TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Захариева: Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија за реформите

МКД - 24.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија да ги спроведе реформите што се неопходни за почеток на пристапните преговори со ЕУ, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева во интервју за ...

Захариев: Цела Влада ми е противник, ме следат нерегистрирани возила

Фокус - 24.10.2017

Актуелниот градоначалник на Штип, и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за уште еден мандат, Илчо Захариев, вели дека противник на овие локални избори не му е кандидатот на СДСМ, туку целата Владата. Захариев тврди дека против него се злоупотребуваат и ресурсите ...

Захариев: Завршивме 450 проекти за граѓаните во Штип, црната кампања на СДСМ не поминува

Курир - 24.10.2017

Захариев посочува дека граѓаните виделе дека нивните лаги нивната црна кампања не дадоа резултати. Тој посочува дека припадниците на МВР-СВР Штип неосновано ги кочат сите проекти донесени од Советот.

Груевски: Видоа дека не можат да не победат со работа, па удрија на криминални избори

Алфа - 23.10.2017

По свечената академија по повод денешниот празник која ВМРО – ДПМНЕ ја одржа во Штип, Претседателот на партијата и нивниот кандидат за градоначалник на општината, Илчо Захариев, беа во обиколка на градот со цел да остварат средби со локалното населе ...

ВИДЕО: Груевски и Захариев на средби со граѓани во Три Чешми и Баби

А1 On - 23.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби. Захариев во своето обраќање пред жителите на приградската населба Три ...

Захариев: Штип ќе го направиме најмодерен град во Македонија

Курир - 23.10.2017

-Нема сила што ќе го спречи штипскиот народ да го даде гласот за нас за тие што сме вредни, посветени и работливи и да ги казни сите оние кои ни спремаа погребни опела оваа изборна кампања, кои ширеа црна кампања против мене, моите деца и фамилија, ...

Захариев: Во Штип ќе се отворат 10 нови фабрики како и многу нови работни места

Курир - 23.10.2017

-Нашата визија е нашите луѓе да бидат насмеани и среќни, да отвораме нови работни места и вие да бидете тие кои ќе работите овде и да останете во вашата населба, бидејќи поголемиот дел потекнувате од Егејскиот дел на Македонија и бидејќи мојот ...

Захариев: Завршивме 450 проекти за граѓаните во Штип, црната кампања на СДСМ не поминува

Република - 24.10.2017

Завршивме 450 проекти, на секоја улица, покрај секоја зграда во целито град, Отиња не може да се заборави, патеката за шетање, мултимедијалниот центар, Зоо, 160 асфалтирани улици, комплетна инфраструктура во селата, тоа го направивме ние, истакна ...

Бочварски го обвини Захариев за притисок и поткуп на гласачи

24 Вести - 22.10.2017

Обид за поткуп на гласачи денеска во полиција пријавил Благој Бочварски кандидатот за градоначалник на штип од СДСМ. Тврди општинската механизација во недела работела за партиски цели. Се асфалтирала улицата Личка.

Бугарската минитерка за надворешни: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје

+инфо - 22.10.2017

Според неа, пречка за приемот на Македонија во ЕУ беше „политиката на земјата која беше против соседите, против Бугарија, против Грција“. Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на ...

Бочварски: Захариев се обидува да ги поткупи жителите на Штип

24 Вести - 22.10.2017

Илчо Захариев со општински пари се обидува да ги поткупи жителите на Штип да го дадат својот глас за него, обвинува кандидатот за градоначалник на Штип од редовите на СДСМ, Благој ...

ФАТЕН НА ДЕЛО: Захариев манипулира и ја замајува јавноста!

iPortal - 22.10.2017

Граѓаните на Штип, по социјалните мрежи жестоко се спротивставија на како што велат, манипулациите на Илчо Захариев. Имено, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Штип, Захариев, објави дека според него, активисти на СДСМ делеле пропаганден ...

Груевски и Захариев на средби со граѓани во Три Чешми и Баби

+инфо - 23.10.2017

Груевски и Захариев на средбите со граѓаните во двете штипски населби забележаа дека програмата за Локалните избори ги содржи сите проекти. Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ...

Захариев: Штип ќе го направиме најмодерен град во Македонија

Нетпрес - 23.10.2017

Граѓаните ја цената мојата работа, на 50 илјади пациенти имам помогнато во овој град, на 50 илјади граѓани сум им влегол во својот дом и двор за да ги ислушам, а 25 илјади граѓани биле во мојот кабинет и секојдневно тие биле примани и тоа го ценат ...

Захариев: Во Штип ќе се отворат 10 нови фабрики како и многу нови работни места

Нетпрес - 23.10.2017

Направивме повеќе од 20 проекти за населеното место Три чешми во изминатите четири години, а ќе направиме и многу повеќе, ќе изградиме спортска сала, ќе го асфалтираме патот до градските гробишта, новата индустриска зона ќе го добие новиот ДУП и ...

Захариев: Завршивме 450 проекти за граѓаните во Штип, црната кампања на СДСМ не поминува

Поглед - 24.10.2017

Завршивме 450 проекти, на секоја улица, покрај секоја зграда во целито град, Отиња не може да се заборави, патеката за шетање, мултимедијалниот центар, Зоо, 160 асфалтирани улици, комплетна инфраструктура во селата, тоа го направивме ние, истакна ...

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

Сител - 22.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

Груевски и Захариев на средби со граѓани во Три Чешми и Баби...

Н.Македонија - 23.10.2017

Груевски и Захариев на средби со граѓани во Три Чешми и Баби Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби.

Захариев: Штип ќе го направиме најмодерен град во Македонија

Република - 23.10.2017

Граѓаните ја ценат мојата работа, на 50 илјади пациенти имам помогнато во овој град, на 50 илјади граѓани сум им влегол во својот дом и двор за да ги ислушам, а 25 илјади граѓани биле во мојот кабинет и секојдневно тие биле примани и тоа го ценат ...

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

Алсат-М - 22.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

(ВИДЕО) Груевски и Захариев на средби со граѓани во Три Чешми и Баби

Локално - 23.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби. Захариев во своето обраќање пред жителите на приградската населба Три ...

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

А1 On - 22.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

Захариев: Да им покажеме дека Штип е браникот на слободата (ВИДЕО)

Поглед - 23.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби. Захариев во своето обраќање пред жителите на приградската населба Три ...

Захариева: Пречка за приемот на Македонија во ЕУ беше “политиката на земјата која беше против соседите“

Поглед - 22.10.2017

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева изјави дека официјална Софија и Атина се подготвени да и помогнат на Република Македонија за спроведување на реформи за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ.

Груевски и Захариев на средби со граѓани во Три Чешми и Баби

Сител - 23.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски попладнево имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби. Захариев во своето обраќање пред жителите на приградската населба Три ...

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

еМагазин - 22.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

ЛИ2017/Груевски и Захариев на средби со граѓани во Три Чешми и Баби

Либертас - 24.10.2017

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Штип и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вчера имаа средби со граѓаните од штипските населби Три Чешми и Баби. Захариев во своето обраќање пред жителите на приградската населба Три ...

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

Локално - 22.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

Захариева: Да му помогнеме на Скопје за реформите...

Н.Македонија - 22.10.2017

Захариева: Да му помогнеме на Скопје за реформите Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија за спроведување на реформите за почнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...

Бугарската министерка за надворешни: Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија

Либертас - 22.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

Захариева: Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија со реформите за ЕУ

Мета - 22.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија да ги спроведе реформите неопходни за почнување на преговорите за членство во Европската Унија, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, во ...

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

Стандард - 22.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

Захариева: На Македонија голема пречка и беше политиката против соседите

Фактор - 23.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

Захариева: Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија

Newsroom - 23.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

Захариева: Софија и Атина се подготвени да му помогнат на Скопје за реформите

Слободен Печат - 23.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија за спроведување на реформите за отпочнување на преговорите за членство во ЕУ, изјави вицепремиерот и министер за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева.

(ВИДЕО) Захариева: Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија со реформите за ЕУ

Либертас - 23.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија да ги спроведе реформите неопходни за отпочнување на преговорите за членство во Европската Унија, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, ...

(ВИДЕО) Захариева: Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија со реформите за ЕУ

iPortal - 23.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да и помогнат на Македонија да ги спроведе реформите неопходни за отпочнување на преговорите за членство во Европската Унија, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, ...

Захариева: Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија со реформите за ЕУ

Позитив.мк - 23.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија да ги спроведе реформите неопходни за почнување на преговорите за членство во Европската Унија, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, во ...

Захариева: Подготвени сме со Грција да и помогнеме на Македонија

Телма - 23.10.2017

Бугарија и Грција се подготвени да ѝ помогнат на Македонија да ги спроведе реформите за почеток на преговорите за членство во Европската унија, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева.