TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Давитков разрешен од тренерската функција во Абу Даби

Алсат-М - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија Јорданчо Давитков, преку социјалните мрежи соопшти дека е разрешен од функцијата тренер на клубот Банија од Абу Даби. Причина за ова е ангажманот во репрезентацијата на Македонија во пред – ...

Давитков доби отказ од Банијас

МКД - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков остана без клупски ангажман откако доби отказ од Банијас од Абу Даби. На новото раководство на клубот од Обединетите Арапски Емирати не му се допаднало идејата Давитков ...

„Фемили“ се враќаат против Морнар, за да го поздрават Давитков како тренер на МЗТ!?

SportMedia - 07.12.2017

Актуелниот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром е во „нокдаун“, по поразот на свој терен во дуелот со најголемиот ривал Работнички. Клубот кој доминира во последниве шест години на домашна сцена, сезонава започна многу лошо.

Давитков доби отказ во клубот само зашто се „дрзнал“ да ја предводи Македонија!

Sport 1 - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на екипата на Банијас од Абу Даби, откако раководството на клубот еднострано решило да ја прекине соработката поради неговото доаѓање да ја предводи ...

СЕ ОТВОРИ ПАЗАРОТ: Давитков се враќа во Македонија, МЗТ бара тренер!

SportMedia - 07.12.2017

МЗТ Скопје во моментов има неколку опции за решение на тренерското место на кое веќе нема да биде Александар Тодоров. Покрај Саша Димитријевиќ, во игра влегува и селекторот на македонската репрезентација, Јорданчо Давитков.

Давитков доби отказ од Банијас поради репрезентативните обврски со Македонија

Gol.mk - 07.12.2017

Јорданчо Давитков, селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, повеќе нема да биде предводник на Банијас од Абу Даби, откако раководството на клубот му врачи отказно решение. Причината за ваквата одлука на челните лица на тимот од Абу ...

Давитков доби отказ: Клубови има многу, Македонија е една!

Екипа - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков доби отказ од клубот Банијас, причината за отказот е неговото враќање во Македонија да ја води репрезентацијата на претквалификациите за ЕП 2021.

Давитков по отказот: Клубови имало многу и ќе има, но Македонија е ЕДНА!

Спортклуб - 07.12.2017

Јорданчо Давитков по пат на социјалните мрежи се огласи по отказот од тимот на Банијас клуб од Абу Даби. Нашиот актуелен селектор притоа истакна дека да може да бира, повторно би го одбрал истото, а тоа е Македонија која за него е повеќе од било кој ...

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

Макфакс - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните луѓе на клубот решиле да му врачат отказ на Давитков бидејќи тој кус период во ноември дојде во Македонија за да ја ...

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи (ФОТО)

Дерби - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа што отпатувал да ја води репрезентацијата.

Давитков: Клубови има многу, но репрезентацијата на Македонија е една

Курир - 07.12.2017

Јорданчо Давитков, селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, доби отказ од тимот на Банијас од Абу Даби, бидејќи решил да ја предводи репрезентацијата на Македонија, а не да биде на кормилото на клубот.

Давитков разрешен од тренерската функција во Абу Даби

Локално - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија Јорданчо Давитков, преку социјалните мрежи соопшти дека е разрешен од функцијата тренер на клубот Банија од Абу Даби. Причина за ова е ангажманот во репрезентацијата на Македонија во пред – ...

Селекторот Давитков доби отказ од клубот затоа што ја водеше репрезентацијата на Македонија

Слободен Печат - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков доби отказ од клубот Банијас од Абу Даби, а причината за отказот е неговото враќање во Македонија да ја води репрезентацијата на претквалификациите за ЕП 2021.

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

Вечер - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните луѓе на клубот решиле да му врачат отказ на Давитков бидејќи тој кус период во ноември дојде во Македонија за да ја ...

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Точка - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа што отпатувал да ја води репрезентацијата.

Бидејќи ја предводеше Македонија, Давитков доби отказ во клубот

Орбис - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните луѓе на клубот решиле да му врачат отказ на Давитков бидејќи тој кус период во ноември дојде во Македонија за да ја ...

Давитков доби отказ бидејќи ја предводеше репрезентацијата: Клубови има многу, но репрезентацијата е една!

Спортски - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби, откако раководството одлучи да му даде отказ. Причината за отазот на Давитков е што тој кус период во ноември дојде во Македонија ...

Давитков доби отказ бидејќи ја предводеше репрезентацијата: Клубови има многу, но репрезентацијата е една!

Таратур - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби, откако раководството одлучи да му даде отказ. Причината за отазот на Давитков е што тој кус период во ноември дојде во Македонија ...

Давитков: Македонија е една, клубови има многу!

Сител - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на Банијас од Абу Даби. Челните луѓе на клубот решиле да му врачат отказ на Давитков бидејќи тој кус период во ноември дојде во Македонија за да ја ...