TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО влезе во МПМ

Телма - 17.02.2017

Двајца истражители на СЈО утрово биле во дирекцијата на МПМ. Повеќе вработени во фирмата потврдија дека ги виделе истражителите како се претставуваат и заминуваат во просториите на дирекцијата на вториот кат во трговскиот центар Зебра.

СЈО влезе во издавачката куќа МПМ

Алсат-М - 17.02.2017

Истражители од тимот на Специјалното јавно обвинителство денеска влегле во издавачката куќа Медиа принт Македонија, објави интернет порталот Призма. Од Специјалното јавно обвинителство ниту демантираат, ниту потврдуваат и посочуваат дека не можат да ...

СЈО истражува во МПМ

Призма - 17.02.2017

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) попладнево влегол во Медиа принт Македонија (МПМ) и како што дознаваме целта му била да истражуваат дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која под своја капа ги има весниците „Дневник“, ...

СЈО го „чешла“ МПМ

Р.С.Европа - 17.02.2017

Истражители од тимот на Специјалното јавно обвинителство денеска влегле во издавачката куќа Медиа принт Македонија, објави интернет порталот Призма . Од Специјалното јавно обвинителство ниту демантираат, ниту потврдуваат и посочуваат дека не можат ...

СЈО го истражува работењето на „Mедиа Принт Македонија“

Алсат-М - 17.02.2017

Тим на Катица Јанева во посета на Медиа Принт Македонија, под чија капа се дневните весници „Дневник“, „Вест“ и „Утрински весник“. Подетални информации зошто е СЈО во оваа медиумска куќа нема.

СЈО во МПМ, вработените на штрајк

Deutsche Welle - 17.02.2017

Порталот Призма јави дека истражители на Специјалното јавно обвинителство влегле во просториите на Медиа Принт Македонија, издавачка куќа чии вработени денеска излегоа на штрајк поради неисплатени плати Истражители на Специјалното јавно ...

Истражители и обвинители на СЈО се во МПМ

МКД - 17.02.2017

Минатата недела истражители и обвинители на Специјалното јавно обвинителство ја посетиле и компанијата Медиа принт Македонија, издавачот на весниците „Дневник", „Утрински весник" и „Вест". Екипа на СЈО се и денеска во просториите на МПМ.

СЈО влезе во МПМ

+инфо - 17.02.2017

Истражители на СЈО ќе го проверуваат финансиското работење на МПМ. Специјалното јавно обвинителство денеска испратил свој тим во Медиа принт Македонија со задача да го проверуваат финансиското работење на издавачката куќа која е сопственик на пет ...

СЈО го истражува финансиското работење на МПМ, вработените на штрајк

Кајгана - 17.02.2017

Истражители на Специјалното јавно обвинителство влегле во просториите на Медиа Принт Македонија, издавачка куќа чии вработени денеска излегоа на штрајк поради неисплатени плати. Според информациите, тие го истражуваат финансиското работење на ...

Тим на СЈО влегол во МПМ

Фокус - 17.02.2017

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влегол во Медиа принт Македонија (МПМ) и како што дознавa Призма , целта му била да истражуваат дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која под своја капа ги има весниците ...

Истражителите на СЈО влегоа во медиумската куќа МПМ

Таратур - 17.02.2017

Истражители на СЈО денеска влегоа во медиумската куќа Медиа Принт Македонија (МПМ), сопственик на весниците Дневник, Вест, Утрински весник и магазинот Теа модерна и Македонски спорт, потврдија од СЈО за СакамДаКажам.мк.

Истражители на СЈО влегоа во МПМ

Радио МОФ - 17.02.2017

Истражители од тимот на Специјалното јавно обвинителство денеска влегле во издавачката куќа Медиа принт Македонија, објави интернет порталот Призма . Од Специјалното јавно обвинителство велат дека не можат да изнесат повеќе информации во јавноста ...

СЈО ги истражува финансиите на МПМ

А1 On - 17.02.2017

Издавачката куќа Медиа Принт Македонија е под лупа на Специјалното јавно обвинителство. СЈО го истражува финансиското работење на МПМ, чии новинари од денеска штрајкуваат поради неисплатени плати.

Дали Jанева „Чешла“ во МПМ? – СЈО ниту потврдува ниту демантира

ТВ21 - 17.02.2017

Специјалното јавно обвинителство не сака ниту да потврди ниту да демантира дека обвинители од оваа институција влегле во компанијата МПМ во чија сопственост се дневните весници Утрински весник, Дневник и Вест.

СЈО влезе во МПМ

Сакам да кажам - 17.02.2017

Истражители на СЈО денеска влегоа во медиумската куќа Медиа Принт Македонија (МПМ), сопственик на весниците Дневник, Вест, Утрински весник и магазинот Теа модерна и Македонски спорт, потврдија од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК.

Тим на СЈО влезе во МПМ - ги „чешлаат“ финансиските извештаи

Сведок - 17.02.2017

Тим на Специјалното јавно обвинителство денеска влегол во Медиа принт Македонија (МПМ) и како што дознаваме целта му била да истражуваат дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која под своја капа ги има весниците „Дневник“, „Утрински“, ...

СЈО го истражува МПМ – Новинарите штрајкуваат

Позитив.мк - 17.02.2017

Истражители од тимот на СЈО денеска влегоа во издавачката куќа МПМ, објави интернет порталот Призма. Од Специјалното јавно обвинителствовелат дека не можат да изнесат информации во јавноста затоа што станува збор за предистражна постапка.

Специјалнотo обвинителство влезе во МПМ

Локално - 17.02.2017

Истражители на СЈО денеска влегоа во медиумската куќа Медиа Принт Македонија (МПМ), сопственик на весниците Дневник, Вест, Утрински весник и магазинот Теа модерна и Македонски спорт, потврдија од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК.

СЈО го чешла финансиското работење на МПМ

Позитив.мк - 17.02.2017

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влегол во „Медиа принт“ Македонија“ МПМ дознава „Призма“ . Целта на СЈО била да истражуваат дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која под своја капа ги има весниците „Дневник“, ...

СЈО ги истражува финансиите на МПМ

Репортер - 17.02.2017

Издавачката куќа Медиа Принт Македонија е под лупа на Специјалното јавно обвинителство. СЈО го истражува финансиското работење на МПМ, чии новинари од денеска штрајкуваат поради неисплатени плати.

СЈО истражува во МПМ

Мета - 17.02.2017

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влегол во „Медиа принт“ Македонија“ МПМ дознава „Призма“ . Целта на СЈО била да истражуваат дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која под своја капа ги има весниците „Дневник“, ...

Призма: СЈО истражува во МПМ

Стандард - 17.02.2017

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) попладнево влегол во Медиа принт Македонија (МПМ) а целта е да се истражи дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која ги издава весниците „Дневник“, „Утрински“, „Вест“, „Македонски спорт“, ...

Штрајк во „Утрински весник“, „Дневник“ и „Вест“

Слободен Печат - 17.02.2017

Вработените во редакциите на дневните весници на МПМ во 10 часот започнуваат штрајк, поради тоа што компанијата не го испочитувала договорот поврзан со паричниот износ и рокот за исплата на истиот.

Тимот на СЈО денеска влегол во МПМ

Бизнис Вести - 17.02.2017

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влегол во Медиа принт Македонија (МПМ) и како што дознаваме целта му била да истражуваат дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која под своја капа ги има весниците „Дневник“, ...

Орка холдинг и Интернет груп инвестмент ги продадоа уделите во Графички центар сопственик на МПМ

Lider - 17.02.2017

Компанијата „Орка Холдинг“ АД Скопје го продаде својот удел во „Графички центар” ДОО Скопје, сопственик на „Медиа Принт Македонија“ (МПМ), по номинална цена. Одлуката на УО, како што информираат, е донесена на 12 декември 2016 година, а спроведена ...

СЈО влезе во МПМ, ги истражува финансиите

еМагазин - 17.02.2017

Тим на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска влегол во Медиа принт Македонија (МПМ), објави Призма . Целта му била да истражуваат дел од финансиското работење на оваа издавачка куќа, која под своја капа ги има весниците „Дневник“, ...

Орце Камчев го продаде делот во МПМ, пред најавениот штрајк

24 Вести - 16.02.2017

Големи сопственички промени во „Медиа принт Македонија“ – фирмата која ги поседува трите весници – „Утрински“, „Дневник“ и „Вест“. Бизнесменот Јордан Камчев со фирма „Орка холдинг“ и Јана Станисаљева со фирмата „Интернет Инвестмент Груп“ излегоа од ...

Нов сопственик на МПМ

Р.С.Европа - 16.02.2017

Во пресрет на утрешниот штрајк на вработените во МПМ, оваа компанија доби нов сопстевеник, јавува интернет порталот НОВАТВ. Според документите од Централен регистар, компаниите „Орка Холдинг“ управувана од Јордан Камчев и компанијата „Интернет ...

Орка Холдинг: Ги продаваме уделите во МПМ

Нова ТВ - 16.02.2017

Со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12.12.2016 година компанијата „Орка Холдинг“ АД Скопје го продаде својот удел во „Графички центар” ДОО Скопје, сопственик на „Медиа Принт Македонија“ (МПМ), по номинална цена, соопштија од ...

„Интернет груп инвестмент“: Го продадовме својот удел во "Графички центар“

+инфо - 16.02.2017

Компанијата најави дека во наредните денови ќе се подмират обврските кон платите за месец јануари 2017 година. „Интернет груп инвестмент“ информира дека со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12.12.2016 година, а спроведена во ...

Орце Камчев и Јана Станисављева излегоа од МПМ, Керим остана единствен сопственик

+инфо - 16.02.2017

Овие промени во сопственичката структура се случуваат пред најавите за штрајк на вработените во трите дневни весници „Дневник“, „Утрински“ и „Вест“. Компаниите „Орка Холдинг“ управувана од Јордан Камчев и компанијата „Интернет Инвестмент Груп“ чиј ...

Орка Холдинг: Го продадовме уделот во „Графички центар”, јануарската плата ќе ја исплатиме

+инфо - 16.02.2017

„Сите обврски кои компанијата ги имаше кон вработените заклучно со 31.12.2016 година се подмирени“, соопшти компанијата. „Орка Холдинг“ АД Скопје информира дека со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12 декември 2016 година, а ...

Камчев и Станисављева си се тргнаа пред најавениот штрајкот: Керим остана сам сопственик на МПМ

Таратур - 16.02.2017

Со овие крупни промени во сопственичката структура кои доаѓаат непосредно пред најавениот генерален штрајк на вработените, Срѓан Ќерим останува единствен сопственик на МПМ. Компаниите Орка Холдинг управувана од Јордан Камчев и компанијата Интернет ...

Камчев и Станисављева си заминаа од МПМ, Керим единствен сопственик

Фокус - 16.02.2017

Компаниите „Орка Холдинг“ управувана од Јордан Камчев и компанијата „Интернет Инвестмент Груп“ чиј што сопственик е Јана Станисаљева, излегоа од сопственичката структура на „Графички центар ДОО“, долгогодишен сопственик на Македонија Медиа Принт ...

Менаџментот ќе им ја исплати јануарската плата на вработените во МПМ

Кајгана - 16.02.2017

Сите обврски кои компаниите „Интернет груп инвестмент“ и Орка Холдинг ги имаа кон вработените заклучно со 31.12.2016 година се подмирени. Во наредните денови ќе се подмират и обврските кон платите за јануари 2017 година, соопштуваат од компаниите.

Камчев го продал делот во МПМ, плата вети дека ќе има наскоро

Фокус - 16.02.2017

Компанијата „Орка Холдинг” управувана од Јордан Камчев, информира дека го продала својот удел во „Медиа Принт Македонија”. -Со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12.12.2016 година компанијата „Орка Холдинг“ АД Скопје го продаде ...

„Орка“ за состојбите во „МПМ“: Го продадовме својот удел, во наредните денови ќе се подмират платите

Радио МОФ - 16.02.2017

Од компанијата „Орка Холдинг“ АД Скопје стигна соопштение дека со одлука на нивниот Управниот одбор, донесена на 12 декември 2016 година, а спроведена во Централниот регистар на 15 февруари, го продала својот удел во „Графички центар” ДОО Скопје, ...

Орце Камчев и Јана Станисављева излегоа од МПМ

А1 On - 16.02.2017

Компанијата „Орка Холдинг“ излезе од сопственичката структура на „Графички центар ДОО“ која што е сопственик на Медиа Принт Македонија, издавачот на неколку македонски медиуми. Сопственици на МПМ преку „Графички Центар“ беа „Орка Холдинг“ водена од ...

Орка Холдинг го продаде својот удел во МПМ

Канал5 - 16.02.2017

„Со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12.12.2016 година а спроведена во Централниот регистар на РМ на 15.02.2017 година, компанијата „Орка Холдинг“ АД Скопје го продаде својот удел во „Графички центар” ДОО Скопје, сопственик на ...

Орка холдинг ги продаде акциите во Графички центар

Република - 16.02.2017

Со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12.12.2016 година а спроведена во Централниот регистар на РМ на 15.02.2017 година, компанијата „Орка холдинг“ АД Скопје го продаде својот удел во „Графички центар” ДОО Скопје, сопственик на ...

Камчев го продаде својот удел во МПМ

Фактор - 16.02.2017

Со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12.12.2016 година а спроведена во Централниот регистар на РМ на 15.02.2017 година, компанијата „Интернет груп инвестмент“ го продаде својот удел во „Графички центар” ДООСкопје, сопственик на ...

Орце Камчев и Јана Станисављева излегоа од МПМ, го оставија Срѓан Керим сам пред штрајкот

Репортер - 16.02.2017

Koмпаниите „Орка Холдинг“ управувана од Јордан Камчев и компанијата „Интернет Инвестмент Груп“ чиј што сопственик е Јана Станисаљева излегоа од сопственичката структура на „Графички центар ДОО“, долгогодишен сопственик на Македонија Медиа Принт ...

Орка: Го продадовме уделот во МПМ, вработените се исплатени заклучно со декември, ќе следува и јануарската плата

Репортер - 16.02.2017

Со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12.12.2016 година а спроведена во Централниот регистар на РМ на 15.02.2017 година, компанијата „Орка Холдинг” АД Скопје го продаде својот удел во „Графички центар” ДОО Скопје, сопственик на ...

Камчев ги продаде Дневник, Вест и Утрински весник

Press24 - 16.02.2017

Со одлука на Управниот одбор на компанијата, донесена на 12.12.2016 година а спроведена во Централниот регистар на РМ на 15.02.2017 година, компанијата „Орка Холдинг” АД Скопје го продаде својот удел во „Графички центар” ДОО Скопје, сопственик на ...

Новинарите од МПМ утре на штрајк – Орце Камчев и Станисављева го оставија Керим сам со проблемите

Позитив.мк - 16.02.2017

Компанијата „Орка Холдинг“ излезе од сопственичката структура на „Графички центар ДОО“ која што е сопственик на Медиа Принт Македонија, издавачот на неколку македонски медиуми. Сопственици на МПМ преку „Графички Центар“ беа „Орка Холдинг“ водена од ...

Орце Камчев и Јана Станисављева излегоа од МПМ

Локално - 16.02.2017

Компанијата „Орка Холдинг“ излезе од сопственичката структура на „Графички центар ДОО“ која што е сопственик на Медиа Принт Македонија, издавачот на неколку македонски медиуми. Сопственици на МПМ преку „Графички Центар“ беа „Орка Холдинг“ водена од ...

Камчев и Станисављева се откажаа од МПМ

Макфакс - 16.02.2017

Компаниите „Орка Холдинг“ управувана од Јордан Камчев и компанијата „Интернет Инвестмент Груп“ чиј што сопственик е Јана Станисаљева излегоа од сопственичката структура на „Графички центар ДОО“, долгогодишен сопственик на Македонија Медиа Принт ...

„Орка Холдинг“ и „Интернет груп инвестмент“ ги продале уделите во „Графички центар“

Слободен Печат - 16.02.2017

Компаниите „Орка Холдинг“, и „Интернет груп инвестмент“ доцна попладнево соопштија дека ги продале своите удели во „Графички центар – Скопје“ сопственикот на „Медиа Принт Македонија“ (МПМ).

Камчев се повлече од МПМ, новинарите најавуваат штрајк

Стандард - 16.02.2017

Компанијата „Орка Холдинг“ на Јордан Камчев и „Интернет Инвестмент Груп“, на чие чело е Јана Станисављева, излегоа од сопственичката структура на „Графички центар ДОО“, долгогодишен сопственик на Македонија Медиа Принт (МПМ), кој ги издава ...

Менаџментот во следните денови ќе им ја исплати јануарската плата на вработените во МПМ

Макфакс - 16.02.2017

Сите обврски кои компаниите „Интернет груп инвестмент“ и Орка Холдинг ги имаа кон вработените заклучно со 31.12.2016 година се подмирени. Во наредните денови ќе се подмират и обврските кон платите за јануари 2017 година, соопштуваат од компаниите.