TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дипломатски скандал – бодигардите тепаат, Ердоган гледа „сеир“

Канал5 - 19.05.2017

Реџеп Таип Ердоган предизвика дипломатски скандал во Вашингтон, откако беше објавена видео снимка на која се гледа како неговото обезбедување тепа група демонстранти, а тој гледа и не презема ништо.

Ердоган ја нападна Европската унија: Зарем треба Турција да продолжи да проси и да ве моли?

Точка - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган уште еднаш ја нападна Европската унија, тврдејќи дека Унијата ја приморала Турција да клекне пред неа и да ја моли за да стане нејзина членка. „Зарем треба да продолжиме да просиме и да молиме да не примат?“, ...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Република - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

Ердоган: Планините се полни со оружје, не е безбедно вонредната состојба останува

Локално - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека во Турција нема да биде укината вонредната состојба по неуспешниот воен удар се додека ситуаацијата во земјата целосно не се смири. “Не можеме да ја укинеме вонредната состојба се додека не се ...

Едроган: Турција е “натерана да лази” пред вратите на EУ

Локално - 19.05.2017

Турција веќе 54 години чека не членство, а пред неа се примени и економски неразвиените земји, рече Реџеп Таип Ердоган на собирот на бизнис лидерите во Истанбул, пренесува АП. Ердоган ги критикуваше се поголемиот број на поглавја потребни за ...

Ердоган: Европскиот пазар е важен за нас, но ние сме можеби уште поважни за Европа

Локално - 19.05.2017

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган вчера изјави дека, колку и да е важен европскиот пазар за Анкара, во иста таква мерка, како што кажа, можеби и повеќе од тоа, Турција е важна за Европа.

Мекејн: Јас би го избркал турскиот амбасадор

Макфакс - 18.05.2017

Американскиот сенатор Џон Мекејн денеска побара протерување на турскиот амбасадор во Вашингтон, по насилството кое изби меѓу демонстрантите и турските безбедносни сили за време на неодамнешната посета на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Вонредната состојба останува на сила во Турција

Канал5 - 18.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече денеска дека во Турција нема да биде укината вонредната состојба воведено по неуспешниот воен удар додека ситуацијата во земјата не се смири. - Не можеме да ја укинеме вонредната состојба додека не се ...

Ердоган: Не можеме да го прекинеме режимот на вонредна положба во Турција

Стандард - 18.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека Турција не може да го симне режимот на вонредна состојба пред целосно да се нормализира ситуацијата, соопштија светските агенции.

Ердоган: Не може да се укине вонредната ситуација пред целосна нормализација на ситуацијата во Турција

Телевизија Нова - 18.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денска изјави дека не може да се укине вонредната состојба во Турција, пред земјата целосно да се доведе во нормала. Вонредната состојба во Турција беше воведена по обидот за преврат во јули минатата година.

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ ...

Н.Македонија - 19.05.2017

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија.

Ердоган: Не може да се укине вонредната ситуација пред целосна нормализација на ситуацијата во Турција

24 Вести - 18.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека не може да се укине вонредната состојба во Турција, пред земјата целосно да се доведе во нормала. „Не можеме да ја укинеме вонредната состојба додека насекаде не се постигне мир и ...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

+инфо - 19.05.2017

Ердоган ги критикуваше се поголемиот број на поглавја кои се потребни за преговорите за пристапување кон Унијата. Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ ...

Ердоган: Не може да се укине вонредната состојба пред целосна нормализација на ситуацијата во Турција

А1 On - 18.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денска изјави дека не може да се укине вонредната состојба во Турција, пред земјата целосно да се доведе во нормала. Вонредната состојба во Турција беше воведена по обидот за преврат во јули минатата година.

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Сител - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

Ердоган: Не може да се укине вонредната ситуација пред целосна нормализација на ситуацијата во Турција

Либертас - 18.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денска изјави дека не може да се укине вонредната состојба во Турција, пред земјата целосно да се доведе во нормала. Вонредната состојба во Турција беше воведена по обидот за преврат во јули минатата година.

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Идивиди - 19.05.2017

Истанбул, 19 мај 2017 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија.

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Алсат-М - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

Eрдоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Нетпрес - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Телма - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

А1 On - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

ЕРДОГАН: Турција е принудена да ползи пред вратите на ЕУ

Телеграф - 19.05.2017

Турција веќе 54 години настојува да влезе во Унијата, додека земји кои подоцна аплицираа за членство или се економски нестабилни веќе се дел од ЕУ Турскиот претседател Р еџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе ...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

ТВ21 - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Р.С.Европа - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Локално - 19.05.2017

– Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму ...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Телевизија Нова - 19.05.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба ...

Турција е принудена да „ползи" пред вратите на ЕУ

Вечер - 19.05.2017

Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба да ја „моли" ЕУ и да бара од неа да ја прими Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена ...

Ердоган кон ЕУ: Сакате да ползиме за да нè примите

Макфакс - 19.05.2017

Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската унија, рече турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за време на собирот на бизнис лидерите во Истанбул. Тој ја даде оваа изјава како одговор на прашањето, дали Турција и понатаму треба да ја ...

ЕРДОГАН СЕ ЖАЛИ НА МНОГУ ПОГЛАВЈА: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Фактор - 19.05.2017

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган излезе повторно со критики кон Европската Унија. Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на Европската Унија, изјави Ердоган за време на собирот на бизнис лидерите во Истанбул.