TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Карлеуша со гол задник на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“

Хитпортал - 21.04.2017

Јелена Карлеуша се почесто не изненадува со нејзините провокативни појавувања на снимањата на „Ѕвездите на Гранд“. Па откако оваа недела се појави во златна комбинација и перика, овој пат е во црно од глава до пети.

Синот ја разоткри- вака Лепа Брена изгледа без шминка

Press24 - 21.04.2017

Најмладиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ неодамна правеше голема забава по повод 18 роденден. Овој син на пејачката одлучи со своите пријатели да сподели фотографија од неговата мајка каде што пејачката нема ни грам шминка на ...

(ВИДЕО) СЕ ПУКА: Откако ги извлече ОГРОМНИТЕ ГРАДИ безобразната Дара Бубамара ги рашири нозете

Репортер - 21.04.2017

Пејачката Дара Бубамара продолжува да провоцира, и на Инстаграм објави „безобразна“ слика која привлее големо внимание кај мажите. Дара прво објави видео од снимањето на секси фотките кои ќе се најдат на нејзиниот нов албум… … А потоа сними жешко ...

ВАКА ПОЧНА СЛАВАТА: Погледнете го првиот настап на Северина (ВИДЕО)

Телеграф - 21.04.2017

Музичките критичари уште тогаш го препознаа нејзиниот талент На првата вечер на „Загреб-фест“ во 1989 година, предвидена за настап на млади и неафирмирани пејачи, првпат настапи и Северина, тогаш Вучковиќ.

Во нејзин стил: Јелена Карлеуша ја нападна и Наташа Беквалац

Хитпортал - 21.04.2017

Во последната епизода од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша не само што тврдеше дека подобро пее од својата колешка Марија Шерифовиќ, тука ја нападна и Наташа Беквалац. Откако нашата натпреварувачка одлично ја испеа песната на ...

Како нацртани: Кеба повторно ги ремонтираше веѓите

Сител - 21.04.2017

Пејачот Драган Којиќ Кеба судејќи по се, редовно го посетува својот козметичар. Кебе е познат по тоа што сака да се дотерува па затоа и го доби прекарот Огледалце, бидејќи тој предмет постојано го носи со себе.

Јелена Карлеуша ја видовме како златна кралица, а следниот ден на истото место уловена е со искината маица! (фото)

Вистина.мк - 21.04.2017

Пејачката Јелена Карлеуша за само 24 часа се претстави во две сосема различни изданија и секако сите повторно го коментираа нејзиниот стил. Јелена на снимањето на Ѕвездите на Гранд се појави во златна варијанта и многумина прокоментираа дека изгледа ...

ФОТО: Од златна кралица до ова - Карлеуша повторно шокираше

Press24 - 21.04.2017

Откако ја видовме Карлеуша како златна кралица, со златна перика, мислевме дека веќе ништо не може да не изненади. Сепак, пејачката повторно си го направи своето и ги шокираше фановите со новиот стил.

(ВИДЕО) Двете лица на Карлеуша во еден ден – Од ЗЛАТНА КРАЛИЦА, во СЕКСИ ГОСПОДАРИЦА!

Репортер - 20.04.2017

Пејачката Јелена Карлеуша за само 24 часа се претстави во две сосема различни изданија, и се разбира, повторно сите го коментираа нејзиниот стил на облекување. Јелена прво на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, се појави во „златна“ варијанта и ...

Лепа Брена во солзи: Ме прогонува што не бев покрај татко ми кога умираше

Сител - 20.04.2017

Многу веруваат дека популарните пејачи живеат во изобилие и дека немаат никакви проблеми, меѓутоа вистината е поинаква. Дури и кај големите ѕвезди како што е Лепа Брена паметат тешки моменти во животот.

Забранета од Инстаграм: Гола фотографија од Дара Бубамара за која Балканот зборува

БркајРабота - 20.04.2017

Дара Бубамара повторно ја разбуди имагинацијата на своите следбеници на Инстаграм особено на оние од машкиот пол. Имено, таа на оваа социјална мрежа објави провокативна фотографија од масажа на која е полугола.

УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ: Шерифовиќ и се в скут на Карлеуша! (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

На нивните глупости никогаш крај. Овој пат тие се надминаа себеси. Имено, Марија Шерифовиќ и седна в скут на Јелена Карлеуша. Секако Јелена овој момент го овековечи со селфи, кој пак Марија го објави на Инстаграм.

Тешки денови за Северина: Откако го изгуби бебето не излегува од дома

Хитпортал - 20.04.2017

Хрватската пејачка Северина Којиќ имаше спонтан абортус кон крајот на март. Сега поминува низ тежок период, па преку својот потпарол апелираше до медиумите да не се занимаваат со нејзиниот приватен живот.

Кога малата Атина ќе се вовлече во гардероберот на мама Карлеуша (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.04.2017

Постарата ќерка на поп-пејачката Јелена Карлеуша, Атина , покажа дека и таа има стил како нејзината позната мама, како и смелост да го носи модниот додаток кој ќе ја овележи целата сезона, а гордата мама покажа дека Атина ги следи нејзините стапки.

Уребесно: Брена објасни како паднала на сред сцена (ВИДЕО)

Press24 - 20.04.2017

Снимката од концертот на Лепа Брена како паѓа на среде сцена , беше урнебесна , па таа се одлучи да ја прокоментира и како што вели за се се нивовни новите сандали. -Купив нови чевли на кои не ставив флетници, кои би биле гумирани, и би спречиле ...

Тажен Велигден за Северина

Макфакс - 20.04.2017

Една од најпопуларните пејачки во регионот Северина го изгубила бебето која го чекаше со Игор Којиќ, синот на фолк ѕвездата Драган Којиќ – Кеба. Северина имала спонтан абортус на крајот од март, а семејството Којиќ е очајно поради оваа трагедија, ...

Сите се смееја на урнебесниот пад на Брена на сцената, а таа ВРВНО ја прокоментира својата незгода!

Вистина.мк - 20.04.2017

Пред десетина дена Лепа Брена одржа спектакуларен концерт во Пловдив, Бугарија. Видео од концертот каде таа паѓа на сцената стана вирален хит. Додека ја пееше песната „Пази коме завидиш“ Брена одеднаш изгуби рамнотежа и со кусото здолниште се ...

Анонимуси пеат подобро од Наташа. Маријана ти отпеа подобро од неа, искина!

Вечер - 20.04.2017

Јелена Карлеуша повторно ја поткачи Наташа Беквалац, а овој пат во последната епизода од Sвездите на Гранд, и тоа преку нашата Маријана Мариангел. Имено, во првата емисија од 3 круг Маријана пред жирито и публиката ги отпеа песните "Најгора" од ...

Карлеуша со нов луд стајлинг: Кратка коса, тренерки и штикли (ФОТО)

Курир - 20.04.2017

Популарната Јелена Карлеуша изминатиов период има доверба само во дизајнерот Борис Карговиќ, па често се појавува во модни комбинации по негов избор. Провокативниот изглед и е секогаш во прв план, но овојпат фотографите ја уловија во сосема нов ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Северина прв пат по загубата на бебето се појави во јавност (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Како што многу српски и хрватски медиуми пренесоа дека Северина го изгуби бебето таа се повлече од јавниот живот. Нигде не можеше да се забележи нејзиното присуство. Но вчера за прв пат се појави на роденденска забава кај Карла Каиќ која е ...

ЛУДО: Карлеуша со кратка коса, тренерки и штикли и нови тетоважи (фото)

Exclusive.mk - 20.04.2017

Јелена Карлеуша од секогаш важела за „луда и откачена“, но овој пат ги помина сите граници на нормалата. Ја скрати косата, се облече во тренерки и штикли. Луда комбинација нели? Погледнете и размислете колку ваков имиџ е тренди и ...

Каква трансформација: Јелена Карлеуша од златен корсет во тренерки (фото)

Хитпортал - 21.04.2017

Српската пејачка Јелена Карлеуша за само 24 часа се претстави во две сосема различни изданија, и се разбира, повторно сите го коментираа нејзиниот стил на облекување. Јелена прво на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, се појави во „златна“ варијанта и ...

Урнебесно: Брена објаснува како падна на сцената (ВИДЕО)

Република - 20.04.2017

Снимката од концертот на Лепа Брена како паѓа среде сцена беше урнебесна, па таа се одлучи да ја прокоментира и, како што вели, за сѐ се виновни новите сандали. -Купив нови чевли, но не ставив гумирани флекни, тие спречуваат лизгање.

Јелена Карлеуша со привремени тетоважи на двете раце (фото)

Хитпортал - 20.04.2017

Јелена Карлеуша изминатиов период има доверба само во дизајнерот Борис Карговиќ, па често се појавува во модни комбинации по негов избор. Кратка коса, тренерки, штикли и привремени тетоважи на двете раце, вака изгледаше Карлеуша во своето последно ...