TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистински триумф на кросоверите – единствено само “петки” за безбедноста која ја нудат

Точка - 10.11.2017

Најновата серија на тестови за безбедност којашто ја спровел EuroNCAP опфати 8 нови модели на европскиот пазар, од коишто дури 7 му припаѓаат на SUV/кросовер сегментот, а сите од осумте испитани возила добиле максимални оценки на тестирањето.

(ВИДЕО) EuroNCAP: Тест на осум нови автомобили

Високи Октани - 09.11.2017

Станува збор за Citroen C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Opel Crossland X, Seat Arona, Škoda Karoq, Volvo XC60, VW Polo и VW T-Roc Независната организација за испитување на автомобилската безбедност (EuroNCAP) во својата најнова, ноемвриска ...

Новиот ŠKODA KAROQ ја освои наградата Златен Волан

Црнобело - 09.11.2017

Магазинот за автомобили „Auto Bild“ и весникот „Bild am Sonntag“ го наградија новиот ŠKODA KAROQ со Златен Волан за 2017 година. Читатели од повеќе од 20 европски земји го дадоа својот глас во финалето за KAROQ во категоријата за мал SUV.

Резултати од најновите Euro NCAP краш тестови / ВИДЕО

Додај Гас - 09.11.2017

Новиот Seat Арона доби највисоки оценки, постигнувајќи резултат од дури 95 проценти на тестот за безбедност на патниците, а 77 проценти на безбедносниот тест за пешаците. Сопственикот на Seat, Volkswagen, исто така, постигнал одлични резултати со ...

Новиот ŠKODA KAROQ ја освои наградата Златен Волан

Екипа - 09.11.2017

Магазинот за автомобили „ Auto Bild “ и весникот „ Bild am Sonntag“ го наградија новиот ŠKODA KAROQ со Златен Волан за 2017 година. Читатели од повеќе од 20 европски земји го дадоа својот глас во финалето за KAROQ во категоријата за мал SUV.

Новиот ŠKODA KAROQ ја освои наградата Златен Волан

Точка - 09.11.2017

Магазинот за автомобили „Auto Bild“ и весникот „Bild am Sonntag“ го наградија новиот ŠKODA KAROQ со Златен Волан за 2017 година. Читатели од повеќе од 20 европски земји го дадоа својот глас во финалето за KAROQ во категоријата за мал SUV.

ВИДЕО: Новиот ŠKODA KAROQ ја освои наградата „Златен Волан“

Gol.mk - 09.11.2017

Магазинот за автомобили „Auto Bild“ и весникот „Bild am Sonntag“ го наградија новиот ŠKODA KAROQ со „Златен Волан“ за 2017 година. Читатели од повеќе од 20 европски земји го дадоа својот глас во финалето за KAROQ во категоријата за мал SUV.