TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претставата „Име“ театарот „Комедија“ на „Охридско лето“ ќе ја игра на затворена сцена

А1 On - 17.07.2017

Поради неповолните временски услови театарската претстава „Име“ на НУ „Театар Комедија“ закажана за утревечер на програмата на „Охридско лето“, наместо на отворена сцена на Предворјето на Света Софија ќе се игра на Големата сцена на Центарот за ...

Промена на локацијата и терминот за претставата „Име“

OhridNews - 17.07.2017

Поради временските неприлики невообичаени за овој периот од годината, од фестивалот „Охридско лето“ информираат дека театарската претстава „Име“ на НУ Театар Комедија-Скопје, која беше закажана за утре во 22.30 во Предворјето на црквата Св.

Поради временските неприлики утрешната претстава на „Охридско лето“ ќе се игра во Центарот за култура „Григор Прличев“

Република - 17.07.2017

Бидејќи целава земја е зафатена од воден бран голем број настани кои беа предвидени во туристичките центри, но и оние кои беа дел од богатата културна програма се презакажани. Така и утрешната претстава која е на програмата на „Охридско лето“ ќе се ...

Претставата „Име“ театарот „Комедија“ на „Охридско лето“ ќе ја игра на затворена сцена

Канал5 - 17.07.2017

Поради неповолните временски услови театарската претстава „Име“ на НУ „Театар Комедија“ закажана за утревечер на програмата на „Охридско лето“, наместо на отворена сцена на Предворјето на Света Софија ќе се игра на Големата сцена на Центарот за ...

Претставата „Име" театарот „Комедија" ќе ја игра на затворена сцена

Вечер - 18.07.2017

Истовремено во соопштението од Фестивалот „Охридско лето" се наведува дека наместо во предвидениот термин од 22:30, почетокот на претставата е презакажан за од 21 часот. Поради неповолните временски услови театарската претстава „Име" на НУ „Театар ...

Претставата „Име“ на театар „Комедија“ ќе се игра на затворена сцена во Охрид

Cooltura - 18.07.2017

Поради неповолните временски услови театарската претстава „Име“ на НУ „Театар Комедија“ закажана за вечерва (вторник, 17.06) на програмата на „Охридско лето“, наместо на отворена сцена на Предворјето на Света Софија ќе се игра на Големата сцена на ...