TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По две години почна судењето за Смртта на 13-годишниот Давид, инспекторката која го прегази не се чувствува виновна

Сакам да кажам - 19.06.2017

По седум обиди да почне и со постојани одлагања, денеска во Основниот суд Скопје 1 на обвинителна клупа конечно седна инспекторката од Агенцијата за храна и ветеринарство Маја Лукарева, која на 18 септември, 2015 година со кола смртно го прегази ...

Почна судењето за сообраќајката на „Илинденска“ - обвинетата не се чувствува виновна

24 Вести - 19.06.2017

Во Кривичниот суд во Скопје денеска започна судењето за сообраќајната несреќа во која животот го загуби тринаесетгодишниот Давид Анѓеловски. Обвинетата за смртта на Давид, Маја Лукарева вработена во агенцијата за храна и ветеринарство пред судот се ...

Почна судењето за сообраќајката на „Илинденска“ – обвинетата не се чувствува виновна

Правдико - 19.06.2017

Во Кривичниот суд во Скопје денеска започна судењето за сообраќајната несреќа во која животот го загуби тринаесетгодишниот Давид Анѓеловски. Обвинетата за смртта на Давид, Маја Лукарева вработена во агенцијата за храна и ветеринарство пред судот се ...