TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Договор постигнат: Јувентус донесе големо засилување!

Спортски - 19.06.2017

Фудбалските гиганти Јувентус и Баерн Минхен постигнале договор за трансфер на Даглас Коста, пренесуваат добро информираните германски медиуми. Оваа вест денес ја потврди германски „Кикер“ кој пренесува дека Јувентус за потписот на Даглас Коста ќе му ...

Атлетико Мадрид ќе понуди 30 милиони за Диего Коста, а ќе го добие во јануари

Gol.mk - 19.06.2017

По задржувањето на Антоан Гризман, најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид, екипата од главниот град на Шпанија очајно се обидува да пронајде негов партнер во нападот. Очигледно, Гамеиро не ги задоволи потребите на Диего Симеоне, па „јорганџиите“ ќе ...

Готово: Јуве договори две засилувања за 12 часа, но тука не е крајот

Спортклуб - 19.06.2017

Италијанските медиуми тврдат дека фудбалерот на Лацио ги договори сите услови со Јувентус. Фудбалерот на Лацио Кеита Балде постигна договор со Јувентус, шест месеци пред истекот на договорот со римскиот клуб, потврдија италијанските медиуми, но тоа ...

Договор постигнат: Јувентус донесе големо засилување!

Таратур - 19.06.2017

Фудбалските гиганти Јувентус и Баерн Минхен постигнале договор за трансфер на Даглас Коста, пренесуваат добро информираните германски медиуми. Оваа вест денес ја потврди германски „Кикер“ кој пренесува дека Јувентус за потписот на Даглас Коста ќе му ...

Понудата испратена, Икарди добива партнер од Атлетико?

Спортски - 18.06.2017

Управата на Интер сеуште не го отворила летниот преоден рок. Интер има големи амбиции за сезоната која е пред нас. Сеуште не ангажирале ниту едно засилувањем а конечно испратија конкретна понуда и тоа на адреса на Атлетико Мадрид.

Интер го засилува средниот ред

Спортклуб - 18.06.2017

Интер е пред заклучување на трансферот за Борха Вaлеро кој би го чинел клубот 5 милиони евра, иако Фиорентина и натаму тврди дека фудбалерот ќе остане во нејзините редови. Играчот од средниот ред беше желба на Лучијано Спалети додека беше уште во ...

Интер со засилување од Шпанија?

СуперСпорт - 18.06.2017

Интер изјави дека ова лето ќе има нови засилувања во тимот. Шпанските медиуми изјавија дека Интер испрати понуда до офанзивниот играч на Атлетико Мадрид, Ангел Кореа. Интер за овој играч се подготвени да исплатат сума од 23 милиони евра, јасно е ...

“Нераѕурите” на шопинг во Мадрид: Интер испрати понуда за напаѓачот на Атлетико

Спортклуб - 18.06.2017

Поранешниот европски и италијански првак Интер испратил понуда од 23 милиони евра за крилниот напаѓач на Атлетико, Анхел Кореа. Миланскиот клуб бара партнер за Мауро Икарди, а изборот паднал на 22-годишниот фудбалер кој може да игра како десно ...

Интер во офанзива за напаѓач на Атлетико Мадрид

Дерби - 18.06.2017

Тимот на Интер во следната сезона ќе се обиде да го врати стариот препознатлив сјај, што беше најавено со ангажманот на Лучијано Спалети како нов стратег. „Нероаѕурите“ и натаму не се премногу активни на трансфер пазарот, но Спалети најверојатно ...

Коста ќе го чека Атлетико (М) до јануари

Вечер - 17.06.2017

Тој беше подготвен да се врати во Атлетико Мадрид, но излезе голем проблем откако ЦАС ја потврди забраната на клубот за нови трансфери во летниот преоден рок Шпанскиот репрезентативец Диего Коста е 'топ тема' во Англија, откако менаџерот на Челси, ...