TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со Агуеро сè е во ред: Аргентинецот имал вртоглавица, не изгубил свест!

Sport 1 - 14.11.2017

Откако фудбалската јавност беше шокирана со веста дека аргентинската ѕвезда на Манчестер сити се онесвестил на полувреме од пријателскиот меч со Нигерија во соблекувалната и итно бил префрлен во болница, англискиот премиерлигаш Манчестер сити објави ...

Агуеро се онесвести на полувреме, соиграчите беа во шок и примија четири гола!

Sport 1 - 14.11.2017

Фудбалерите на Аргентина никако не успеваат да ги воодушеват своите фанови. По едвај изборениот пласман на Мундијалот, вечерва загугија од Нигерија со 2-4, иако водеа со 2-0. Меѓутоа, можеби токму поради она што се случи во текот на одморот беше ...

Агуеро се онесвестил во соблекувалната и веднаш бил префрлен во болница

24Фудбал - 14.11.2017

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница. Аргентина на полувремето водеше со 2-1, еден од стрелците беше и ...

Можеби и поради тоа Аргентина се распадна: Агуеро на полувреме им приредил драматичен момент

Спортклуб - 14.11.2017

Аргентина и Нигерија одиграа пријателска средба во Краснодар денеска, „Гаучосите“ по 36 минути имаа водство од 2:0, но во вториот дел следуваше шокантен пресврт на Нигерија, кои на крајот славеа со 4:2.

Лоши вести за фудбалската јавност: Агуеро ИТНО префрлен во болница

Спортски - 14.11.2017

Серхио Агуеро заврши во болница на полувремето од пријателскиот меч со Нигерија во Русија. Штотуку стигна веста од аргентинските медиуми, на Агуеро му се слошило, паднал во несвест во соблекувалната и итно е пренесен во болница.

Шок на натпреварот на Аргентина: Агуеро падна во несвест, итно пресен во болница

Курир - 14.11.2017

На играчите на Аргентина не им беше до фудбал во вториот дел од пријателскиот меч против Нигерија, која им даде три гола и го сврте натпреварот. Сега се знае и зошто, на полувремето во соблекувалната во несвест паднал Агуеро.

Агуеро се онесвестил среде натпревар, однесен во болница

Екипа - 14.11.2017

Серхио Агуеро бил причина за паника меѓу аргентинските репрезентативци откако одличниот фудбалер колабирал во соблекувалната на „гаучосите“ на полувремето од натпреварот против Нигерија што се одигра во Кубан, Русија.

Навивачите на Сити се загрижени: Агуеро се онесвестил и бил однесен во болница на полувремето од Аргентина-Нигерија

Дерби - 14.11.2017

Серхио Агуеро бил однесен во болница откако се онесвестил во соблекувалната на полувремето од пријателскиот меч меѓу Аргентина и Нигерија во Краснодар, објавија аргентинските медиуми. 29-годишниот напаѓач постигна гол во првото полувреме од победата ...

Агуеро се онесвестил во соблекувална, па завршил во болница

Gol.mk - 14.11.2017

Напаѓачот на Аргентина и Манчестер Сити, Серхио Агуеро се онесвестил во соблекувалната на полувреме на пријателската средба против Нигерија, која „гаучосите“ ја загубија со 4-2. 29-годишниот напаѓач погоди во првиот дел за водство на неговата ...

Ивоби со маестрален потег го понижи Маскерано во спектакуларниот пресврт на Нигерија против Аргентина (Видео)

Дерби - 14.11.2017

Аргентина едноставно не е ист тим кога во составот го нема капитенот Лионел Меси, а најдобар доказ за тоа добивме и ова попладне во Русија откако на стадионот во Краснодар беше изрежиран фантастичен пресврт од страна на Нигерија.

Аргентина водеше со 2-0 против Нигерија, но на крајот загуби! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Фудбалерите на Аргентина доживеаја шокантен пораз на пријателскиот натпревар против Нигерија од 2-4, кој се одигра во Краснодар. Тимот на Хорхе Сампаоли брзо стекна предност од два гола, а стрелци беа Евер Банега и Серхио Агуеро.

Аргентина не знае како без Меси – со пресврт до пораз од Нигерија

Екипа - 14.11.2017

Хорхе Сампаоли се уште ја бара добитната комбинација на Аргентина, а кога во тимот го нема Лионел Меси, тогаш проблемите се очигледни. Тоа беше случај и на денешниот пријателски натпревар против Нигерија, на кој „гаучосите“ имаа водство од 2-0, но ...

ВИДЕО: Аргентина без Меси посрамотена од Нигеријците во тест меч во Краснодар

Gol.mk - 14.11.2017

Селекциите на Аргентина и Нигерија попладнево во Краснодар во Русија одиграа престижен меѓународен натпревар, во кој победа извојуваа Aфриканците со изненадувачки 4-2 (1-2). Аргентинскиот селектор се одлучи да му даде шанса на Дибала на местото на ...

Видео: Аргентина доби „шамар“ од Нигерија

Спортски - 14.11.2017

Репрезентацијата на Аргентина ги одмери силите со Нигерија во пријателски натпревар и доби сериозна опомена пред Светското првенство. Имено, „гаучосите“ иако водеа со 2:0 на крајот примија четири гола за конечни 2:4.

ВИДЕО: Мизерни „гаучоси“: Аргентина без Меси испушти два гола предноста и претрпе срамен пораз

Спортклуб - 14.11.2017

Репрезентацијата на Аргентина уште еднаш докажа дека без Лионел Меси е еден просечен тим кој не може да игра ниту во некоја од послабите лиги низ Европа. Откако во саботата ремизираше без голови против Русија, Аргентин вечерва загуби од Нигерија со ...

Агуеро се онесвестил во соблекувалната и бил префрлен во болница

МКД - 14.11.2017

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница. Аргентина на полувремето водеше со 2-1, еден од стрелците беше и ...

Шок на натпреварот на Аргентина: Агуеро падна во несвест, итно пресен во болница

Сител - 14.11.2017

На играчите на Аргентина не им беше до фудбал во вториот дел од пријателскиот меч против Нигерија, која им даде три гола и го сврте натпреварот. Сега се знае и зошто, на полувремето во соблекувалната во несвест паднал Агуеро.

Агуеро пренесен во болница: Се онесвестил во соблекувалната

Република - 14.11.2017

На пријателскиот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија се случи непријатен момент, Серхио Агуеро се онесвестил на полувремето во соблекувалната по што веднаш бил префрлен во болница. Аргентина на полувремето водеше со 2-1, еден од стрелците беше и ...