TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гинекологот добивал откази, министерството знаело и за друг случај

Нова ТВ - 21.04.2017

Во Министерството за здравство уште во 2013 та година била поднесена претставка од пациентка која пријавила дека три месеци била манипулирана и лажена од гинекологот Никола Дамчевски дека е бремена.

Министерството за здравство го вработило „гинекологот“ свесни дека обвинителство за него отворило предмет во 2013 ...

Либертас - 21.04.2017

Како што информиравме претходно, Министерството за здравство било информирано за, во најмала рака, скандалозно суровото однесување на гинеколот Дамчевски кој девет месеци ја лажел пациентката и нејзиниот сопруг дека ќе станат родители.

Реакции по монструозната манипулација на гинекологот од Скопје

Окно - 21.04.2017

По откривањето на случајот на гинекологот Н. Дамчевски, вработен на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје, кој цели девет месеци ја манипулирал и лажел неговата пациентка дека е бремена, иако во нејзиниот стомак немало бебе, медиумите и ...

Уште едно потресно искуство на жртва на “гинекологот”

Либертас - 21.04.2017

Досега невидениот скандал со серија најсурово манипулирани пациентки, што во својата крајност се реализираше со случајот на деветмесечно лажење на пациентка дека е бремена почнува да се расветлува во јавноста.

Гинекологот-измамник бил познат во Министерството за здравство

Либертас - 21.04.2017

Министерството за Здравство пред неколку години било запознаено со случајот на лажење пациентки од страна на Никола Дамчевски. Во разговор со директорката на приватната клиника Ремедика, Елица Јорданова, се открива дека пред неколку години, ...

Министерството за здравство го вработило „гинекологот“ свесни дека обвинителство за него отворило предмет во 2013 ...

Репортер - 21.04.2017

Како што информиравме претходно, Министерството за здравство било информирано за, во најмала рака, скандалозно суровото однесување на гинеколот Дамчевски кој девет месеци ја лажел пациентката и нејзиниот сопруг дека ќе станат родители.

Ново сведоштво: Ми гарантираше дека ќе направи да родам машко бебе

Нова ТВ - 20.04.2017

Гинекологот Никола Дамчевски на сопружници од Кавадарци им ветувал дека може да направи да добијат машко бебе и за тоа им земал 5000 евра. Станува збор за Јасмина А. која е уште една жртва на гинекологот кој девет месеци манипулирал и лажел ...

Нови изманипулирани „жртви“ на скопскиот гинеколог

24 Вести - 20.04.2017

Пациентки со слично негативно искуство ќе се јават како сведоци за случајот на жената која девет месеци била манипулирана дека е трудна - велат од канцеларијата на адвокатот на семејството.

Сведоштво: Ми правеше лажно ин витро, му плативме на рака

+инфо - 20.04.2017

Веднаш по објавувањето на сторијата, се јавија десетина жени што раскажаа слични искуства со гинекологот против кој е поднесена тужба Жената што нејзиниот гинеколог цели девет месеци ја манипулирал и лажел дека е бремена, не е единствената.

Дефектот саниран – на потег се службите за дезинфекција

24 Вести - 20.04.2017

Водата се повлекла но миризбата сè уште се чуствува. Состојбата во поликлиниката во Ченто полека се нормализира. И денеска не ни беше дозволено да снимаме но граѓаните кои излегуваа од поликлиниката велат дека во ходниците повеќе нема вода.

Жените од Дебар, Река и од Центар Жупа останаа со само еден гинеколог

+инфо - 20.04.2017

Само лани, 125 дебарки се породиле во Струга, а тоа претставува 90 отсто од вкупниот број на породувања во овој град за 2016 година. Во Општина Дебар со околу 20.000 жители има само еден гинеколог, а ситуацијата е уште поалармантна затоа што ...

По сторијата на ТВ21 – Се расчистија подрумските простории на поликлиниката во Синѓелиќ

ТВ21 - 20.04.2017

Вака вчера изгледаше подрумот во поликлиниката во Синѓелиќ, но после нашата сторија, денеска од подрумот е отстранета водата. Пациентите велат дека дошле на редовна контрола, а до вчера им сметала непријатната миризба која се ширеше низ целата ...

Сторија на Канал 77: „Дебар, Река и Центар Жупа останаа со само еден гинеколог“

Бриф - 20.04.2017

Во општина Дебар со околу 20 000 жители има само еден гинеколог. Ситуацијата да е по алармантна, дебарското гинеколошко одделение каде работи овој гинеколог, ги покрива и двете соседни општини Река и Центар Жупа.

ЗДРОБЕНИ ВОЗИЛА НА „ПАРТИЗАНСКА“: Тешка сообраќајка вечерва кај поликлиниката „Букурешт“ (ФОТО)

Телеграф - 20.04.2017

На местото на несреќата пристигна и возило на Брза помош, но засега нема информации за повредени лица во овој карамбол на една од најпрометните сообраќајници во Скопје Тешка сообраќајката се случи вечерва на крстосницата на булеварот „Партизански ...

Поликлиника Ченто поплавена

Макфакс - 20.04.2017

Во просториите на Поликлиниката Ченто веќе со денови има големи количества вода кои шират смрдеа во ординациите што предизвикува револт кај пациентите. „Водата е во подрумските простории, а се појави како последица на дефект кој што локациски е ...

Уште една жртва на гинекологот монтрум: Ми направи лажен зафат и рече да не се вознемирувам

Репортер - 20.04.2017

Mи рекоа да не се вознемирувам околу документ кога во себе имам ембрион. Ми ја погодија слабата точка. Се радував, бев пресреќна што конечно успеав да стригнам до ембриотрансфер. Постојано го галев стомакот надевајќи се дека ќе забременам – изјави ...

Поплавена поликлиниката Ченто

МК News - 20.04.2017

Поради голем дефект, во просториите на Поликлиниката Ченто веќе со денови има големи количества вода кои шират смрдеа во ординациите што предизвикува револт кај пациентите. „Водата е во подрумските простории, а се појави како последица на дефект кој ...

Сообраќајка на раскрсницата кај Поликлиниката Букурешт (галерија)

Република - 20.04.2017

Вечерва на раскрсницата кај Поликлиниката Букурешт се случи сообраќајка во која учествуваа две возила. Станува збор за возила од марката „Алфа ромео“ и „Пежо“. Во моментов полицијата врши увид, а според очевидците настанала значителна материјална ...

Гинекологот-измамник бил познат во Министерството за здравство

Репортер - 21.04.2017

Министерството за Здравство пред неколку години било запознаено со случајот на лажење пациентки од страна на Никола Дамчевски. Во разговор со директорката на приватната клиника Ремедика, Елица Јорданова, се открива дека пред неколку години, ...

Сведоштво: Ми правеше лажно ин витро, му плативме на рака

Слободен Печат - 20.04.2017

Веднаш по објавувањето на сторијата, се јавија десетина жени што раскажаа слични искуства со гинекологот против кој е поднесена тужба. Жената што нејзиниот гинеколог цели девет месеци ја манипулирал и лажел дека е бремена, не е единствената.

Жените од Дебар, Река и од Центар Жупа останаа со само еден гинеколог

Позитив.мк - 20.04.2017

Во Општина Дебар со околу 20.000 жители има само еден гинеколог, а ситуацијата е уште поалармантна затоа што дебарското гинеколошко одделение каде работи овој гинеколог, ги покрива и двете соседни општини Река и Центар Жупа.

(ВИДЕО) Дебар, Река и Центар Жупа останаа со само еден гинеколог

Репортер - 20.04.2017

итуацијата да е по алармантна, дебарското гинеколошко одделение каде работи овој гинеколог, ги покрива и двете соседни општини Река и Центар Жупа. Поради тоа многу често дебарчанки за породување се препраќаат во Струга, каде тамошното гинеколошко ...

Уште една жртва на скопскиот гинеколог ја раскажа својата приказна

Press24 - 20.04.2017

Откако во јавноста се обелодени информацијата за гинекологот од Скопје кој со месеци лажел жена дека е бремена и дека чека машко дете, по многу неуспешни обиди да остане бремена, многу жени кои ја претрпеле оваа душевна болка собраа храброст да ја ...

Сообраќајка на раскрсницата кај поликлиниката Букурешт во Скопје

+инфо - 20.04.2017

Во моментов полицијата врши увид, а според очевидците настанала значителна материјална штета кај двете возила. Вечерва на раскрсницата кај поликлиниката Букурешт се случи сообраќајка во која учествуваа две возила.

Мнистерството за здравство знаело дека гинекологот Дамчевски лажел пациентки

Позитив.мк - 21.04.2017

Мнистерството за Здравство пред неколку години било запознаено со случајот на лажење пациентки од страна на Никола Дамчевски. Во разговор со директорката на приватната клиника Ремедика, Елица Јорданова, се открива дека пред неколку години, пациентка ...

Дебарки останаа со еден гинеколог

Слободен Печат - 20.04.2017

Во Општина Дебар со околу 20.000 жители има само еден гинеколог, а ситуацијата е уште поалармантна затоа што дебарското гинеколошко одделение каде што работи овој гинеколог, ги покрива и двете соседни општини Река и Центар Жупа.

Уште една жртва на скопскиот гинеколог ја раскажа својата приказна

Република - 20.04.2017

Откако во јавноста се обелодени информацијата за гинекологот од Скопје кој со месеци лажел жена дека е бремена и дека чека машко дете, по многу неуспешни обиди да остане бремена, многу жени кои ја претрпеле оваа душевна болка собраа храброст да ја ...