TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емотивна фотографија: Ќерката на Жељко Јоксимовиќ му го честиташе роденденот

Хитпортал - 21.04.2017

Жељко Јоксимовиќ вчера го прослави својот роденден, а по тој повод доби многу честитки од своите пријатели, но и семејството. Помеѓу честитките се најде и онаа на неговата ќерка Мина, која ја има од првиот брак.

Северина денес слави роденден- еве колку години полни, а изгледа сè подобро

Press24 - 21.04.2017

На денешен ден е родена најголемата ѕвезда во регионов, успешна во својата кариера, мајка и сопруга- Северина. Пејачката роденденот ќе го прослави работно. Многумина, бројот на нејзините години ги изненадува, судејќи по тоа дека изгледа ...

Првпат во јавност, родителите на Жељко на роденденот на Коста (ФОТО)

Република - 21.04.2017

На прославата на третиот роденден на малиот Коста присуствуваа и родителите на Жељко, Весна и Бранислав, кои во октомври ќе станат повторно баба и дедо, но овојпат на близнаци. Јована и Жељко го организираа роденденот на Ксот во игротека.

Дали го препознавате: Жељко Јоксимовиќ на првата венчавка изгледал вака (ФОТО)

Убавина и Здравје - 21.04.2017

Денес е еден од најдобро облечените мажи на јавната сцена, но пред 20-тина години бил вистински младоженец во син кадифен костум. Фотографијата е од првата венчавка на Жељко Јоксимовиќ со тогашната сопруга Весна , со која ја има ќерката Мина , по ...

Луксуз и гламур! Како и со кого Северина го прослави роденденот (видео)

Exclusive.mk - 21.04.2017

Поп ѕвездата денес го слави 45 роденден, а истиот го дочека на сцена. Таа игра во мјузикл со Горан Каран и Петар Грашо, а како и што се случуваше погледнете ...

Пејачот наполни 45 години: Северина му го честиташе роденденот на Жељко Јоксимовиќ

Хитпортал - 21.04.2017

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ вчера го прослави својот 45 роденден. Пејачот доби многу честитки како од колегите, така и од своето семејство, а меѓу честитките се прикличи и хрватската пејачка Северина.

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ му го честита роденденот со оваа фотографија

Убавина и Здравје - 21.04.2017

Жељко Јоксимовиќ , кој наскоро со сопругата Јована Јоксимовиќ ќе добие близнаци, вчера наполни 45 години. На неговиот профил на социјалните мрежи му пристигнаа роденденски честитки од голем број пријатели и роднини, а меѓу нив и онаа од неговата ...

ЕМОТИВНО: Вака Мина му го честиташе роденденот на својот татко Жељко Јоксимовиќ! (фото)

Вистина.мк - 21.04.2017

Жељко Јоксимовиќ деновиве го прослави својот роденден, а по честитката од Северина доби уште една која го привлече вниманието на јавноста. На пејачот од срце му честиташе ќерката Мина, која ја доби од првиот брак со сопругата Весна, со фотографија ...

Северина денес слави роденден – Eве колку години полни, а изгледа сè подобро

Репортер - 22.04.2017

На денешен ден е родена најголемата ѕвезда во регионов, успешна во својата кариера, мајка и сопруга- Северина. Пејачката роденденот ќе го прослави работно. Многумина, бројот на нејзините години ги изненадува, судејќи по тоа дека изгледа ...

Цеца „нападната“ од… деца! (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 20.04.2017

Сестрата на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ, Лидија Оцокољиќ , им го прослави роденденот на своите близнаци Илија и Петар . Внуците на Цеца го прославија четвртиот роденден, а гордата тетка се погрижи се’ да помине во најдобар ред.

Жељко Јоксимовиќ денес слави роденден- еве колку години полни и кој сè му честиташе

Press24 - 20.04.2017

Кантавторот Жељко Јоксимовиќ денес полни 45 години, а неговата колешка Северина му упатила јавна честитка. Имено пејачката на друштвената мрежа Инстаграм објавила нивна заедничка фотографија, пропратена со кратка порака.

Жељко Јоксимовиќ денеска полни 45 години – оваа колешка јавно му честиташе и ги изненади сите!

Република - 20.04.2017

Жељко Јоксимовиќ денеска го слави својот 45 роденден, а неговата колешка Северина му упати јавна честитка. Имено, таа на Инстаграм објави нивна заедничка фотографија со кратка порака. -Среќен роденден тато- напиша Северина.

ЕМОТИВНО: Вака Мина му го честиташе роденденот на својот татко Жељко Јоксимовиќ! (ФОТО)

Курир - 21.04.2017

Жељко Јоксимовиќ деновиве го прослави својот роденден, а по честитката од Северина доби уште една која го привлече вниманието на јавноста. На пејачот од срце му честиташе ќерката Мина, која ја доби од првиот брак со сопругата Весна, со фотографија ...

(ФОТО) Жељко денес слави роденден – Нема да ви се верува колку години полни, и како Севе му честиташе

Репортер - 20.04.2017

Кантавторот Жељко Јоксимовиќ денес полни 45 години, а неговата колешка Северина му упатила јавна честитка. Имено пејачката на друштвената мрежа Инстаграм објавила нивна заедничка фотографија, пропратена со кратка порака.