TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Португалија и Мексико ремизираа на Купот на Конфедерации

СуперСпорт - 18.06.2017

Португалија и Мексико одиграа интересен натпревар во рамките од Купот на Конфедерации. Натпреварот се играше на „Казан Арена“ пред речиси 35 000 гледачи а заврши без победник (2:2). Во првото полувреме се играше израмнет фудбал а Португалија прва го ...

„ВАР“ во елемент: Видео судијата му поништи гол и на Чиле (Видео)

Дерби - 18.06.2017

Видео технологијата која вклучува дополнителен видео судија денеска е во елемент на Купот на конфедерациите, па по поништениот гол на Португалија, вечерва во ист стил анулираше погодок на чилеанската репрезентација.

Португалија пропушти победа во судиското продолжение (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.06.2017

Португалија не успеа да го победи Мексико во првиот натпревар од Купот на Конфедерациите, мечот заврши 2-2. Европскиот шампион, Португалија со реми против Мексико го започна настапот на Купот на Конфедерациите. Резултатот беше отворен во 34.

Португалија испушти победа над Мексико на Купот на Конфедерации

А1 On - 18.06.2017

Репрезентацијата на Португалија попладнево во Казан одигра 2:2 против Мексико во вториот натпревар од групата А на Купот на Конфедерации што се одржува во Русија. Португалците два пати водеа, но на крајот мораа да се задоволат само со бод, бидејќи ...

Видео-технологијата им поништи гол на Португалците!

Спортски - 18.06.2017

Португалија и Макесико одиграа возбудлив натпревар на Купот на конфедерации кој на крајот заврши без победник (2:2). Покрај четирите гола на дело ја видовме и видео-технолгијата, со чија помош и беше поништен гол на Португалиија.

Мексико спаси бод против Португалија

Екипа - 18.06.2017

Португалија и Мексико ремизираа 2-2 во вториот натпревар од групата А од Купот на Конфедерации, во меч во кој Португалците два пати водеа, но сепак не успеаја да стигнат до триумф. Новиот фудбалер на Рома, дефанзивецот Хектор Ромеро, беше херојот на ...

МЕКСИКО ИЗВЛЕЧЕ БОД: Европскиот првак остана без триумф

Телеграф - 18.06.2017

Вториот дуел од 1. коло од групата А заврши без победник Селекциите на Португалија и Мексико ремизираа со 2:2 откако го комплетираа првото коло во групата А на Купот на конфедерациите. Португалците двапати беа во водство, но противникот двапати ...

(Видео) Вистинско лудило во Казањ: Мексико во бркотницата со Португалија успеа да освои бод

Спортклуб - 18.06.2017

Португалија и Мексико одиграа возбудлив меч на Купот на конфедерациите. На крајот сосема заслужено реми со по два гола на двете страни. Португалците и Мексиканците ремизираа во првото коло од Купот на конфедерациите (2:2), а на самиот почеток на ...

ВИДЕО: Португалија се „лизна“ на стартот на КК, Морено донесе голем бод за Мексико!

Gol.mk - 18.06.2017

Во вториот натпревар од осмото издание на Купот на Конфедерациите селекцијата на Португалија не успеа да ја оправда улогата на фаворит, откако во Казан во рамките од групата А одигра само 2-2 (1-1) против селекцијата на Мексико.

Португалија не успеа да го совлада упорниот Мексико (Видео)

Дерби - 18.06.2017

Европскиот првак Португалија два пати водеше против Мексико, но не успеа со победа да го започне настапот на Купот на конфедерации во Русија. Натпреварот заврши со резултат 2:2, а Мексико се избори за реми во судиското продолжение на второто ...

Европскиот шампион ремизираше на стартот на Купот на Конфедерациите

Стандард - 18.06.2017

Европскиот шампион Португалија го започна учеството на Купот на Конфедерации со реми – 2:2, со Мексико во вториот дуел од групата A на натпреварувањето. Кристијано Роналдо и компанија на два пати поведува во резултатот по погодоците на Рикардо ...

Куп на конфедерациите: Португалија и Мексико ремизираа

Нетпрес - 18.06.2017

Во средбата од првото коло на Групата А од фудбалскиот Куп на конфедерациите, во рускиот град Казан, Португалија и Мексико одиграа без победник 2:2 (1:1). Европските прваци двапати беа во водство, но натпреварот кој мина во голем интензитет, ...

Куп на конфедерации: Португалија - Мексико 2-2

Сител - 18.06.2017

СЕлекциите на Португалија и Мексико одиграа 2-2 во денешниот дуел од Купот на конфедерации што се игра во Русија. Европскиот првак во два наврати водеше на мечот во Казањ со головите на Кварезма и Соареш но Мексиканците не се предаваа и преку ...

Првпат на турнир од ваков ранг: ВАР технологијата им поништи гол на Португалците (Видео)

Дерби - 18.06.2017

Видео технологијата полека станува се поприсутна во фудбалот, а ФИФА реши на ова издание на Купот на конфедерации да експериментира и со имплементација на видео судијата чиј ефект се почувствува веќе на вториот натпревар на овој турнир.

(Видео) Фудбалската револуција на дело: Португалија прва ја почувствува „неправдата“ од видео-технологијата

Спортклуб - 18.06.2017

На Купот на конфедерациите во Русија ќе биде тестирана видео-технологијата, а засега таа одлично функционира. Селекциите на Португалија и Мексико во моментов го играат својот натпревар на Купот на конфедерациите, а веќе на самиот почеток од мечот ...

ВИДЕО: Видео-судиите на дело и во Русија – оправдано поништен гол на Португалија

Gol.mk - 18.06.2017

Во тек е вториот натпревар од осмото издание на Купот на Конфедерациите кој оваа година се одржува во Русија. Во „Казан арена“ европскиот шампион, Португалија, преку Пепе дојде во водство од 1-0 во дуелот против Мексико, но набргу голот на ...

Португалците се радуваа на гол, видео снимката им го поништи

SportMedia - 18.06.2017

Португалците дадоа гол, почнаа да се радуваат, но по неколку секунди судијата покажа дека мора да се прегледа снимката за тоа дали погодокот е регуларен. По речиси една минута прегледување, луѓето задолжени за прегледување на снимката, утврдија дека ...

Мексико во последните моменти ја замолкна Португалија (ВИДЕО)

МКД - 18.06.2017

Португалија пропушти победа во првото коло од Купот на Конфедерациите откако прими гол од Мексико во судиското продолжение од натпреварот. Европскиот шампион, Португалија со реми против Мексико го започна настапот на Купот на Конфедерациите.

Португалија испушти победа над Мексико на Купот на Конфедерации

Телевизија Нова - 18.06.2017

Репрезентацијата на Португалија попладнево во Казан одигра 2:2 против Мексико во вториот натпревар од групата А на Купот на Конфедерации што се одржува во Русија. Португалците два пати водеа, но на крајот мораа да се задоволат само со бод, бидејќи ...

Португалија тргна со победа над Србија во нашата група (ВИДЕО)

МКД - 17.06.2017

Португалија со 2-0 ја победи Србија во првиот натпревар од Б групата на Европското првенство во која е и нашата репрезентација. Со по еден гол во двете полувремиња, Португалија со 2-0 ја победи Србија и прокнижи три бода по првиот дуел на Европското ...

Мексико извлече бод против европскиот шампион на Купот на конфедерациите (видео)

Република - 18.06.2017

Португалија и Мексико ремизираа 2-2 во вториот натпревар од групата А од Купот на Конфедерации, во меч во кој Португалците два пати водеа, но сепак не успеаја да стигнат до триумф. Новиот фудбалер на Рома, дефанзивецот Хектор Ромеро, беше херојот на ...

Португалија ја реши Србија (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2017

Одигран е првиот меч од воведното коло во групата „Б“, каде е сместена и нашата селекција. Селекцијата на Португалија славеше со 2-0 во дуелот со Србија во првиот меч од воведното коло во групата „Б“ на Европското првенство за фудбалери до 21 ...

Португалија ја совлада Србија во воведниот натпревар во нашата група

СуперСпорт - 17.06.2017

Португалија ја оправда улогата фаворит на дуелот со Србија и славеше во првиот натпревар од групата Б од Европското првенство за млади во која се наоѓа и нашата репрезентација. Во текот на целиот натпревар се играше израмнет фудбал, а Португалците ...

Србите капитулираа пред Португалија

Екипа - 17.06.2017

Португалија освои стартни три бода во групата Б од ЕП за млади во која се наоѓа и Македонија, откако Португалците попладнево славеа на дуелот со Србија со 2-0. Двете селекции одиграа израмнет натпревар, но Португалците подобро се снајдоа при ...

(Видео) Португалија ја совлада Србија во првиот натпревар од нашата група во Полска

Спортклуб - 17.06.2017

Успешен старт за актуелниот европски шампион до 21 година против доскорешниот светски шампион до 20 години. Португалија ја совлада Србија во првото коло од групата Б со 2:0. Португалија и Србија ја отворија групата Б, а актуелните вицешампиони во ...

ВИДЕО: Португалија тргна на ЕП со победа, Гуедес и Фернандез ја решија Србија

Gol.mk - 17.06.2017

Репрезентацијата на Португалија со победа го отвори Европското првенство (ЕП) во Полска, откако на стадионот во Бигошч со 2-0 (1-0) славеше над Србија. Португалците ги искористија единствените две сериозни шанси на мечот кои ги добија и дојдоа до ...

Прв меч од нашата група: Португалија ја реши Србија (Видео)

Дерби - 17.06.2017

Репрезентацијата на Португалија ја совлада Србија со 2-0 во премиерниот меч од групата Б на Европското првенство за млади играчи кое се одржува во Полска. Европскиот вицешампионт дојде до славјето со головите на Гуедеш во 37 и Фернандеш во 88 ...

Португалија ги освои трите бода против Србија

SportMedia - 17.06.2017

Репрезентацијата на Португалија победнички стартуваше на Европското првенство за играчи до 21 година, откако со 2:0 триумфираше против Србија. Радоста на Португалија беше најавена со голот на Гонзало Буедес во 37 минута, а победата беше потврдена со ...

ЕП фудбал У-21: Португалија сигурна против Србија

А1 On - 17.06.2017

На отворањето на 1.коло во групата Б од Европското првенство за фудбалери до 21 година, репрезентацијата на Португалија вечерва ја победи Србија со 2:0. Гонсало Гуедеш во 37.минута им донесе водство на Португалците, а победата ја завери Бруно ...

Куп на конфедерации: Голем пропуст на Португалија против Мексико, Чиле го скрши Камерун

Спортски - 19.06.2017

Репрезентацијата на Португалија вчера во Казан одигра 2:2 против Мексико во вториот натпревар од групата А на Купот на Конфедерации што се одржува во Русија. Португалците два пати водеа, но на крајот мораа да се задоволат само со бод, бидејќи Хектор ...

Португалија играше нерешено со Мексико...

Н.Македонија - 18.06.2017

Португалија играше нерешено со Мексико Португалија и Мексико ремизираа 2-2 во вториот натпревар од групата А од Купот на Конфедерации, во меч во кој Португалците два пати водеа, но сепак не успеаја да стигнат до триумф.

Португалија ги искористи шансите и со победа стартуваше на шампионатот во Полска (видео)

Република - 17.06.2017

Во израмнет натпревар во групата Б на Европското првенство во Полска за играчи до 21 година во која се наоѓа и Македонија, Португалија освои стартни три бода откако попладнево славеа на дуелот со Србија со 2-0.

ЕП фудбал У-21: Португалија сигурна против Србија

Телевизија Нова - 17.06.2017

На отворањето на 1.коло во групата Б од Европското првенство за фудбалери до 21 година, репрезентацијата на Португалија вечерва ја победи Србија со 2:0. Гонсало Гуедеш во 37.минута им донесе водство на Португалците, а победата ја завери Бруно ...

Португалија ја надигра Србија

Вечер - 17.06.2017

Двете селекции одиграа цврст натпревар без многу шанси за гол, но Португалците подобро се снајдоа при реализацијата на и на крајот заслужено со цел плен си заминаа од стадионот во Бидгош Во израмнет натпревар во групата Б на Европското првенство во ...

ЕП фудбал У-21: Португалија сигурна против Србија

Курир - 17.06.2017

На отворањето на 1.коло во групата Б од Европското првенство за фудбалери до 21 година, репрезентацијата на Португалија вечерва ја победи Србија со 2:0. Гонсало Гуедеш во 37.минута им донесе водство на Португалците, а победата ја завери Бруно ...

ЕП фудбал У-21: Португалија сигурна против Србија...

Н.Македонија - 17.06.2017

ЕП фудбал У-21: Португалија сигурна против Србија На отворањето на 1.коло во групата Б од Европското првенство за фудбалери до 21 година, репрезентацијата на Португалија вечерва ја победи Србија со 2:0.