TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сенаторот Крис Марфи за руското влијание на Балканот

Глас на Америка - 14.11.2017

Демократскиот сенатор од Конектикат имаше обраќање на Трансатлантскиот економски форум организиран од Универзитетот Џонс Хопкинс во Вашингтон На прашањето на Гласот на Америка каква порака испраќа администрацијата на претседателот Доналд Трамп, кога ...

СЕНАТОРОТ МАРФИ: Има огромен напредок на Балканот и ова е приказна што треба да продолжи

Фактор - 14.11.2017

Сенаторот од редовите на демократите, Крис Марфи вели дека на Балканот е постигнат голем напредок, но сѐ уште има предизвици во форма на корупција, поради што Европската унија е одржлив пат кон иднината.

Марфи: Интерес на САД е безбеден и стабилен Балкан интегриран во НАТО и ЕУ

Позитив.мк - 14.11.2017

На маргините на првиот ден од Трансатлантскиот економски форум, насловен како „Градење на мостови на Медитеранот“, кој се одржува во Вашингтон, вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, се сретнал со сенаторот Кристофер Марфи кого го ...