TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei го претстави водоотпорниот таблет Honor WaterPlay

Телефони.мк - 12.10.2017

Huawei оваа година е еден од најактивните производители на таблети во Android сферата кој се уште не се откажал целосно од категоријата која полека исчезнува бидејќи опаѓа интересот кај купувачите.

Huawei потврди дека Mate 10 ќе работи со Android Oreo

Телефони.мк - 12.10.2017

Huawei на социјалните мрежи потврди дека нивниот претстоен премиум смартфон Mate 10 од старт ќе работи со најновата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo, па така купувачите нема да мора да чекаат за негова надградба.

Официјално Honor 7X: дуален систем камери и цена од 200 долари

GSM.mk - 12.10.2017

Како што очекувавме, Honor го претстави Honor 7X, смартфон од средната класа. Да погледнеме што нуди: Honor 7X работи на Kirin 659, заедно со 4GB RAM и 32GB, 64GB или 128GB меморија. Со големиот 5.93 инчен дисплеј со резолуција од 2160 x 1080 ...

Најдобрите паметни телефони во 2017-та година

Денар - 12.10.2017

Експертите ги идентификуваа најдобрите паметни телефони во оваа година. И покрај хистеријата околу последната презентација на „Apple“, моделите на „iPhone“ не освоија ниту една номинација.

Huawei го претстави Honor 7X - Најевтин смартфон со 18:9 дисплеј

Телефони.мк - 11.10.2017

Huawei и официјално го претстави новиот Honor 7X кој ќе биде засега најевтиниот смартфон со дисплеј со сразмер од 18:9 како кај многу поскапите и помоќни модели кои станаа тренд годинава. Honor 7X нуди 5,5 инчен Full HD екран, 2.5D заобленост на ...

Позната е цената на Huawei Mate 10 Lite во Европа

Телефони.мк - 11.10.2017

Huawei Mate 10 Lite кој неодамна беше претставен во Кина наскоро ќе биде пуштен во продажба и во Европа, а уште сега се открива дека неговата цена ќе изнесува 349 евра. Оваа сума е доволно пристојна за смартфон како Huawei Mate 10 Lite кој располага ...

И Huawei Honor 7X ќе има екран со сооднос 18:9

Стандард - 11.10.2017

Следната недела Huawei ќе ни ги претстави моделите од серијата Mate 10, од ​​кои дел ќе имаат дисплеј со сооднос 18:9, но компанијата веќе почна да објавува производи со таков сооднос и продолжува да претставува нови.