TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл и принцот Хари пред олтар: Кесингтонска палата ја објави официјалната дата за венчавката

Хитпортал - 18.12.2017

Принцот Хари и Меган Маркл минатиот месец ја објавија својата свршувачка и од тогаш се во центарот на вниманието. И додека таблоидите се обидуваа да погодат кога ќе се случи кралската венчавка, Кесингтонската палата го објави датумот.

Кога станува збор за влијание – таа е царица во модата

Таратур - 18.12.2017

Според платформата која ги анализира глобалните модни пребарувања, „Lyst“, сексапилната пејачка од Барбадос, славната Ријана е царица за влијание во модата и го зазема првото место во тој поглед.

Ријана е врвна модна инфлуенсерка, следуваат Селена Гомез, Бела Хадид, Меган Маркл...

Фемина - 17.12.2017

„Lyst“, глобалната платформа за пребарувања поврзани со модата, ја означи Ријана како највлијателна модна славна личност. Модните избори на 29-годишната пејачка беа најпребарувани во 2017 година и таа беше избрана за икона чиј стил многумина сакаат ...

(Фото) Меган Маркл во училишните денови

Репортер - 17.12.2017

Откако актерката Меган Маркл се вери со принцот Хари, преку ноќ стана една од најголемите модни икони на денешницата, а жените ширим светот го следат секој нејзин чекор и сакаат да дознаат многу повеќе за неа.

Модна еволуција: Како се менуваше стилот на Меган Маркл низ годините?

Црнобело - 17.12.2017

Во последниве неколку месеци, откако Меган Маркл беше првпат забележана со принцот Хари, актерката стана многу попопуларна. А, со официјалното објавување на нивната врска, таа е во центарот на вниманието на медиумите, како и на фановите кои сакаат ...

Како изгледаа членовите на британското кралско семејство пред 10 години? (фото)

Црнобело - 16.12.2017

За некои од нив како времето да застанало, но други, како принцот Вилијам на пример, имаат драстична промена во изгледот. Кралицата Елизабета и нејзиното семејство прославија многу убави настани во изминатите 10 години.

ДАТУМОТ Е ОФИЦИЈАЛИЗИРАН: Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл закажана за 19 мај

Популарно - 16.12.2017

Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл ќе се одржи на 19 мај следната година во капелата Сент Џорџ во Виндзорскиот дворец, соопшти денеска Кенсингтонската палата. Двојката минатиот месец соопшти дека се вериле после 18 месеци врска.

Што ќе ѝ подари Меган Маркел на кралицата за Божиќ

Локално - 16.12.2017

Пред неколку дена, стана јасно дека идната сопруга на принцот Хари, Меган Маркел, добила официјална покана за празнична божична вечера со кралското семејство. Елизабета Втора го прекршила протоколот со оваа покана, бидејќи само роднините се наоѓаат ...

Меган Маркл избира подарок за кралицата Елизабета

Репортер - 16.12.2017

Откако кралицата Елизабета го прекрши протоколот и ја покани Меган Маркл на традиционалната божикна прослава со кралското семејство, канадските медиуми почнаа да прават листи за да ѝ дадат идеи на актерката што да ѝ купи како прв божикен подарок.