TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажна дојава за бомба во Капиштец!

ТВ21 - 12.08.2017

Полициска трака врзана и на едната и на другата страна од улицата, од кај цветниот пазар до Шпаркасе Банка. Луѓето кои се обидуваа да излезат од улицата Народен Фронт, од кај Цветниот пазар до трговскиот Беверли Хилс, утринава меѓу 10 и 11:30 ч.

Лажна пријава на бомба во банка во Капиштец

Слободен Печат - 12.08.2017

На 12.08.2017 година во 09,35 часот вработен во банка лоцирана на ул. “Народен фронт” пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало “Излезете надвор има нешто околу банката”, а потоа додало “Тоа е ...

Toa e бомба ! – специјалците на МВР по дојава во банка

Канал5 - 12.08.2017

Дојава за бомба упатена на српски јазик , утрово ја активира екипата за антитероризам во МВР . Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт" во Скопје утринава во 9:35 часот пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко ...

Утрово лажна пријава за бомба во банка во Скопје

Скопје24 - 12.08.2017

Утрово околу 9 часот и 35 минути, вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое што на српски јазик му кажало да излезат надвор бидејќи има бомба.

Лажна пријава за бомба во банка во Капиштец

Нова ТВ - 12.08.2017

Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ утрово во 9.35 часот пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало „Излезете надвор има нешто околу банката“, а потоа додало „Тоа е бомба”.

Лажна пријава за бомба во банка во Скопје

А1 On - 12.08.2017

Утрово околу 9 часот и 35 минути, вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое што на српски јазик му кажало да излезат надвор бидејќи има бомба.

Зборувал српски: Тоа е бомба! – лажна пријава за бомба во банка во Капиштец

Република - 12.08.2017

Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ утрово во 9.35 часот пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало „Излезете надвор има нешто околу банката“, а потоа додало „Тоа е бомба”.

Лажна телефонска пријава за бомба во банка во Скопје

Алсат-М - 12.08.2017

Непознат сторител телефонски лажно пријавил дека има поставено бомба во банка лоцирана на улицата „Народен фронт” во Скопје. По проверка на екипа за Антитероризам не е пронајдена екслозивна направа.

Лажна дојава за бомба во банка во Скопје...

Н.Македонија - 12.08.2017

Лажна дојава за бомба во банка во Скопје Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт" во Скопје утринава во 9:35 часот пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало „Излезете надвор има ...

Лажна пријава за бомба во банка во Скопје

МКД - 12.08.2017

Вчера во 09,35 часот вработен во банка на улицата „Народен фронт" во Скопје пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало „излезете надвор има нешто околу банката", а потоа додало „тоа е бомба".

Лажна телефонска пријава за бомба во банка во Скопје

Сител - 12.08.2017

Непознат сторител телефонски лажно пријавил дека има поставено бомба во банка лоцирана на улицата „Народен фронт" во Скопје. По проверка на екипа за Антитероризам не е пронајдена екслозивна направа.

Лажна пријава за бомба во банка во Капиштец

Либертас - 12.08.2017

Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ утрово во 9.35 часот пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало „Излезете надвор има нешто околу банката“, а потоа додало „Тоа е бомба”.

Лажна телефонска пријава за бомба во банка во Скопје

Стандард - 12.08.2017

Непознат сторител телефонски лажно пријавил дека има поставено бомба во банка лоцирана на улицата „Народен фронт” во Скопје. По проверка на екипа за Антитероризам не е пронајдена екслозивна направа.

Лажна телефонска пријава за бомба во банка во Скопје

еМагазин - 12.08.2017

Непознат сторител телефонски лажно пријавил дека има поставено бомба во банка лоцирана на улицата „Народен фронт" во Скопје. По проверка на екипа за Антитероризам не е пронајдена екслозивна направа.

Лажна телефонска пријава за бомба во банка во Скопје

24 Вести - 12.08.2017

Непознат сторител телефонски лажно пријавил дека има поставено бомба во банка лоцирана на улицата „Народен фронт" во Скопје. По проверка на екипа за Антитероризам не е пронајдена екслозивна направа.

Лажна пријава за бомба во банка во Капиштец

Фокус - 12.08.2017

Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ утрово во 9.35 часот пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало „Излезете надвор има нешто околу банката“, а потоа додало „Тоа е бомба”.

Пријава за бомба во банка во Капиштец

МК News - 12.08.2017

Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ утрово во 9.35 часот пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало „Излезете надвор има нешто околу банката“, а потоа додало „Тоа е бомба”.

Лажна дојава за поставена бомба во банка во Скопје

Телма - 12.08.2017

Непознат сторител телефонски лажно пријавил дека има поставено бомба во банка лоцирана на улицата „Народен фронт" во Скопје. По проверка на екипа за Антитероризам не е пронајдена екслозивна направа.

Лажна дојава на српски јазик за поставена бомба во скопска банка

Фактор - 12.08.2017

Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ утринава пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало “Излезете надвор има нешто околу банката”, а потоа додало “Тоа е бомба”.

Лажна дојава за бомба во банка во Скопје

Макфакс - 12.08.2017

Непознат маж се јавил во банка во Скопје и рекол дека околу објектот има поставено бомба. Според информациите на МВР, утринава во 09,35 часот вработен во банка лоцирана на ул. „Народен фронт” пријавил дека на телефон два пати се јавило непознато ...

Пријава за бомба во банка во Капиштец

Exclusive.mk - 12.08.2017

Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ утринава пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало “Излезете надвор има нешто околу банката”, а потоа додало “Тоа е бомба”.

Лажна дојава за бомба во банка во Скопје

Кајгана - 12.08.2017

Непознат маж се јавил во банка во Скопје и рекол дека околу објектот има поставено бомба. Според информациите на МВР, утринава во 09:35 часот вработен во банка лоцирана на ул. „Народен фронт” пријавил дека на телефон два пати се јавило непознато ...

Лажна телефонска пријава за бомба во банка во Скопје

Вечер - 12.08.2017

Непознат сторител телефонски лажно пријавил дека има поставено бомба во банка лоцирана на улицата „Народен фронт" во Скопје. По проверка на екипа за Антитероризам не е пронајдена екслозивна направа.

Пријава за бомба во банка во Капиштец

Скопје инфо - 12.08.2017

Вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ утринава пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое на српски јазик кажало “Излезете надвор има нешто околу банката”, а потоа додало “Тоа е бомба”.

Пријава за бомба во банка во Капиштец

Република - 13.08.2017

Вчера, околу 9 часот и 35 минути, вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое што на српски јазик му кажало „Излезете надвор има нешто околу банката“, а потоа ...

Пријава за бомба во банка во Капиштец

Банкарство.мк - 13.08.2017

Вчера, околу 9 часот и 35 минути, вработен во банка лоцирана на улицата „Народен фронт“ пријавил дека во два наврати во банката се јавило непознато машко лице, кое што на српски јазик му кажало „Излезете надвор има нешто околу банката“, а потоа ...