TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Прилеп од обложувалница украдени 34 илјади денари

Тера - 20.04.2017

На 19.04.2017 година во 21.30 часот во Прилеп, во спортска обложувалница на ул.„Цар Самоил“ двајца непознати маскирани сторители со закана со пиштол извршиле разбојништво над вработената. Сторителите ја затекнале вработената пред влезот на ...

Со пиштол ограбено казино во Скопје...

Н.Македонија - 18.01.2018

Со пиштол ограбено казино во Скопје Вработена во казино на улицата „11 Октомври“ во Скопје ноќеска пријавила разбојништво во Единицата за информации и команда - Скопје. Таа рекла дека непознато маскирано лице ѝ се заканувало со пиштол.

Грабеж на казино на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје

Слободен Печат - 20.04.2017

На 19.04.2017 година во 08.50 часот во ЕИК било пријавено дека во Скопје, во казино на бул.„Партизански Одреди“ непознат сторител извршил разбојништво над вработените. Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел околу 30.000 денари, по што ...

Ограбено казино во Скопје и обложувалница во Прилеп

Макфакс - 20.04.2017

Вооружен разбојник во средата наутро ограбил казино на булеварот Партизански одреди во Скопје. Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел околу 30.000 денари, по што побегнал во непознат правец.

Со пиштол ограбено казино во Скопје

Курир - 20.04.2017

Непознат сторител извршил разбојништво над вработените во казино на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје, што било пријавено во полиција вчера во 8 часот и 50 минути. Тој со закана со пиштол, од вработените одзел околу 30.000 денари, по што ...

Вработената чекала пред вратата додека тие ограбувале - Драма во обложувалница во Прилеп

Press24 - 20.04.2017

Вчера вечер во спортска обложувалница на ул.„Цар Самоил“ во Прилеп, двајца непознати маскирани сторители со закана со пиштол извршиле разбојништво над вработената. Сторителите ја затекнале вработената пред влезот на обложувалницата, ја турнале ...

Со пиштол ограбено казино во Скопје

БркајРабота - 20.04.2017

Непознат сторител извршил разбојништво над вработените во казино на булевар „Партизански Одреди“ во Скопје, што било пријавено во полиција вчера во 8 часот и 50 минути. Тој со закана со пиштол, од вработените одзел околу 30.000 денари, по што ...

Од спортска обложувалница во Прилеп одзеле 34.000 денари

Слободен Печат - 20.04.2017

На 19.04.2017 година во 21.30 часот во Прилеп, во спортска обложувалница на ул.„Цар Самоил“ двајца непознати маскирани сторители со закана со пиштол извршиле разбојништво над вработената. Сторителите ја затекнале вработената пред влезот на ...

Пеколно утро на „Партизанска“ во Скопје

Репортер - 20.04.2017

Вистински хорор се случил вчера во казиното на булевар „ Партизански Одреди“. Како што информираат од МВР, вчера во 08.50 часот во полиција било пријавено дека во Скопје, во казино на бул.

Ограбено казино во Скопје и обложувалница во Прилеп

Кајгана - 20.04.2017

Вооружен разбојник вчера наутро ограбил казино на булеварот Партизански одреди во Скопје. Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел околу 30.000 денари, по што побегнал во непознат правец.

Ограбено скопско казино

МКД - 20.04.2017

Вчера во 8.50 часот во ЕИК било пријавено дека во казино на бул.„Партизански Одреди" во Скопје, непознат сторител извршил разбојништво над вработените. Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел околу 30.000 денари, по што побегнал во ...

Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп

Телевизија Нова - 20.04.2017

Од казино во Скопје и спортска обложувалница во Прилеп вчера непознати сторители со закана со пиштол извршиле разбојништва при што биле одземени вкупно 64.000 денари. Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 8:50 часот било пријавено дека ...

Ограбено казино во Скопје

Скопје инфо - 20.04.2017

Вистински хорор се случил вчера во казиното на булевар „ Партизански Одреди“. Како што информираат од МВР, вчера во 08.50 часот во полиција било пријавено дека во Скопје, во казино на бул.

Ограбено казино во Скопје и обложувалница во Прилеп

Точка - 20.04.2017

Вооружен разбојник во средата наутро ограбил казино на булеварот Партизански одреди во Скопје. Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел околу 30.000 денари, по што побегнал во непознат правец.

Вработената чекала пред вратата додека тие ограбувале – Драма во обложувалница во Прилеп

Маркукуле - 20.04.2017

Вчера вечер во спортска обложувалница на ул.„Цар Самоил“ во Прилеп, двајца непознати маскирани сторители со закана со пиштол извршиле разбојништво над вработената. Сторителите ја затекнале вработената пред влезот на обложувалницата, ја турнале ...

Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп

Канал5 - 20.04.2017

Од казино во Скопје и спортска обложувалница во Прилеп вчера непознати сторители со закана со пиштол извршиле разбојништва при што биле одземени вкупно 64.000 денари. Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 8:50 часот било пријавено дека ...

Ограбена обложувалница во Прилеп

Шеталиште - 20.04.2017

На 19.04.2017 година во 21.30 часот во Прилеп, во спортска обложувалница на ул.„Цар Самоил“ двајца непознати маскирани сторители со закана со пиштол извршиле разбојништво над вработената. Сторителите ја затекнале вработената пред влезот на ...

Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп

ТВ21 - 20.04.2017

Од казино во Скопје и спортска обложувалница во Прилеп вчера непознати сторители со закана со пиштол извршиле разбојништва при што биле одземени вкупно 64.000 денари. Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 8:50 часот било пријавено дека ...

Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп

А1 On - 20.04.2017

Од казино во Скопје и спортска обложувалница во Прилеп вчера непознати сторители со закана со пиштол извршиле разбојништва при што биле одземени вкупно 64.000 денари. Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 8:50 часот било пријавено дека ...

Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп

Сител - 20.04.2017

Од казино во Скопје и спортска обложувалница во Прилеп вчера непознати сторители со закана со пиштол извршиле разбојништва при што биле одземени вкупно 64.000 денари. Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 8:50 часот било пријавено дека ...

Кражби во казино и обложувалница во Скопје и Прилеп

Вест - 20.04.2017

Од казино во Скопје и спортска обложувалница во Прилеп вчера непознати сторители со закана со пиштол извршиле разбојништва при што биле одземени вкупно 64.000 денари. Како што информира МВР во дневниот билтен, вчера во 8:50 часот било пријавено дека ...

Ограбено казино во Скопје и обложувалница во Прилеп

Актуелно24 - 20.04.2017

Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел околу 30.000 денари, по што побегнал во непознат правец. Во друг случај во Прилеп, во спортска обложувалница на ул.„Цар Самоил“ двајца непознати маскирани сторители со закана со пиштол извршиле ...