TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венгер ги тестира нервите на навивачите: Ќе останам што е можно подолго

Спортклуб - 14.11.2017

Навивачите на Арсенал повеќе сезони чувствуваат немоќ пред упорниот и инаетлив Арсен Венгер, кој гледа дека навивачите не го сакаат, дури и го презираат, но тој не сака да отстапи од тренерската позиција.

Арсен Венгер ќе даде се за да остане во Арсенал!

ЗаЗабава - 14.11.2017

Тренерот на лондонски Арсенал, Арсен Венгер нема намера да се повлече од тренерската позиција на ...

Атлетико го сака Озил без пари

Стандард - 14.11.2017

Атлетико Мадрид контактирал со Месут Озил и му понудил по крајот на сезоната да се пресели во Ла Лига кога ќе истече неговиот договор со Арсенал, објавија британските медиуми. Германецот во оваа фаза нема намера да го обнови договорот со „топџиите“, ...

Озил се враќа во Примера!?

Спортски - 14.11.2017

Раководните луѓе на Атлетико Мадрид направиле првичен контакт со ѕвездата на Арсенал, Месут Озил и му понудиле договор на крајот на сезоната, тврдат медиумите на Островот. Договорот на Озил со Арсенал истекува на крајот на сезоната, по готово ...

Венгер не се предава: Ќе останам колку што е можно подолго

Спортски - 14.11.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, нема намера во блиска иднина да го напушти фудбалот. Долгогодишниот менаџер на англискиот клуб во мај го продолжи договорот со „топџиите“, а по истекот на истиот ќе има 70 години, но тој и понатаму сака да остане ...

Арсен Венгер: Додека можам, ќе бидам тренер на Арсенал

Точка - 14.11.2017

Тренерот на лондонски Арсенал, Арсен Венгер нема намера да се повлече од тренерската позиција на „Емирати“. Долгогодишниот тренер на англискиот клуб во мај го продолжи договорот со „Топчиите“, па до истекот на договорот ќе има 70 години.

Венгер отворено за Сити: Тие се добар состав, ама не се…

Дерби - 14.11.2017

Францускиот стручњак на клупата на Арсенал, Арсен Венгер не го оспорува квалитетот на ривалот од Премиер лигата Манчестер Сити, меѓутоа воедно потенцира оти составот предводен од Пеп Гвардиола не е незапирлив.

Жиру: Мојата одлука да останам во Арсенал воопшто не е погрешна!

Gol.mk - 13.11.2017

Напаѓачот на Арсенал, Оливие Жиру изјави дека верува во својата иднина во тимот на Арсенал и воопшто не жали за одлуката да остани на „Емирати“. 30-годишниот Жиру оваа сезона главно натпреварите ги започнува од резервната клупа и на 10 натпревари ...

Арсенал од последната инвестиција на Фергусон ќе прави нов Санчез?!

Спортклуб - 13.11.2017

Некогашниот играч на Манчестер Јунајтед во ерата на Дејвид Мојс, Вилфред Заха, се шпекулира дека би можел идната сезона да заигра во Арсенал, и тоа како замена за Санчез, доколку овој реши да замине.

Атлетико Мадрид сака да го врати Месут Озил во Шпанија

Екипа - 13.11.2017

Шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид се надева дека може да го убеди Месут Озил да се врати во Шпанија по завршувањето на оваа сезона и да потпише договор со „јорганџиите“. Тој претходно беше член на Реал Мадрид, па ова секако би бил сензационален ...

Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед се сели на „Емирати“

СуперСпорт - 13.11.2017

Арсен Венгер планира да ја засили својата екипа со Вилфред Заха доколку Алексис Санчез го напушти клубот. Медиумите во Англија пишуваат дека од Арсенал се подготвени да понудат 35 милиони фунти на Крисал Палас за услугите на англискиот ...

РАЗОЧАРУВАЊЕ помеѓу „топџиите“ – Венгер спрема 35 милиони фунти за напаѓач од „фенерџијата“!

Спортски - 13.11.2017

Како што пренесуваат англиските медиуми, Арсенал пронајде замена за Алексис Санчез кој скоро сигурно заминува, само прашање на време е кога, во јануари или на лето. Но, последното име кое се споменува реномираниот англиски весник „Тhe Sun“ целосно ...

Жиру: Се обидувам да ја задржам високата ефикасност

Точка - 13.11.2017

31-годишниот Оливие Жиру нема намера да го напушти тимот на Арсенал, иако откако во клубот пристигна Александре Лаказет, тој и не добива голема минутажа од тренерот Арсен Венгер. Жиру кој што има постигнато 101 погодок на 241 настап во дресот на ...

Арсенал го купува Фекир за 60 милиони фунти

Стандард - 13.11.2017

Арсенал речиси ја договорил новата голема ѕвезда на Лион да пристигне во Емирати, пренесе „Дејл Стар“. Станува збор за Набил Фекир кој неодамна е поврзуван и со други клубови, меѓу кои и Реал Мадрид, но според англиското издание веќе е спазарен за ...

Венгер на нова мака: Се повреди Жиру, неизвесен за лондонското дерби

Спортклуб - 12.11.2017

Еден од најдобрите стрелци на Арсенал оваа сезона Оливие Жиру би можел да го пропушти дербито против Тотенхем идниот викенд. Причина за тоа е повредата на задната ложа што ја доживеа за време на настапите за француската репрезентација.

Венгер отворено за Сити: Тие се добар состав, ама не се…

Точка - 14.11.2017

Францускиот стручњак на клупата на Арсенал, Арсен Венгер не го оспорува квалитетот на ривалот од Премиер лигата Манчестер Сити, меѓутоа воедно потенцира оти составот предводен од Пеп Гвардиола не е незапирлив.