TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На советникот на Трамп му биле понудени милиони за да го уапси Ѓулен?

Канал5 - 10.11.2017

Специјалниот истражител Роберт Милер, утврдува дали првиот советник на Трамп, Мајкл Флин бил вмешан во планот да се уапси Фетулах Ѓулен и екстрадира во Турција. Ова го објави „Волстрит џурнал“, а го пренесе “Радио Слободна Европа“.

Милер ја испитува улогата на Флин во планот за предавањето на Ѓулен на турската влада

Стандард - 10.11.2017

Обвинителот Роберт Милер го испитува наводниот план на поранешниот советник во Белата куќа за национална безбедност, Мајк Флин за предавањето на муслиманскиот свештеник Фетулах Ѓулен во Турција, објави „The Wall Street Journal“, цитирајќи извори ...

Советник на Трамп наводно сакал да го предаде Ѓулен на Труција

Р.С.Европа - 10.11.2017

Американскиот специјален советник Роберт Мулер ги истражува наводите дека советникот за национална безбедност Мајкл Флин се согласил да го предаде проповедникот Фатула Ѓулен на Турција во замена за исплата на 15 милиони долари, јавија американски ...

Волстрит џурнал: Мајкл Флин преговарал предавање на Ѓулен на турските власти

А1 On - 10.11.2017

Мајкл Флин, првиот советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, е под истрага за вмешаност во наводниот план за киднапирање и испорачување на имамот Фетухал Ѓулен на Турција во замена за 15 милиони долари, објави ...

Волстрит џурнал: Мајкл Флин преговарал предавање на Ѓулен на турските власти

Орбис - 10.11.2017

Мајкл Флин, првиот советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, е под истрага за вмешаност во наводниот план за киднапирање и испорачување на имамот Фетухал Ѓулен на Турција во замена за 15 милиони долари, објави ...

Волстрит џурнал: Мајкл Флин преговарал предавање на Ѓулен на турските власти

Локално - 10.11.2017

Мајкл Флин, првиот советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, е под истрага за вмешаност во наводниот план за киднапирање и испорачување на имамот Фетухал Ѓулен на Турција во замена за 15 милиони долари, објави ...