TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава против двајца охриѓани за нелегално поседување и трговија со оружје

Макфакс - 20.10.2017

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Т.(36) од охридското село Горенци како и против Н.С.(54) од селото Требеништа, поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.

Кривична пријава против двајца охриѓани за нелегално поседување и трговија со оружје

Точка - 20.10.2017

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Т.(36) од охридското село Горенци како и против Н.С.(54) од селото Требеништа, поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.

Кривична пријава против двајца охриѓани за нелегално поседување и трговија со оружје

Кајгана - 20.10.2017

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Т.(36) од охридското село Горенци како и против Н.С.(54) од селото Требеништа, поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.

Кај две лица во Горенци и Требеништа пронајдено оружје и муниција

OhridNews - 20.10.2017

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 36-годишно лице од охридското село Горенци како и против ...

Кај две лица во Горенци и Требеништа пронајдено оружје и муниција

Спектра ТВ - 20.10.2017

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Т.(36) од охридското село Горенци како и против Н.С.

Оружје и муниција откриени во охридско, двајца кривично пријавени

Нетпрес - 20.10.2017

Две лица, од охридските села Горени и Требеништа се кривично пријавени откако во нивните домови се откриени парчиња огнено оружје и поголемо количество муниција, информираа во петокот од СВР Охрид.

Кривична пријава против двајца охриѓани за нелегално поседување и трговија со оружје

Exclusive.mk - 20.10.2017

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Т.(36) од охридското село Горенци, како и против Н.С.(54) од селото Требеништа поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.