.2017

Над 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и од универзитети во Москва, по дојави дека на тие места се поставени бомби, јавуваат руските медиуми. Околу 190 места во 17 градови низ Русија се евакуирани поради закани со ...

Општа паника во Русија поради закана од поставени бомби

Канал5 - 13.09.2017

Над 50 илјади луѓе само во Москва се евакуирани под закана за поставени бомби. Испразнети се трговските центри, железничките станици и универзитетот. Слични закани има и низ цела Русија и тоа во 22 града на 190 локации.

Паника во Москва, бројот на евакуираните стигна до 50.000

Макфакс - 13.09.2017

Поради над 100-те анонимни дојави за бомби за неколку часа, повеќе од 50.000 луѓе се евакуирани во Москва, а кучиња трагачи и деминери ги пребарува средните училишта, универзитети, трговски центри, железнички станици, аеродроми и хотели, соопшти ...

Повеќе од 20 илјади луѓе евакуирани во Москва поради анонимни пријави за бомба

А1 On - 13.09.2017

Повеќе од 20 илјади луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва поради дојави за бомба. Сите закани за бомба биле направени анонимно по телефон во исто време.

Илјадници луѓе евакуирани во Москва поради дојави за подметнати бомби

Мета - 13.09.2017

Повеќе од 20.000 лица денеска биле евакуирани од трговските центри, железничките станици, театрите и универзитетите во Москва поради речиси симултани дојави дека на повеќе места во градот е поставен експлозив, јавуваат светските агенции.

Евакуации ширум Русија, дојави за бомби на 20 места

Курир - 13.09.2017

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000 луѓе се изведени надвор, но точен број се ...

(ВИДЕО)(ФОТО) Во Москва евакуирани над 10.000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

Макфакс - 13.09.2017

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј“.

Општа паника во Москва, се евакуираат 10.000 луѓе

Локално - 13.09.2017

Повеќе од 10.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и од универзитетот во Москва, по дојавата дека на тие места има поставени бомби. „Се евакуираат 20 места, повеќе од 10.000 луѓе се изведени надвор, а точниот број не е ...

Масовна евакуација ширум Русија поради лажни дојави за бомби

24 Вести - 13.09.2017

Повеќе од 20 трговски центри, железнички станици и универзитети се евакуирани во Москва, како последица на предупредувањата за поставени експлозиви. Засега сите дојави се покажале како лажни и се повикува јавноста да остане смирена.

Паника во Москва, бројот на евакуираните стигна до 50.000

Точка - 13.09.2017

Поради 100-те анонимни дојави за бомби за неколку часа, повеќе од 50.000 луѓе се евакуирани во Москва, а кучиња трагачи и деминери ги пребарува средните училишта, универзитети, трговски центри, железнички станици, аеродроми и хотели, соопшти ...

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Алсат-М - 13.09.2017

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000 луѓе се изведени надвор, но точен број се ...

Москва: Дојава за бомби, итна евакуација на 10.000 луѓе

Кајгана - 13.09.2017

Повеќе од 10.000 луѓе биле евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва, следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј“.

Дојава за бомба во Русија евакуира седум училишта

+инфо - 12.09.2017

Локалното министерство за безбедност соопшти дека рано изутрина, седум училишни и административни згради во овој уралски град се евакуирани. Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако ...

Серија анонимни дојави за поставени бомби во Русија

Р.С.Европа - 12.09.2017

По серија анонимни дојави за поставени бомби во Русија се евакуирани училишта, трговски центри, театри, универзитети. Властите соопштија дека два дена има дојави за бомби и дека главно станува збор за дојави во Сибир и на Далечниот Исток.

Евакуирани седум училишта во Русија поради дојави за подматнати бомби

Мета - 12.09.2017

Повеќе од 5.700 ученици и наставен кадар во седум училишта во уралскиот град Перм во Русија се евакуирани поради дојава и закана со подметната бомба, соопшти локалното министерство за безбедност.

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија...

Н.Македонија - 13.09.2017

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби.

Во Москва евакуирани над 10.000 луѓе поради дојава за бомбашки напади

Точка - 13.09.2017

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј“.

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Курир - 12.09.2017

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека рано изутрина, седум училишни и ...

Евакуирани седум училишта во Русија поради дојави за подматнати бомби

Локално - 12.09.2017

Повеќе од 5.700 ученици и наставен кадар во седум училишта во уралскиот град Перм во Русија се евакуирани поради дојава и закана со подметната бомба, соопшти локалното министерство за безбедност.

Евакуации ширум Русија, дојави за бомби на 20 места

Press24 - 13.09.2017

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000 луѓе се изведени надвор, но точен број се ...

Во Москва евакуирани над 10.000 луѓе поради дојава за бомбшки напади

Вечер - 13.09.2017

Повеќе од 10.000 луѓе беа евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва следејќи речиси истовремени предупредувања за поставени експлозиви во градот, пренесува „Раша тудеј".

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Алфа - 12.09.2017

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град ...

Во Русија се евакуирани околу 20 000 луѓе, дојави за бомби на 20 места!

Exclusive.mk - 13.09.2017

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000 луѓе се изведени надвор, но точен број се ...

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

Телевизија Нова - 12.09.2017

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека рано изутрина, седум училишни и ...

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Сител - 13.09.2017

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000 луѓе се изведени надвор, но точен број се ...

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба...

Н.Македонија - 12.09.2017

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба.

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Телевизија Нова - 13.09.2017

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. – Моментно се евакуираат повеќе од 20 места, над 20.000 луѓе се изведени надвор, но точен број се ...

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО РУСИЈА: Скоро 6000 луѓе евакуирани од седум училишта

Фактор - 12.09.2017

Вкупно 5.706 ученици и наставници од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, бидејќи полицијата добила анонимна дојава за поставена бомба. Локалното Министерство за безбедност објави дека рано изутрина, седум училишни и административни ...

Анонимни закани за бомби предзвикаа евакуации ширум Русија

Алфа - 13.09.2017

Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва по дојави дека на тие места се поставени бомби. Повеќе од 20.000 луѓе се евакуирани од трговски центри, железнички станици и универзитети во Москва ...

Во Русија евакуирани седум училишта поради дојава за бомба

А1 On - 12.09.2017

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека рано изутрина, седум училишни и ...

Хаос во Русија: Дојава за бомба во 7 училишта, илјадници ученици евакуирани

Press24 - 12.09.2017

Повеќе од 5.700 ученици и наставнички персонал од седум училишта се евакуирани во рускиот град Перм, откако полицијата добила дојава за поставена бомба. Локалното министерство за безбедност соопшти дека рано изутрина, седум училишни и ...