TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карлеуша предизвика хаос на Инстаграм: За еден час 35.000 лајкови (фото)

Press24 - 12.10.2017

Јелена Карлеуша со брутална фотографија од својата секси позадина предизвика општ хаос на Инстаграм. Јелена Карлеуша наскоро повторно ќе ги забавува гледачите во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а се што таму немаше прилика да покаже за овие две ...

Карлеуша предизвика хаос на „Инстаграм“

Репортер - 12.10.2017

Јелена Карлеуша со фотографија од својата секси позадина предизвика хаос на „Инстаграм“. Јелена Карлеуша наскоро повторно ќе ги забавува гледачите во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а за сè што не ќе може таму да покаже, ќе надомести на социјалните ...

Синот на Брена отвара кафеана: Стефан ќе стане келнер

Сител - 12.10.2017

Стефан Живојновиќ неодамна ја сними и втората песна, која наиде на големо воодушевување кај публиката, но наследниот на Брена ме сака да се занимава само со музика. Пејачот изјави дека планира да влезе во угостителството.

Престана да се дружи со Цеца па Мира Шкориќ и Карлеуша почнаа јавно да си делат комплименти

Press24 - 12.10.2017

Откако Мира Шкориќ ја нарече Карлеуша „пејачиште“ и на нејзина сметка кажа уште неколку пофалби, сега на ред дојде и Карлеуша која не остана рамнодушна на ваквите коментари. Мира Шкориќ, неодамна ја прогласи Карлеуша за „најголема ѕвезда на ...

(ФОТО) Карлеуша се пофали: Носам облека од 3 илјади евра

Репортер - 12.10.2017

Српската фолк-пејачка Јелена Карлеуша се пофали на својот инстаграм-профил за тоа колку ѝ чини гардеробата. Не е тајна дека облеката што таа ја носи е скапа, а ако се пресмета колку чинат парчињата облека што Карлеуша ги носи на фотографијата што ја ...

Лепа Брена: „Виното е добро против згрутчување на крвта“

Убавина и Здравје - 12.10.2017

Популарната пејачка Лепа Брена со години наназад имаше сериозни здравствени проблеми, но сега се чувствува добро. „Ја скршив раката и завршив на операција. Имав прекрасни лекари кои ме извлекоа од кризата.

Удирала со сета сила-се појави приватна снимка на Јелена Марјановиќ после која сите се во шок!

Република - 12.10.2017

Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, пред трагедијата која ја задесила, тежнеела да биде совршена. Таа сериозна тренирала, што покажува и приватната снимка од теретана. Имено Јеца решила после неколку години да се врати на музичката кариера, па сакала и ...

Се трујам со лекови!

Вечер - 12.10.2017

Овие денови ќе биде снимен документарен филм кој ќе се бави со животот и кариерата на Лепа Брена, а пејачката во една тв емисија открила детали од новиот проект. Овие денови ќе биде снимен документарен филм кој ќе се бави со животот и кариерата на ...

Анастасија Ражнатовиќ: Вељко дури сега треба да почне да менува девојки!

Вистина.мк - 12.10.2017

Горда на тоа дека на „Excluziv beauty award“ поранешниот ракометар Влада Мандиќ му ја предаде титулата за најзгоден заводник на нејзиниот брат Вељко, ќерката на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ ја коментираше титулата на својот брак во емисијата ...

Ова не сте го виделе: Исплива приватна снимка од Јелена!

Сител - 12.10.2017

Јелена Марјановиќ пред да биде сурово убиена, озбилно се посветила на тренинзите, што покажува и приватната снимка од теретана, која се појави вчера. Имено, Јеца одлучила после неколку години да се врати на музичката кариера, па сакала и своето тело ...

Пријателите занемеа: Протече невидено видео од убиената Јелена! (видео)

Exclusive.mk - 12.10.2017

Јелена Марјановиќ пред да биде убиена, сериозно се посветила на тренинг, што покажуваа видеото кое се појави вчера, а на него се гледа како Јелена тренира. Јелена пред да почине, одлучила да се посвети на музичката карира, па затоа се посветила и ...

Видео: Протече досега невидено видео од убиената Јелена

Press24 - 12.10.2017

Исплива приватно видео од пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, која беше ѕверски убиена. Погледнете како тренирала, храбра и спретна, ова е уште еден доказ дека имала сила да се бори но убиецот ја ...

Брзо ја преболе - сопругот на Јелена ќе се жени во затвор

Press24 - 12.10.2017

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената Јелена е единствениот осомничен за ѕверското убиство кое се случи пред година ипол, на 2 април кај Борча во Црвенка. Зоран веќе има нова девојка, а сега е решен да се жени во затворот, иако помина само година ...

НЕВЕРОЈАТНО: Oваа позната пејачка е двојничка на Цеца (фото)

Exclusive.mk - 12.10.2017

Светлана Цеца Ражнатовиќ е една од највлијателните личности на естрадата, па сега доби и двојничка. Пејачката на својата колешка препорачала доктор за пластични операции за нос, но никогаш не ни помисли дека ќе изгледа како неа.

Цеца на сите им покажа колку таа и нејзината ќерка си потсетуваат една на друга

ЗаЗабава - 11.10.2017

Како старее, Анастасија Ражнатовиќ се почесто добива комплименти дека потсетува на својата мајка Цеца. А колку навистина личат, покажа и српската пејачка на социјалните мрежи. Таа на Инстаграм објави колаж во кој ја споредува својата фотографија и ...

Лепа Брена прозборе за нејзината болест- наскоро се ќе се знае!

Сител - 11.10.2017

Лепа Брена гостувајќи во емисија откри дека за нејзиниот живот се снима филм. -Оваа година работиме на документарен филм, кој ќе открие многу работи за мене кои до сега не се знаеле, Филмот ќе се вика „не дозволувај да те украдат од мене“ а ќе ја ...

Брена : Болеста ми го смени начинот на живот

Канал5 - 11.10.2017

Лепа Брена мораше да го смени начинот на живот поради тешката болест. Таа во интервју за Хрватските медиуми вели дека по двете скршеници на рацете , добила и тромбоза . Лепа Брена вели дека поради тоа морала да го смени животот и навиките .

„Боледувам од…“ Лепа Брена отворено раскажа за сериозниот здравствен проблем

Скопје24 - 11.10.2017

Пејачката Лепа Брена во послендите неколку години имала неколку ситуации кога ја кршела раката и кои беа веднаш излечени. Гостувајќи во една емисија Лепа Брена откри дека боледува од болест која бара сериозна терапија.

Лепа Брена: Долго време се борев со болести, сега сум добра

Репортер - 11.10.2017

Фолк-ѕвездата Лепа Брена гостувајќи во една емисија откри дека се снима документаррен филм за нејзиниот живот. „Филмот ќе открие многу работи за мене кои до сега не се знаеле. Ќе се вика „Не дозволувај да те украдат од мене“, а ќе ја прикаже мојата ...

Цеца објави фотографија која малку ќе ве збуни (фото)

Република - 11.10.2017

Фолк дивата Светлана Ражњатовиќ се почесто е активна на социјалните мрежи. Овој пат пејачката сподели фотографија на која на прв поглед изгледа поптполно нормално, но доколку се загледате, ќе вочите дека на неа се и Анастасија и Цеца.

Преслатки: Погледнете како изгледале Лепа Брена и нејзиниот син Стефан пред 22 години (фото)

Exclusive.mk - 11.10.2017

Лепа Брена денес е најуспешната фолк дива во регионот, најдобра и најпозната пејачка во регионот на екс Југославија, па и пошироко. Зад себе има успешна кариера, а нејзините хитови од 80тите и 90тите ги пејат и ден денес.

Објавено досега невидено видео од убиената Јелена

Пулс24 - 12.10.2017

Исплива приватно видео од пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, која беше ѕверски убиена. Погледнете како тренирала, храбра и спретна, ова е уште еден доказ дека имала сила да се бори но убиецот ја ...

Лепа Брена за нејзината болест: Наскоро се ќе се знае

Курир - 11.10.2017

-Оваа година работиме на документарен филм, кој ќе открие многу работи за мене кои до сега не се знаеле, Филмот ќе се вика „Не дозволувај да те украдат од мене“ а ќе ја прикаже мојата кариера од 1982 до 1992 година- откри таа.

Лепа Брена: Долго време се борев со болести, сега сум добра

Exclusive.mk - 12.10.2017

Фолк-ѕвездата Лепа Брена гостувајќи во една емисија откри дека се снима документаррен филм за нејзиниот живот. „Филмот ќе открие многу работи за мене кои до сега не се знаеле. Ќе се вика „Не дозволувај да те украдат од мене“, а ќе ја прикаже мојата ...

(ВИДЕО) Се појави ново видео од убиената Јелена

Репортер - 12.10.2017

Во јавноста се појави приватно видео од Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, пејачката на Гранд која беше ѕверски убиена. Погледнете како храбрата жена тренирала. Ова е уште еден доказ дека имала сила да се бори, но убиецот ја ...

Лепа Брена се мачи со болеста – потребно е мирување

Република - 11.10.2017

Лепа Брена гостувајќи во емисија откри дека за нејзиниот живот се снима филм. -Оваа година работиме на документарен филм, кој ќе открие многу работи за мене кои до сега не се знаеле, Филмот ќе се вика „Не дозволувај да те украдат од мене“ а ќе ја ...

Лепа Брена: Наскоро ќе се дознае се!

Пулс24 - 12.10.2017

Лепа Брена гостувајќи во емисија откри дека за нејзиниот живот се снима филм. -Оваа година работиме на документарен филм, кој ќе открие многу работи за мене кои до сега не се знаеле, Филмот ќе се вика „Не дозволувај да те украдат од мене“ а ќе ја ...