TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Берово минус седум, во Скопје минус пет

Курир - 07.12.2017

Во Берово изутринава во седум часот се измерени минус 7 степени Целзиусови, а во Скопје Петровец, Битола и Лазарополе минус 5. Во Тетово се регистрирани минус 4 степени, во Крива Паланка, Куманово, Претор, Демир Капија, Прилеп, Дебар, Струмица и ...

Денеска и утре сончево, од сабота дожд и снег

МКД - 07.12.2017

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од осум до Целзиусови 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец и дневна температура ...

Времето денеска: сончево со слаб до умерен ветер

Р.С.Европа - 07.12.2017

Во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Метео: Утре сончево, утрински температури под нулата

МРТ - 06.12.2017

Во текот на денот се очекува релативно топло време со максимална температура до 16 степени. Утрешниот ден во Македонија ќе донесе сончево и ведро време со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Времето денеска: умерено облачно

Р.С.Европа - 03.01.2018

Во Македонија ќе биде умерено облачно со слаб до умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието ќе се засилува. Кон крајот на денот и в четврток претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови.

Временска прогноза за продолжениот викенд

Факултети - 06.12.2017

Денес е среда, 6 декември 2017 година, 340-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:40, а ќе зајде во 16:07 часот. Денот ќе трае 9 часа и 27 минути. Ова утро во северозападните, западните и југозападните предели преовладува претежно ведро и студено ...

Времето облачно, на дел од патиштата можни одрони

Нетпрес - 06.12.2017

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 степени.

Студена временска прогноза

Локално - 07.12.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Кумановски м. - 06.12.2017

loading... Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране, Дебар и Тополчани со минус ...

Најстудено во Берово и Маврово, минус пет

А1 On - 05.12.2017

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, Куманово, ...

Метео: Утре сончево, негативни утрински температури

МРТ - 05.12.2017

Утринските температури речиси насекаде ќе бидат негативни. Максималната дневна ќе достигне до 11 степени. Утре во Македонија се очекува сончево време. Во претпладневните часови ќе има појава на умерена облачност која што попладне ќе се повлече.

Во ноември највисока температура измерена во Битола

Шеталиште - 05.12.2017

Температурите на воздрухот во ноември се движеле во рамки на просечните, а врнежите биле надпросечни, покажуваат податоците од УХМР. Највисока средна месечна температура е регистрирана во Гевгелија од 9.5 степени, а најниска во Лазарополе 3.5 ...

Снег во Македонија - каде вее во моментов

Press24 - 28.12.2017

Снег со слаб интензитет моментално провејува на Попова Шапка и на Стража, но засега не се задржува на коловозите, соопшти јавното претпријатие „Македонија пат“. На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива тековно по наместа влажни ...

УХМР со детаљна временска прогноза за цела недела

Репортер - 05.12.2017

Облачно и студено време преовладуваше утрово во Македонија, со умерен до засилен северен ветер. Од денеска утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку денот ќе преовладува сончево време со мала до ...

Синоптичарите излегоа со долгорочна прогноза: Еве каква зима не очекува

Sky - 05.12.2017

Синоптичарите прогнозираат топла зима со натпросечни температури и врнежи во рамки на многугодишниот просек . Постудено време се очекува од втората половина на јануари. Овој месец и наредните два зимски месеца поголема е веројатноста дека ...

Уште едно студено утро: Какво време не очекува денес

Press24 - 06.12.2017

Во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 степени.

Заборавете на сонцето: Еве што не очекува за време на продолжениот викенд

Курир - 06.12.2017

МАКЕДОНИЈА 5 ДЕНА – Во Македонија во четврток и петок студено утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на дневните температури кои што ќе ...

Еве какво време и услови на патиштата не очекуваат денес

Таратур - 06.12.2017

Времето во Македонија денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири ...

Сонце денес и утре, од сабота промена на времето

Таратур - 07.12.2017

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од осум до Целзиусови 16 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец и дневна температура ...

Утрово -1 во Битола

Тера - 05.12.2017

Утрово најстудено со -5 во Берово, Маврово, -4 Лазарополе, Крушево, Ѓуриште, -3 Кр. Паланка, -2 Виница, Пожаране, Куманово, Охрид, Тополчани, Прилеп, Скопје Петровец, -1 Битола, Скопје, Претор, Струмица, 0 Штип, Дебар, Д.

Снег во Македонија: Еве каде вее во моментов

Скопје инфо - 05.12.2017

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до ...

Важи за цела Македонија: УХМР објави детална временска прогноза за цела недела

Скопје24 - 06.12.2017

Од вторник утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат под нулата. Од среда до петок преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална наоблаченост. Температурите во текот на утрата во поголемиот дел од земјава ќе ...

Умерено облачно со повремени сончеви периоди

ТВ21 - 06.12.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневната температура ќе се движи од 4 до 12 степени.

Еве какво време не’ очекува за продолжениот викенд

Нетпрес - 06.12.2017

Во Македонија во четврток и петок студено утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од -8 до 0 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло време со пораст на дневните температури кои што ќе достигнат до 4 ...

Заев во Софија на конференција за интеграција на Балканот

Канал5 - 07.12.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ќе учествува на меѓународната конференција „Посилна регионална интеграција на Балканот“, што се одржува во Софија. На конференцијата ќе се разговара за гранични олеснувања во регионот, за интензивирање на трговијата, ...

Куманово се разбуди на три степени под нулата

Кумановски м. - 05.12.2017

loading... Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, ...

Снег вее во Македонија: Еве на кои места

Сител - 23.12.2017

Снег со многу слаб интензитет кој не се задржува на коловозот паѓа на патниот правец Крива Паланка -граничен премин Деве Баир, информира ЈП Македонија пат. Сообраќајот на останатите патишта низ државата се одвива тековно по суви коловози.

Минусни утрински температури, а сончево и до 16 степени преку денот

Курир - 07.12.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од ...

Утрово кочан ладно - температурите под нула, каде е најстудено

Press24 - 05.12.2017

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, Куманово, ...

УХМР излезе со метео предупредување за времето – еве што најавуваат синоптичарите за продолжениот викенд

Sky - 05.12.2017

До крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринските температури во поголемиот дел од земјава ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во благ пораст.

Најстудено во Берово и Маврово, минус пет

Курир - 05.12.2017

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, Куманово, ...

Снег вее во Македонија: Еве на кои места

МК News - 05.12.2017

Слаб снег во моментов провејува во кратовско Страцин, но вее и во Тетово, Делчево и Смојмирово. На овие места температурата е од 0 до 5 степени. Меторолозите најавуваат дека до крајот на работната недела ќе преовладува сончево време со мала до ...

Најстудено во Берово и Маврово, минус пет

Канал5 - 05.12.2017

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, Куманово, ...

Сончево со умерена облачност

Newsroom - 06.12.2017

Претпладне сончево со умерена облачност. Попладне претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, само на југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе бидат во интервал од 3 до 12 степени, во Скопје до 9 степени.

Утрово најстудено во Берово и Маврово

Нетпрес - 05.12.2017

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, Куманово, ...

Подгответе се: Снежни врнежи на повидок

Press24 - 06.12.2017

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране, Дебар и Тополчани со минус 4, Ѓуриште, ...

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Локално - 06.12.2017

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 степени.

Најстудено во Берово и Маврово

Пулс24 - 05.12.2017

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, Куманово, ...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

А1 On - 06.12.2017

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране, Дебар и Тополчани со минус 4, Ѓуриште, ...

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Канал5 - 06.12.2017

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 степени.

Најстудено во Берово и Маврово, минус пет

Слободен Печат - 05.12.2017

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, Куманово, ...

Најстудено во Лазарополе и Маврово-8 степени

Локално - 06.12.2017

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране, Дебар и Тополчани со минус 4, Ѓуриште, ...

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

МКД - 06.12.2017

Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе се движат од четири до Целзиусови 12 степени.

Во Берово и Маврово температура пет степени под нулата...

Н.Македонија - 05.12.2017

Во Берово и Маврово температура пет степени под нулата Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште ...

Најстудено утрово во Лазарополе и Маврово, најмногу снег во Ѓуриште

Сител - 06.12.2017

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране, Дебар и Тополчани со минус 4, Ѓуриште, ...

Oблачно време со повремени сончеви периоди

Сител - 06.12.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и со слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 ...

Студено утро со „луто сонце“ – вторничка временска прогноза

Таратур - 05.12.2017

Најстудено утрово е во Берово и во Маврово каде што се измерени -5 степени, а најтопло во Гевгелија со измерени 4 степени. Под нулата утринава температурите се и во Лазарополе, Крушево и Ѓуриште -4, Крива Паланка -3, Виница, Пожаране, Куманово, ...

Најстудено во Лазарополе и Маврово

Курир - 06.12.2017

Најниска температура изутрина во седум часот во Македонија е измерена во Лазарополе, минус 8 степени, по што следат Маврово со минус 7 и Претор и Крушево со минус 6, Охрид со минус 5, Берово, Битола, Пожаране, Дебар и Тополчани со минус 4, Ѓуриште, ...

Минусни утрински температури, до 12 степени во текот на денот

Кумановски м. - 06.12.2017

loading... Времето денеска ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен северозападен ветер. На југоисток ветерот краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од четири до 12 ...