TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов удар за Audi :: Запрена продажба на некои бензински модели

Авто Магазин - 17.07.2017

Скоро истовремено со лансирањето на новиот Audi A8 , за кој од компанијата тврдат дека е најнапредниот модел на марката во историјата, до јавноста стигна уште една нималку пријатна вест - Audi е принуден да ја запре продажбата на некои бензински ...

Снимен прототипот на следното Audi A7

Авто Плус - 17.07.2017

Пред неколку дена беше официјално претставена новата генерација на Audi A8 во Барселона, а ако се суди по она што папараците го „уловија“ на тестирањата очигледно следниот нов модел од гамата на „четирите прстени“ од Инголштат, ќе биде A7.

Пристигна „A8“, „Ауди“ ја претстави својата иднина

А1 On - 16.07.2017

„Ауди“ ја претсави својата иднина. Четвртата генерација на луксузната лимузина „А8“ првпат е откриена во Барселона, а поимпресивно од импресивната надворешност на автомобилот е тоа што таа го крие под хаубата на досега најавтономниот автомобил ...