TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца повредени во вооружен инцидент во Малме

Нова ТВ - 13.08.2017

Најмалку три лица се повредени, од кои двајца потешко во вооружен инцидент што се случил синоќа во зградата запрослави во Малме, на југот на Шведска. Во моментот на пукањето во зградата имало од 70 до 100 луѓе, јавија локалните медиуми Според ...

Пукотница во Шведска: Три лица се повредени во вооружен напад во Малме

Канал5 - 13.08.2017

Најмалку три лица се повредени при пукање во синдикален дом во шведскиот град Малме. Двајца од повредените се пренесени во болница и се во тешка здравствена состојба, соопшти Aftonbladet. Во моментот на нападот во зградата имало меѓу 70 и 100 лица.

Шведската полиција ги истражува причините за пукањето во Малме, сторителот сé уште не е фатен

Стандард - 13.08.2017

Мотивите за нападот во раните утрински часови на неделата во третиот по големина град во Шведска – Малме, сé уште не се утврдени. Според податоците на националниот дневен Sydsvenskan, првичните информации за инцидентот се внесени во полицијата околу ...

(ФОТОГРАФИИ) Ново пукање во Малме во Шведска – тројца повредени

Локално - 13.08.2017

Најмалку три лица се повредени при пукање во синдикален дом во шведскиот град Малме. Двајца од повредените се пренесени во болница и се во тешка здравствена состојба, соопшти Aftonbladet. Во моментот на нападот во зградата имало меѓу 70 и 100 лица.

Најмалку тројца повредени во вооружен инцидент во зграда во Шведска

24 Вести - 13.08.2017

Најмалку три лица се повредени, од кои двајца потешко во вооружен инцидент што се случил во една зграда за прослави во Малме, на југот на Шведска. Во моментот на пукањето во зградата имало меѓу 70 до 100 луѓе.