TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BMW i Vision Dynamics најавува ривал на Tesla Model 3

CARClub - 13.09.2017

BMW претстави ново електрично возило на автомобилскиот саем во Франкфурт, кое ќе се позиционира помеѓу i3 и i8 и ќе го предизвика Tesla Model 3. Германскиот бренд потврди дека i Vision Dynamics ќе излезе во производство, но не прецизираше точно кога ...

BMW X7 (видео) :: Новиот баварски принц

Авто Магазин - 13.09.2017

Многу претенденти за разни престоли се појавија на салонот во Франкфурт. Меѓу нив е и новиот баварски принц BMW X7. Големиот и луксузен SUV aтакува на тронот на марката, но до неговото крунисување ќе помине уште време.

Скопјанецот Славче Таневски целосно го дизајнира првото електрично возило на „Мерцедес“

Репортер - 13.09.2017

Македонскиот дизајнер Славче Таневски на автосаемот во Франкфурт премиерно го претстави својот втор модел „мерцедес-бенц концепт ЕКА“, кој тој целосно го дизајнира. Станува збор за возилото концепт ЕКА, кое е прво електрично возило на ...

Frankfurt IAA 2017: BMW i Vision Dynamics Concept / ФОТО

Додај Гас - 13.09.2017

BMW ветува дека BMW i Vision Dynamics, кој има премиерен настап на саемот во Франкфурт, не само што нуди поглед во иднината на електричната мобилност, туку исто така, обезбедува ново ниво на спортска елеганција, а сето тоа би требало да прерасне во ...

MERCEDES-AMG PROJECT ONE: Монструозен Ф1 болид легален за цивилни патишта

Високи Октани - 12.09.2017

Комбинираната сила на ова чудовиште изнесува 1.086кс, со overboost 1.134кс, а има тежина од само 1.300 килограми! На новинарите на Автосаемот во Франкфурт Mercedes-AMG официјално го претстави својот хиперавтомобил Project One, направен во чест на ...

BMW во Франкфурт ќе претстави модел со којшто ќе го најави својот најголем SUV

Точка - 12.09.2017

Во очи на почетокот на Саемот за автомобили во Франкфурт, на интернет мрежата се појавија фотографии од концепт моделот X7 iPerformance. Со тој модел BMW ни најавува нова верзија од својот следен најголем иден SUV модел.

Франкфурт 2017: Виза за иднината- Mercedes AMG ONE

Авто Плус - 12.09.2017

Во пресрет на новинарските денови, крај Мајна, спортската поделба на Daimler- Mercedes AMG, го претстави целосно новиот hypercar Project ONE. Хибридниот автомобил дебитира во форма на студиски развој на салонот во Франкфурт и ветува моќност од над ...

Официјална премиера на новиот Mercedes-Benz Concept EQA на Славче Таневски

CARClub - 12.09.2017

Концептот за нов електричен хечбек на Mercedes-Benz – позади кој стои македонскиот дизајнер Славче Таневски – официјално беше претставен во Франкфурт! Новиот концепт на Mercedes-Benz е првиот припадник на EQ семејството во Ц-сегментот.

Mercedes-Benz комплетно преминува на струја веќе во 2022

Smartportal - 12.09.2017

Компанијата Mercedes-Benz соопшти дека комплетно ќе го електрифицира своето производство до 2022 година. Тоа ќе значи дека сите возила произведени од Mercedes-Benz ќе бидат делумно или комплетно со електричен погон.

Mercedes го ослободи ѕверот: Project One е болид за на улица (Фото)

Кајгана - 12.09.2017

Mercedes одлично си ја заврши домашната задача на тема хиперавтомобил. Резултатот: Project One развива над 1.000 коњски сили, а од 0 до 200 км/ч забрзува за помалку од 6 секунди! Еден ден пред почетокот на Автосаемот во Франкфурт 2017, германскиот ...

Mercedes-Benz EQA (со фото-галерија) :: Електромобилот на нашиот Таневски атракција во Франкфурт

Авто Магазин - 12.09.2017

Македонија треба да биде горда - второто дело на нашиот Славче Таневски, електричниот Mercedes-Benz EQA, е една од главните атракции на салонот на автомобилите во Франкфурт. Овој концепт е прво електрично возило на Mercedes во компактната класа и е ...

BMW i Vision Dynamics :: Малцинство со амбиции да владее

Авто Магазин - 12.09.2017

Домашниот терен носи предности но и обврски. Затоа и во BMW за годинешниот салон во Франкфурт навистина добро се подготвија, факт што се потврдува со концептот i Vision Dynamics. За него малку што се слушна во периодот што претходеше на најголемата ...

Tesla co половина од пазарот на електрични автомобили?

Авто Плус - 12.09.2017

Истражувањето на IHS и Morgan Stanley за развојниот потенцијал на глобалниот пазар на електрични автомобили до 2020 година покажува дека позициите на Tesla сериозно ќе се засилат. Ова се податоци под претпоставка дека до крајот на деценијата, Tesla ...

Електровозилото НА иднината Е секси, ВЕЛИ дизајнерот СЛАВЧЕ ТАНЕВСКИ со негов втор МОДЕЛ НА МЕРЦЕДЕС претставен НА ...

Сакам да кажам - 12.09.2017

На автосаемот во Франкфурт утринава беше премиерно претставен „мерцедес-бенц концепт ЕКА“, вториот модел на германската компанија целосно дизајниран од македонскиот дизајнер Славче Таневски.

Mercedes-Benz работи на два нови кросовера

Авто Плус - 12.09.2017

Во последните години во медиумите редовно се појавуваат информации за намерите на Mercedes-Benz да ја прошири сериозно палетата на кросовери. AutoBild откри детали за два модели што Германците ќе ги претстават до 2019 година, GLB и GLG.

Mercedes-AMG Project One и официјално / ФОТО + ВИДЕО

Додај Гас - 12.09.2017

AMG го искористи претставувањето на ултимативниот предводник за прослава на педесеттата годишнина од одделот. Случајно или не, „ѕверот“ на AMG е тука! Максималната брзина е над 350 km/h, а од Mercedes тврдат дека спринтот до 200 km/h трае помалку од ...

Mercedes-Benz електромобилот на Македонецот Таневски, главна атракција на саемот во Франкфурт

Фактор - 12.09.2017

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA, кој утринава епремиерно претставен на саемот во Франкфурт.

Дизајнерот Таневски на Mercedes-Benz: „Електровозилото на иднината е секси“

Фактор - 12.09.2017

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA. Овој модел денеска имаше светска премиера на саемот во Франкфурт, за што македонскиот дизајнер Славче ...

Project One: Mercedes го ослободи “ѕверот”

Точка - 13.09.2017

Mercedes одлично ја заврши својата домашна задача на тема хиперавтомобил. Резултатот: Project One развива над 1.000 коњски сили, а од 0 до 200 км/ч забрзува за помалку од 6 секунди! Еден ден пред почетокот на франкфуртскиот авто-салон, германскиот ...

Mercedes-Benz електромобилот на македонецот Таневски, главна атракција на саемот во Франкфурт

Фокус - 12.09.2017

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA, кој утринава е премиерно претставен на саемот во Франкфурт.

Дизајнерот Таневски: „Електровозилото на иднината е секси“

+инфо - 12.09.2017

Дали автомобилот се уште треба да биде скулптура која буди емоции и привлекува или е само обичен секојдневен предмет на користење? Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова ...

Mercedes-Benz електромобилот на Македонецот Таневски, главна атракција на саемот во Франкфурт

А1 On - 12.09.2017

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA, кој утринава е премиерно претставен на саемот во Франкфурт.

(Фото) Mercedes-Benz електромобилот на македонецот Таневски, главна атракција на саемот во Франкфурт

еМагазин - 12.09.2017

Македонскиот дизајнер Славче Таневски со нов, досега втор Mercedes-Benz автомобил целосно дизајниран од негова страна,именуван како Concept EQA, кој утринава е премиерно претставен на саемот во Франкфурт.