TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трудничкото стомаче на Кејт Мидлтон почна да се познава (фото)

Црнобело - 07.12.2017

На самитот во Манчестер, Војвотката од Кембриџ блесна во црвен фустан и црно-бел капут. Трудничкото стомаче на Кејт Мидлтон конечно се забележува. Бремената Војвотка од Кембриџ со принцот Вилијам присуствуваше на Children’s Global Media Summit во ...

(ВИДЕО) Супермоделот Кејт Мос снима во фустан од пердуви за француската модна куќа

Локално - 07.12.2017

Сен Лоран ги објави фотографиите од првата рекламна кампања со Кејт Мос. На 43 година познатиот британски модел за прв потпиша договор со француската модна марка. На 01 декември на Инстаграма на Saint Laurent се објавува фотографии на која Кејт лежи ...

Кејт Мидлтон во бременоста носи мини! ФОТО

Слободен Печат - 07.12.2017

Откако стана членка на кралското семејство, за Кејт Мидолтон (35) почнаа да вредат строгите правила на облекување. Се досега се појавуваше во здолништа и фустани кои главно ги покриваа колената, но се чини дека не можела да му одолее на црвениот ...

Фото: Кејт Мидлтон елегантна и во бременоста

Press24 - 06.12.2017

Убавата војвотка од Кембриџ, Кејт Мидлтон, не се откажува од стилот и високите потпетици и во бременоста. Таа е фотографирана во елегантна ...

Кејт Мидлтон го обожава стилот на принцезата Дијана: Повторно ја носи нејзината омилена тијара

Црнобело - 06.12.2017

Кејт Мидлтон и принцезата Дијана имаат многу заеднички работи. Тие за миг ги освоија симпатиите на народот штом станаа дел од кралското семејство, но имаат и сличен моден вкус. Кејт Мидлтон повторно блескаше со омилената тијара на принцезата Дијана ...

Ист фустан и нејзината круна: Кејт Мидлтон во стилот на Лејди Ди

Хитпортал - 06.12.2017

Вистинско изненадување е кога војовдката носи круна, а тоа го прави за специјални прилики. Така беше и синоќа кога Кејт Мидлтон се појави на кралската вечера во Бакингамската палата, која е во организација на кралицата Елизабета.

(Галерија) Како изгледала Кејт Мидлтон пред да стане Војвотка

Репортер - 06.12.2017

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, е меѓу најсаканите членови на кралското семејство. Таа секогаш изгледа совршено, нејзиниот стил го копираат многу жени, а бројни се и оние што сакаат да имаат фризура или шминка како нејзината.

Фотографии од Кејт Мидлтон кои не би сакале да ги видите

Среќа.mk - 06.12.2017

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, за себе направи слика на идеална жена. Начинот на кој се однесува ја направи еден од најугледните членови на кралското семејство. Но, некогаш таа била само обичен „смртник“, како сите нас, и живеела под полна ...

15 фотографии кои Кејт Мидлтон не би сакала никогаш да ги видите

Црнобело - 06.12.2017

Од Мерилин Монро моменти до обиди на модната писта, интересни фотографии од Кејт Мидлтон. Кејт Мидлтон за себе направи слика на идеална принцеза. Начинот на кој се однесува и манирите ја претворија во еден од најугледните членови на кралското ...

Кејт Мидлтон блеска во третиот месец од бременоста (ФОТО)

Популарно - 07.12.2017

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, блесна во црвен фустан и црно-бел капут на самитот во Манчестер. Стомачето на неколку месеци трудната Кејт Мидлтон конечно почна да се забележува. Војвотката од Кембриџ со принцот Вилијам заедно присуствиваа на ...

Кејт Мидлтон во бременоста носи мини! ФОТО

+инфо - 07.12.2017

Сè досега се појавуваше во здолништа и фустани кои главно ги покриваа колената, но се чини дека не можела да му одолее на црвениот мини фустан. Откако стана членка на кралското семејство, за Кејт Мидолтон (35) почнаа да вредат строгите правила на ...

Еве како изгледала Кејт Мидлтон пред да стане принцеза!

Попара - 07.12.2017

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, е меѓу најсаканите членови на кралското семејство. Таа секогаш изгледа совршено, нејзиниот стил го копираат многу жени, а бројни се и оние што сакаат да имаат фризура или шминка како нејзината.