TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пике ја раскажа приказната со Нејмар: Кога пишав дека останува веќе знаев дека сигурно си оди

Спортклуб - 12.08.2017

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике, конечно проговори за сега веќе фамозната фотографија со Нејмар под која напиша „Останува“, алудирајќи на тоа дека Бразилецот нема да се пресели во ПСЖ, што на крајот не се случи.

Пике конечно го расветли фамозниот твит: Кога напишав дека Нејмaр останува, знаев дека си оди

24Фудбал - 12.08.2017

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике ја кажа целата вистина за неговиот фамозен твит за иднината на Нејмар, кој на крајот се покажа како неточен Во екот на најласните шпекулации за трансфер на Нејамр во ПСЖ, Жерард Пике се огласи на социјалните ...

Зидан: „Кој и да го замени, ќе биде одличен, но нема да биде Нејмар“

СуперСпорт - 12.08.2017

Тимот на Барселона, иако е без Нејмар, сеуште не може да се потцени. Дури и тренерот на Реал Мадрид вели дека ќе му биде тешко на раководните луѓе на Барса да го заменат бразилецот. Фудаблерите на Реал Мадрид и Барселона, ќе се сретнат во дуелот од ...

Пике ја смени приказната: Знаев дека Нејмар си заминува кога објавив дека останува

Дерби - 12.08.2017

Во периодот кога Нејмар беше поврзуван со трансфер во Пари Сен Жермен, Жерард Пике ја разбранува јавноста со твитот дека Бразилецот ќе остане на „Камп Ноу“, но сега призна дека уште тогаш знаел дека трансферот ќе се реализира.

Пике: Кога напишав дека Нејмар останува, знаев дека си оди

Sport 1 - 12.08.2017

Жерард Пике е еден од оние фудбалери кој е најактивен на социјалните мрежи. Омилен му е „Твитерот“, а летово додека Нејмар беше во центарот на шпекулаците околу трансферот во ПСЖ, стоперот имаше интересен „твит“.

Чави за трансферот на Нејмар: Ова е како со Фиго, навистина е чудно …

Дерби - 12.08.2017

Легендата на Барселона, Чави Ернандез го искажа својот став по една актуелна тема поврзана со неговиот поранешен клуб, а тоа е трансферот на Нејмар во ПСЖ. Бразилецот реши да си замине од „Камп Ноу“, да го прифати богатството од „светците“ кои пак ...

Нејмар месец дена ја влечел за нос Барса, се договорил со ПСЖ уште во јуни

МКД - 12.08.2017

Сериозни обвинувања на адреса на Нејмар, напаѓачот наводно уште во јуни се договорил со ПСЖ но молчел за да добие премија од 26 милиони евра од Барселона Бразилецот на почетокот од овој месец до „Каталонците“ достави чек вреден 222 милиони евра со ...

Чави го спореди Нејмар со Фиго: Не разбирам како може некој да сака да си замине од Барса

Gol.mk - 12.08.2017

Еден од фудбалерите, кои беа најзаслужни за развојот на на познатата тики-така на Барселона, Чави Хернандез излезе со свој став за трансферот на Нејмар во ПСЖ. Поранешниот светски и европски шампион со Шпанија сè уште не разбира како може некој ...

Чави го одбра наследникот на Нејмар, ги изненади сите со својот избор

24Фудбал - 12.08.2017

Легендата на Барселона, Чави го спореди Нејмар со Луис Фиго и откри кого сака да го види на Камп Ноу како замена за Бразилецот Нејмар ова лето реши да замине од Барселона и да се пресели во ПСЖ во рекорден трансфер вреден 222 милиони евра.

Чави има трансфер совет за Барселона: Тој е фантастичен, без двоумење можам да кажам…

Дерби - 12.08.2017

Екипата на Барселона иако ви овој преоден рок се поврзуваше со голем број на имиња засега на „Камп Ноу“ е доведено само едно ново име, десниот бек Нелсон Семедо плус Жерард Деулофеу кој се врати во старата средина, откако му беше активирана ...

Пеп Гвардиола во епизодата: Не ме гледајте што правам, слушајте ме што зборувам

Спортклуб - 12.08.2017

Трофејниот шпански стручњак Пеп Гвардиола добро ја насмеа цела Европа откако изјави дека се трошат премногу пари во фудбалот и време е да се престане со тоа. Вакво нешто изјави менаџерот кој откако лани дојде во Манчестер Сити за засилувања потроши ...

Пике: Кога напишав на Твитер дека Нејмар останува, знаев дека сигурно заминува

МКД - 12.08.2017

Жерард Пике вели дека намерно го објавил фамозниот твит во кој порача дека Нејамр останува и покрај тоа што веќе знаел дека Бразилецот се сели во ПСЖ Во екот на најласните шпекулации за трансфер на Нејамр во ПСЖ, Жерард Пике се огласи на социјалните ...

Бразилецот попушти: Нејмар нема да ја тужи Барса

Спортклуб - 12.08.2017

Нема да има тужба од Нејмар против Барселона за 26. милиони евра кои Бразилецот требаше да ги добие за верноста кон клубот. Ова доцна синоќа го објавија правните застапници на новиот фудбалер на ПСЖ.

Ривалдо објасни што заминувањето на Нејмар може да и донесе на Барселона

Дерби - 12.08.2017

Најважниот потег во овој трансфер период го направи францускиот прволигаш Пари Сен Жермен кој успеа да и го „украде“ на Барселона одличниот бразилски репрезентативец Нејмар. Иако претходната година го продолжи договорот со каталонците, Неј се реши ...

Чави за трансферот на Нејмар: Ова е како со Фиго, навистина е чудно …

Точка - 12.08.2017

Легендата на Барселона, Чави Ернандез го искажа својот став по една актуелна тема поврзана со неговиот поранешен клуб, а тоа е трансферот на Нејмар во ПСЖ. Бразилецот реши да си замине од „Камп Ноу“, да го прифати богатството од „светците“ кои пак ...

Нејмар се договорил со ПСЖ уште во јуни, ја лажел Баса месец дена поради една причина

24Фудбал - 12.08.2017

Весник од Португалија вели дека дошол до доверливи документи од кои се гледа дека Нејмар уште во јуни го договорил трансферот во ПСЖ но молчел за од Барса до добие премија од 26 милиони евра Бразилецот на почетокот од овој месец до „Каталонците“ ...

Нелојалната конкуренција која ја создадоа ПСЖ и Сити го вклучи алармот, во Скопје се ковале стратегии за решение

24Фудбал - 11.08.2017

Поголемите клубови во Европа сметаат дека финансискиот ферплеј на УЕФА не ги оправдал очекувањата, „Марка“ го наведе Скопје каде се ковале стратегии како понатаму. Границите се преминати, поголемите клубови од Европа од Скопје ја дале иницијативата ...

Клоп: Барса нека се пази, и Меси има клаузула!

Спортски - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека трансферот на Нејмар во ПСЖ за 222 милиони евра треба да служи како предупредување за Барселона, бидејќи Лео Меси има клаузула од 300 милиони евра.

Клоп: Трансферот на Нејмар ќе промени сè, дури и Меси не е недопирлив

Gol.mk - 11.08.2017

Германскиот стручњак, Јирген Клоп верува дека рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ ќе ги натера клубовите подобро да ја подготвуваат откупната клаузула за своите први ѕвезди. Предводникот на Ливерпул денес им објасни на германските медиуми дека дури ...

Сите процедури се чисти, Нејмар ќе дебитира во недела

СуперСпорт - 11.08.2017

Нејмар го пропушти првото коло од француската лига бидејќи ПСЖ сѐ уште немаше исплатено голем дел од 222-те милиони евра кои требаше да ги плати за трансферот на Нејмар. Но, денеска стигна официјална потврда од ФИФА дека конечно ПСЖ ја исплатил ...

Шеиците од ПСЖ ќе искешираат уште 300 милиони евра за супер „дрим-тим“

Спортклуб - 11.08.2017

За идеална единаесетка им недостасуваат само уште двајца играчи и преговорите се веќе започнати. За едниот ќе платат 100 милиони, за другиот 180.000.000 евра. Раководството на ПСЖ охрабрено од доведувањето на Нејмар одлучи да состави „дрим тим“.

Гвардиола го даде своето мислење за Нејмар: Нема да излезе скап за ПСЖ само во еден случај

Дерби - 11.08.2017

Пеп Гвардиола ги оцени случувањата во тековниот летен преоден рок како „неиздржливи“, но од друга страна пак даде една интересна изјава поврзана за најскапиот трансфер во историјата на фудбалот кој го изрежира ПСЖ пред извесно време.

Клоп: Барселона нека внимава, и Меси има откупна клаузула

Макфакс - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека трансферот на Нејмар во ПСЖ за 222 милионa евра треба да биде предупредувачки за Барселона бидејќи откупната клаузула на Лео Меси е 300 милиони евра.

Нејмар со тренинг лекција за Ди Марија и Рабио (Видео)

Дерби - 11.08.2017

Бразилецот Нејмар ја чека последната документација од Барслеона која ќе му овозможи да дебитира на еден официјален натпревар за ПСЖ, а бидејќи најавите велат дека се ќе биде средено до недела кога „светците“ му гостуваат на Генгам, во француските ...

Клоп: По ова со Нејмар може да „падне“ и Меси

Дерби - 11.08.2017

Екцентричниот стратег на кормилото на Ливерпул, Јирген Клоп на свој начин ги искоментира последните случувања на трансфер пазарот и рекордната сума на пари која ПСЖ ја издвои за ангажман на Нејмар.

Нема веќе пречки – Нејмар може да дебитира за ПСЖ!

Gol.mk - 11.08.2017

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, конечно ќе може да го облече дресот на својот нов клуб, ПСЖ и најверојатно ќе дебитира на неделниот натпревар против Генгамп. Бразилецот пред една седмица се пресели во редовите на францускиот гигант, за ...

Нејмар доби право на настап за ПСЖ

А1 On - 11.08.2017

Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

ВИДЕО: Нејмар започна да „крши кичми“ во ПСЖ, први жртви Ди Марија и Рабио

Gol.mk - 11.08.2017

Рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ конечно ќе биде потврден со неговото официјално деби овој викенд на гостувањето кај Генгамп. Бразилецот одлично се вклопи во новата група, што се очекуваше со оглед на големиот број на Бразилци во составот на ...

Клоп предупредува: Меси е следниот кој ќе си отиде од Барселона

Курир - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека по одењето на Нејмар во ПСЖ, Барселона може да го изгуби и Меси. ПСЖ за Нејмар плати рекордни 222 милиони евра, па сега се чини дека таквите отштетни клаузули кои до вчера делуваа астрономски, веќе не ...

Барса ги доби парите од ПСЖ, Нејмар може да дебитира во недела

Стандард - 11.08.2017

Барселона ги доби парите од чекот на Пари Сен Жермен за трансфер на Нејмар, кој беше во износ од 222 милиони евра. Каталонците веднаш откако ги добиле финансиските средства ја испратиле потребната документација, која ќе им овозможи на Пари Сен ...

Клоп: Зошто некој да не ја плати клаузулата на Меси?

Стандард - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп направи интересна изјава на адреса на Барселона и случувањата на трансфер пазарот ова лето. „Каталонците“ ја продадоа бразилската ѕвезда Нејмар, откако Пари Сен Жермен ја активираше клаузулата во неговиот договор ...

Клоп: Барселона нека внимава, и Меси има откупна клаузула

Кајгана - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека трансферот на Нејмар во ПСЖ за 222 милионa евра треба да биде предупредувачки за Барселона бидејќи откупната клаузула на Лео Меси е 300 милиони евра.

Клоп: По ова со Нејмар може да „падне“ и Меси

Точка - 11.08.2017

Екцентричниот стратег на кормилото на Ливерпул, Јирген Клоп на свој начин ги искоментира последните случувања на трансфер пазарот и рекордната сума на пари која ПСЖ ја издвои за ангажман на Нејмар.

Нејмар доби право на настап за ПСЖ

Курир - 11.08.2017

Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Нејмар почна да ги „меша“ и соиграчите, настрадаа Ди Марија и Рабио (видео)

Република - 11.08.2017

Рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ конечно ќе биде потврден со неговото официјално деби овој викенд на гостувањето кај Генгамп. Бразилецот одлично се вклопи во новата група, што се очекуваше со оглед на големиот број на Бразилци во составот на ...

Клоп предупреди: Следниот фудбалер кој ќе замине од Барса е Лионел Меси

Sport 1 - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, верува дека по заминувањето на Нејмар во ПСЖ, Барселона би можела да остане и без Меси. Парижаните искешираа рекордни 222 милиони евра за Бразилецот, па сега се чини дека и таквите отштетни клаузули, кои до вчера ...

Барселона ги доби парите за Нејмар

Алсат-М - 11.08.2017

Барселона ги доби парите од чекот на Пари Сен Жермен за трансфер на Нејмар, кој беше во износ од 222 милиони евра. Каталонците веднаш откако ги добиле финансиските средства ја испратиле потребната документација, која ќе им овозможи на Пари Сен ...

Дебито се поблиску: Нејмар доби право на настап за ПСЖ

Република - 11.08.2017

Најскапото засилување во светот на фудбалот До сега, Бразилецот Нејмар, доби право на настап откако францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за неделниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генгамп.

Нејмар доби право на настап за ПСЖ...

Н.Македонија - 12.08.2017

Нејмар доби право на настап за ПСЖ Засилувањето на ПСЖ, Бразилецот Нејмар доби право на настап откако Францускиот фудбалски сојуз ја доби потребната документација и го одобри неговиот настап за утрешниот дуел од второто коло од Лига 1 против Генган.

Неимар дебитира против Генгамп

Вечер - 12.08.2017

Неимар пред десетина дена дојде од Барселона за рекордни 222 милиони евра, но немаше првао на настап во првото коло од француската лига против Амиен минатиот викенд Најскапо купениот играч во фудбалската историја, Бразилецот Неимар, доби право на ...