TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Берлускони зачуден од Милан: Каква е оваа трансфер политика, како Бонучи стана капитен?

Дерби - 06.10.2017

Силвио Берлускони го продаде Милан на кинески конзорциум, а иако уште во првиот преоден рок новите сопственици потрошија многу пари, поранешниот италијански премиер не е воодушевен од ваквиот епилог. – Не ја разбирам нивната трансфер политика.

Моџи: Конте сака да се врати во Италија и еден клуб е идеален за него

Дерби - 06.10.2017

Контроверзниот ексдиректор на Јувентус Лучијано Моџи тврди дека Антонио Конте сака да се врати во Италија и посочи кој клуб од Серија А би бил идеален за актуелниот тренер на Челси. – Ако освои нешто со Челси и оваа сезона, неговото заминување е ...

Берлускони „распука“ по својот Милан: Што направија летоска, каде се врвните засилувања, купија 12 играчи и пак ништо

Спортклуб - 06.10.2017

Кога Дон Силвио зборува, сите во Милан стојат мирно и слушаат што има да каже. Преку три децении Берлускони беше алфа и омега во Милан и на клубот му ги подари најубавите времиња, пред минатото лето дефинитивно своето милениче да им го препушти на ...

Берлускони не издржа: Не ја разбирам трансфер политиката на Милан, никогаш не сум видел...

24Фудбал - 06.10.2017

Поранешниот сопственик на Милан не можеше да премолчи, Силвио Берлускони го искритикува новото раководство за трансфер политиката од изминатово лето „Росонерите“ изминативе месеци трошеа како ретко досега, пеа инвестирани преку 220 милиони евра за ...

Берлускони го искритикува Милан и Монтела!

Спортски - 06.10.2017

Поранешниот сопственик и претседател на Милан, Силвио Берлускони за прв пат после продажбата на клубот јавно проговори за ситуацијата во миланскиот гиганти. Легендарниот „Кавалиере“ без влакна на јазикот јавно ја искритикува трансфер кампањата на ...

Монтела размислува само на следниот меч

Макфакс - 05.10.2017

Тренерот на Милан, Винченцо Монтела, вели дека го прифаќа притисокот што доаѓа со неговата позиција, но посочува дека е фокусиран само на следниот натпревар, градското дерби против Интер. „Росонерите“ ги загубија последните два натпревара во Серија ...

Берлускони „удри“ по Милан: Кој купува 11 играчи во едно лето, не разбирам...

МКД - 06.10.2017

Силвио Берлускони не можеше да остане мирен, поранешниот сопственик на „Росонерите" има големи замерки за новото раководство и тренерот Винченцо Монтела „Росонерите“ изминативе месеци трошеа како ретко досега, беа инвестирани преку 220 милиони евра ...

Берлускони го искритикува Милан и Монтела!

Таратур - 06.10.2017

Поранешниот сопственик и претседател на Милан, Силвио Берлускони за прв пат после продажбата на клубот јавно проговори за ситуацијата во миланскиот гиганти. Легендарниот „Кавалиере“ без влакна на јазикот јавно ја искритикува трансфер кампањата на ...