TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Сенегал го доби повторениот натпревар со ЈАР и слави мундијалски билет!

Gol.mk - 11.11.2017

Една и пол деценија од последниот настап на Светско првенство, репрезетацијата на Сенегал обезбеди пласман на најголемата репрезентативна смотра, со победата против Јужна Африка со 0-2 (0-2).

Сенегал е третата африканска земја со пласман на Мундијалот во Русија

Канал5 - 10.11.2017

Репрезентацијата на Сенегал обезбеди пласман на Светското фудбалско првенство во Русија што ќе се одржи следнат 2018 година. Во заостаната натпревар од 2.коло на африканската зона, фудбалерите на Сенегал на гости ја совладаа Јужна Африка со 2-0.

Сенегал ја истурка правдата: Победа во повторениот меч со ЈАР за пласман на СП! (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Сенегалците ја истуркаа правдата: Победа за СП во повторениот меч со ЈАР! (ВИДЕО) Репрезентацијата на Сенегал ја победи Јужна Африка во преиграниот, контроверзен дуел и стана 24. селекција со обезбеден пласман на Светското првенство во Русија.

Сенегал се пласираше за мундијалот во Русија

Нетпрес - 10.11.2017

Фудбалерите на Сенегал се пласираа на Светското првенство коешто следната година ќе се игра во Русија, откако во Јоханесбург ја совладаа Јужноафриканската Република со 2:0. Со оваа победа Сенегал го потврди првото мести во Групата Д од африканските ...

Сенегал се пласираше на СП во Русија

Newsroom - 10.11.2017

Фудбалерите на Сенегал се пласираа на Светското првенство 2018 година откако во Јоханесбург ја победија Јужна Африка со 2:0. Сенегалците така го потврдија првото место во групата Д на афкриканските квалификации, кое директно води на СП.

Сенегал со пласман на Мундијалот во Русија

Курир - 10.11.2017

Во заостаната натпревар од 2.коло на африканската зона, фудбалерите на Сенегал на гости ја совладаа Јужна Африка со 2-0. Фудбалерот на Вест Хем, Диафра Сако во 13.минута, му донесе предност на Сенегал од 1-0, додека вториот гол беше практично дело ...