TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Некст тајм“ ја промовираа „Слушам кај шумат шумите“ (ВИДЕО)

Вистина.мк - 12.10.2017

Завчеравечер, вторник, 10 октомври, во 20 часот, Драмскиот театар во Скопје беше претесен да ги прими роднините, пријателите, другарите, новинарите… на близнаците Мартин и Стефан од братското дуо „Некст тајм“ кои по цели две и пол години од ...

Next Time воодушевија со модерна преработка на „Слушам кај шумат шумите“

Црнобело - 12.10.2017

Next Time направија модерна преработка на песната „Слушам кај шумат шумите“ и за неа имаат и прекрасен видео спот кој за само 2 дена достигна над 130.000 прегледи на YouTube и брзо се прошири на социјалните мрежи со позитивни критики.

„Некст тајм“ ја преработија народната песна „Слушам кај шумат шумите“...

Н.Македонија - 11.10.2017

„Некст тајм“ ја преработија народната песна „Слушам кај шумат шумите“ Близнаците Стефан и Мартин Филиповски од дуото „Некст тајм“ по пауза од две години на своите бројни обожаватели, во предвечерието на празникт „11 Октомври“, им подарија преаботка ...

Две години го снимавме спотот, Македонијо се надеваме дека ќе се гордееш со нас!

Вечер - 11.10.2017

Нам ни преостанува да им честитаме на успехот и од срце да се радуваме со нив за она што допрва следува. Дека имаат што да понудат, дека се поразлични од се што се пласира на домашната сцена и дека имаат квалитет се уверивме, а она што тие го ...

ВИДЕО: Next Time одушевува со фантастична преработка на „Слушам кај шумат шумите“

Фемина - 11.10.2017

Браќата Мартин и Стефан Филиповски го претставија својот нов музички проект и наидоа на бројни комплименти. Музичкото дуо Next Time ја преработи „Слушам кај шумат шумите“ и сними моќен спот во кој главната улога ја има Ана Стојановска.

Стефан и Мартин ја претставија „Слушам кај шумат шумите“ (ВИДЕО)

Република - 11.10.2017

„Некст тајм ја објавија новата песна по пауза од две години. Синоќа во Драмскиот театар во Скопје Стефан и Мартин го претставија најновиот музички проект, преработка на старата и многу позната македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“.

(Видео) Емoтивен видеоспот на Некст Тајм за „Слушам кај шумат шумите“

Репортер - 11.10.2017

Стефан и Мартин Филиповски од дуото Некст Тајм, вчеравечер во Драмскиот театар во Скопје ја промовираа својата најнова песна „Слушам кај шумат шумите“. Песната ја преработи композиторот Никола Мицевски, а миксот го изработи Дејан Момировски.

„Некст тајм“ допре до сите Македонци – погледнете го најубавиот спот за песната „Слушам кај шумат шумите“

Курир - 11.10.2017

Станува збор за преработка на старата револуционерна македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“. Една од нашите најубави актерки, Ана Стојановска се појавува во видеото кое го режираше Огнен Шапковски заедно со Мартин Филиповски.

ВИДЕО: Ремек-дело на „Некст тајм“ – „Слушам кај шумат шумите“

Убавина и Здравје - 11.10.2017

Вчера, во Драмскиот театар во Скопје, Мартин и Стефан Филиповски или „Некст тајм“ го промовираа видеото за својата нова преработка „Слушам кај шумат шумите“ . Публиката по огромниот успех на преработката на „Ѓурѓо“ со нетрпение го очекуваше новото ...

Одличен камбек на Некст тајм – „Слушам кај шумат шумите“ со извонреден спот кој допре до сите Македонци

Скопје24 - 11.10.2017

Со триминутни овации во преполната сала на Драмскиот театар, каде се бараше место повеќе, вчера по две ипол годишна пауза дуото Некст тајм ја промовирање традиционалната македонска песна „Слушам кај шумат шумите“ и спотот за истата во кој на ...

(ВИДЕО) „Некст тајм“ ја преработија „Слушам кај шумат шумите“

еМагазин - 11.10.2017

„Некст Тајм“ ја преработија старата и многу позната македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“. Спотот е во режија на Огнен Шапковски и е дефинитивно едно од најдобрите македонски видеа направени ...

„Некст тајм“ допре до сите Македонци - погледнете го најубавиот спот за песната „Слушам кај шумат шумите“

Сител - 11.10.2017

„Некст Тајм“ имаат нова песна На 10. октомври (вторник) со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје, момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста ќ го претставија својот најнов музички проект од кој никој не остана ...

ВИДЕО: „Некс Тајм“ по „Ја излези Ѓурѓо“ со одлична преработка и на „Кај шумат шумите“

Поглед - 11.10.2017

Македонскиот музички бенд, „Некс Тајм“ по преработката на песната „Ја излези Ѓурѓо“ која доживеа голема популарност, се реши за преработка на нова преработка на стара народна македонска песна.

„Некст Тајм“ вечерва ја промовираат својата верзија на „Слушам кај шумат шумите“

Вистина.мк - 10.10.2017

Вечерва, 10 октомври (вторник), со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје, момците од „Некст тајм“ по пауза од две години пред јавноста ќе го претстават својот најнов музички проект од кој никој нема да остане рамнодушен.

Погледнете го најубавиот спот за песната „Слушам кај шумат шумите“ кој допре до сите Македонци (видео)

Press24 - 11.10.2017

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Вчера со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје, момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста го претставија својот најнов музички проект од кој никој не остана рамнодушен.

„Некст Тајм“ со одлична преработка и спот на „Слушам кај шумат шумите“

Скопје инфо - 11.10.2017

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Вчера со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје, момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста го претставија својот најнов музички проект од кој никој не остана рамнодушен.

„Некст тајм“ допре до сите Македонци - погледнете го најубавиот спот за песната „Слушам кај шумат шумите“

Exclusive.mk - 11.10.2017

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Вчера со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје, момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста го претставија својот најнов музички проект од кој никој не остана рамнодушен.

ВИДЕО: Погледнете го најубавиот спот за песната „Слушам кај шумат шумите“ кој допре до сите Македонци

Орбис - 11.10.2017

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Вчера со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје, момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста го претставија својот најнов музички проект од кој никој не остана рамнодушен.

ВИДЕО: „Некст Тајм“ со одлична преработка на „Слушам кај шумат шумите“

Шеталиште - 11.10.2017

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Вчера со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје, момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста го претставија својот најнов музички проект од кој никој не остана рамнодушен.

„Некст тајм“ допре до сите Македонци – погледнете го најубавиот спот за песната „Слушам кај шумат шумите“

Среќа.mk - 11.10.2017

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Вчера со почеток во 20 часот во Драмскиот театар во Скопје, момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста го претставија својот најнов музички проект од кој никој не остана рамнодушен.