TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полошо од првичните прогнози, Погба подолго време ќе биде надвор од стројот

24Фудбал - 14.09.2017

Медиумите од „Островото“ пишуваат дека Манчестер јунајтед добил лоши вести од прегледите на Пол Погба, Французинот поради повреда на задната ложа ќе паузира од четири до шест недели Пол Погба против Базел во Лигата на шампионите на теренот издржа ...

Погба ќе одмора еден месец

Стандард - 14.09.2017

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, ќе биде отсутен најмалку 4 недели од теренот, по повредата против Базел во вторникот. Французинот има мускулен проблем и направените тестови во голема мера ги потврдија првичните очекувања и ...

Сепак погрешни беа првите проценки на Мурињо за брзо враќање на Погба

Спортклуб - 14.09.2017

Иако Жозе Мурињо беше умерен во своите проценки дека со Погба ќе биде се во ред, и дека тоа ќе бидат само две недели пауза, реалноста е нешто поразлична од првите проценки. Според најновите информации, кои BBC ги пласираше доцна синоќа, главниот ...

Жозе Мурињо: Го сакаме Ибра во екипата

Точка - 14.09.2017

Златан Ибрахимовиќ минатата сезона претрпи сериозна повреда поради која многумина мислеа дека дури и неговата кариера е завршена. Сепак, Швеѓанецот се опоравува со огромна брзина, а за тоа е свесен и Жозе Мурињо кој што сепак му предлага на Ибра да ...

Монако откри: Го продадовме Марсијал во Јунајтед поради една причина

Gol.mk - 13.09.2017

Францускиот репрезентативец Антони Марсијал во 2015 година го засили Манчестер Јунајтед, а од таборот на „кнезевите“ соопштија дека имало една причина за трансферот на младиот фудбалер на „Олд Трафорд“.

Рашфорд за ривалството со Марсијал: Тоа е проблем на Мурињо

Дерби - 13.09.2017

Маркус Рашфорд се отвори за неговото пријателско ривалство со соиграчот од Манчестер Јунајтед Антони Марсијал, со кого се борат за место во стартната постава. 19-годишникот игра во одлична форма сезонава и Мурињо експериментира со него, играјќи го ...

Мурињо испрати порака до Ибра: Тој ни е потребен, ама мора…

Дерби - 13.09.2017

Манчестер Јунајтед во минатата сезона се до самиот финиш можеше да смета на услугите на Златан Ибрахимовиќ кој даде 28 гола и запиша 9 асистенции на 46 средби пред да заработи потешка повреда на коленото против Андерлехт во Лига Европа.

Не изгледа добро: Начинот на кој Погба го напушти „Олд Трафорд“ најавува долга пауза (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Жозе Мурињо беше доста претпазлив и без да дава никакви позначителни прогонози порача дека со сигурност нема да може да смета на Пол Погба претстојниов викед, но сега англиските медиуми им внесоа голем страв на фановите на Јунајтед откако го ...

ВИДЕО: Погба на штаки го напушти „Олд Трафорд“, ќе паузира неколку седмици!

Gol.mk - 13.09.2017

Синоќа, Манчестер Јунајтед ја запиша првата победа во новата сезона на Лигата на шампионите, но остана без своето најскапо засилување, Пол Погба. На „Олд Трафорд“ ѓаволите со 3-0 го совладаа Базел, иако од 17.

Погба го очекува неколку неделна пауза

Курир - 13.09.2017

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога. Французинот го напушти натпреварот со Базел на “Олд Трафорд” во 18.

Манчестер Јунајтед подолго време без Погба

Нетпрес - 13.09.2017

Еден од најскапите фудбалери на светот, францускиот репрезентативец Пол Погба, ќе отсуствува од терените „неколку седмици“ поради повредата со којашто се здоби против Базел, изјави менџерот на „црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо.

Младиот фудбалер со неверојатна серија: Рашфорд е махер за деби натпревари

Спортклуб - 13.09.2017

Младиот Маркус Рашфорд е неверојатен талент, а тоа го покажа и синоќа во своето деби во Лигата на шампионите. Напаѓачот на Манчестер Јунајтед ја продолжи својата неверојатна серија и повторно постигна гол на едно натпреварување во кое дебитираше.

Ибра во свој стил: Мојот нос е поголем од неговата кариера

Спортски - 13.09.2017

Враќањето на Златан Ибрахимовиќ на теренот се очекува да биде до крајот на календарската 2017. година, по тешката повреда на лигаментите на коленото. Швеѓанецот одлучи да не ја промени средината, и ќе остане во тимот на Жозе Мурињо , каде што на ...

Јунајтед без Погба најмалку две седмици

Екипа - 13.09.2017

Францускиот интернационалец Пол Погба синоќа истрча на „Олд трафорд“ со капитенската лента во тимот на Манчестер јунајтед, но, за жал, многу рано го заврши својот настап на мечот против Базел.

Погба немаше среќа – Сунес бара од Французинот да го копира својот соиграч во Јунајтед

Спортклуб - 13.09.2017

Францускиот интернационалец Пол Погба синоќа немаше среќа на мечот против Базел, каде се повреди, па мораше да ја напушти играта по само 18 минути. Се уште нема прецизни информации за неговата повреда, но се шпекулира дека тој ќе паузира две недели, ...

Мурињо: Погба ќе отсуствува неколку недели

Макфакс - 13.09.2017

Манчестер Јунајтед со рутинска победа над Базел (3:0) се врати во Лигата на шампионите, но она што го загрижува Жозе Мурињо е повредата на Пол Погба, кој против швајцарскиот шампион одигра само 17 минути.

Мурињо: Нема да плачеме за повредата на Погба, составот е правен за вакви ситуации

24Фудбал - 13.09.2017

Жозе Мурињо вели дека составот на Манчестер јунајтед е доволно широк за да го покрие отсуството на Пол Погба во наредните недели. Погба синоќа ја доби капитенската лента, но по само 19 минути игра мораше да го напушти теренот поради повреда.

Погба се повреди, го чека пауза од две недели

Шеталиште - 13.09.2017

Пол Погба ќе биде надвор од игра за неколку недели, откако вчера доби повреда на задната ложа на мускулот на левата нога. Французинот го напушти теренот на „Олд Трафорд” во 18-та минута на дуелот со Базел, но тоа не го спречи неговиот тим да победи ...

Јунајтед го изгуби Погба за неколку недели

Стандард - 13.09.2017

Манчестер Јунајтед доби тежок удар откако го загуби играчот од средниот ред, Пол Погба за неколку недели. Тој беше повреден за време на натпреварот од Лигата на шампионите вчеравечер против Базел, кој неговиот тим го освои со 3:0.

Погба на штаки го напушти „Олд Трафорд“, ќе паузира неколку недели!

БркајРабота - 13.09.2017

Вчера Манчестер Јунајтед ја запиша првата победа во новата сезона на Лигата на шампионите, но остана без своето најскапо засилување, Пол Погба. На „Олд Трафорд“ Јунајтед со 3-0 го совладаа Базел, иако од 17.

Манчестер Јунајтед го доби натпреварот но го изгуби Погба

СуперСпорт - 12.09.2017

Манчестер Јунајтед со убедлива победа од 3:0 го стартуваше враќањето во најелитното европско натпреварување, Лигата на шампионите. Избраниците на Мурињо ја оправдаа фаворитската улога и без поголем проблем славеа против Базел на „Олд Трафорд“.

Рашфорд постигна гол и на дебито во ЛШ, Англичанецот има неверојатна статистика (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.09.2017

Маркус Рашфорд е неверојатен, напаѓачот на Манчестер јунајтед повторно постигна гол на едно натпреварување во кое дебитираше. Рашфорд не беше стартер во победата на Манчестер јунајтед над Базел од 3-0 во Лигата на шампионите.

Шок за „Ѓаволите“: Погба го напушти мечот, во прашање е сериозна повреда?!

Спортски - 12.09.2017

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, не можеше да го продолжи мечот против Базел во текот на првото полувреме. Мурињо денес одлучи да му понуди шанса на Пол Погба да биде капитен на Манчестер Јунајтед, но тоа не траеше премногу, само 19. минути.

Ибра најави враќање на терените: Целиот свет ќе дознае за тоа

Спортски - 12.09.2017

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ откри дека одлично се опоравува од повредата и наскоро ќе се врати на терените. Ибра во свој стил го најави враќањето на терените, па изјави дека „целиот свет ќе дознае кога тој ќе се врати“.

Јунајтед ослабен на вечерашниот дуел со Базел

+инфо - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од Лигата на шампионите нема да има на располагање неколку стандардни првотимци. Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од Лигата на шампионите нема да има ...

Mурињо: Луѓето не се свесни колку нас ни е важен Фелаини!

Спортски - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, пред натпреварот од првото коло во Лигата на шампионите во кое „црвените ѓаволи“ играат против Базел, изјави дека Маруан Фелаини најверојатно нема да да игра порди повреда на листот, како и дека тоа е ...

Рашфорд е веќе легенда, а еве и зошто…

Спортски - 12.09.2017

Репрезентативецот на Англија и фудбалерот на Манчестер Јунајтед и денес постигна гол. Манчестер Јунајтед триумфално се врати во ЛШ, денес успеа на стартот од новата сезона го совлада Базел со 3:0, а последниот погодок на овој меч беше дело на Маркус ...

Проблеми за Мурињо и Јунајтед, Погба се повреди против Базел

24Фудбал - 12.09.2017

Жозе Мурињо и „Црвените ѓаволи“ нервозно ќе ги исчекуваат вестите за ситуацијата на Пол Погба, Французинот се повреди на дуелот со Базел Пол Погба имаше чест да ја носи капитенската лента на враќањето на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите, ...

Маркус Рашфорд, гол-мајстор за деби-натпревари

Екипа - 12.09.2017

Маркус Рашфорд влезе во игра во второто полувреме од дуелот против Базел и младиот фудбалер на Манчестер јунајтед експресно се запиша меѓу стрелците, продолжувајќи ја својата импресивна гол-серија кога станува збор за деби средбите во различни ...

Кога да го очекуваме Ибра на теренот?

СуперСпорт - 12.09.2017

Иако се претпоставуваше дека Златан Ибрахимовиќ ќе го напушти Манчестер Јунајтед после повредата, тоа не се случи. Златан се повреди во мечот против Андарлехт во 1/2 од ЛЕ, му предвидуваа дури и крај на кариерата но тој изјави дека се враќа посилен ...

Мурињо откри детали од повредата на Пол Погба и колку тој ќе отсуствува

Спортклуб - 12.09.2017

Главна тема и дилема вечерва кај фановите на Манчестер Јунајтед, беше потенцијалната повреда на Погба, кој беше заменет во 19 минута против Базел на Олд Трафорд. Погба е играчот на кој Јунајтед ќе ја темели играта во иднина, и важно им е тој да биде ...

Мурињо предупреди двајца стартери: Да бев на нивно место, ќе бев загрижен

Дерби - 12.09.2017

Манчестер Јунајтед ја прекина паузата од настап во најелитното натпеваување и со освојувањето на Лига Европа минатата сезона си обезбеди место во годинешното издание на Лигата на шампионите, натпреваување кое секако буди посебен ентузијазам кај ...

Погба се повреди, Мурињо го отпиша за дуелот против Евертон

Дерби - 12.09.2017

Манчестер Јунајтед ја оствари првата победа во групната фаза на Лигата на шампионите, но средбата против Базел принудно мораше да ја напушти Пол Погба. Французинот одигра само 18 минути на „Олд Трафорд“ пред да биде заменет поради повреда на ...

Ибра го уништи својот соиграч: Мојот нос е поголем од неговата кариера!

Спортклуб - 12.09.2017

Дури и кога не игра, Златан Ибрахимовиќ е во центарот на вниманието на англиската спортска јавност и тамошните медиуми. Последните денови тој е активен на социјалните мрежи на кои постојано им испраќа пораки на соиграчите и менаџерот, а сега тотално ...

Рашфорд погоди на дебито и на петтото натпреварување во кариерата (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.09.2017

Маркус Рашфорд вечерва за прв пат играше во Лигата на шампиони и ја продолжи низата на фантастични деби настапи и во петтото натпреварување. Фудбалерот на Манчестер јунајтед вечерва влезе во игра во 77-та минута против Базел и веќе во 84-тата минута ...

ВИДЕО: Шок за „ѓаволите“, се повреди Пол Погба!

Gol.mk - 12.09.2017

Најскапото засилување на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, по лошо ќе го памети своето деби како капитен за „црвените ѓаволи“. Францускиот ас поради повреда мораше предвреме да го заврши вечерашниот меч против Базел во рамки од првото коло на Лигата на ...

Ибрахимовиќ во свој стил: Кога ќе се вратам на фудбалот, целиот свет ќе дознае

Gol.mk - 12.09.2017

Повредата на коленото е минато според зборовите на Златан Ибрахимовиќ, кој полека го најавува кам-бекот на фудбалските терени. Неговиот Манчестер Јунајтед по подолго време ќе игра во Лигата на шампионите и денес ќе го пречека Базел на својот „Олд ...

Рашфорд ја продолжи неверојатната голгетерска серија на дебитантските настапи (Видео)

Дерби - 12.09.2017

Маркус Рашфорд беше стрелец на третиот гол за Манечестер Јунајтед во денешната победа од 3:0 против Базел на стартот од фазата на групи на Лигата на шампиони. Ова беше деби за Рашфорд во Лигата на шампиони и на тој начин, младиот напаѓач ја продолжи ...

Ибра во свој стил: Кога ќе се вратам целиот свет ќе знае

Дерби - 12.09.2017

Искусниот шведски напаѓач, Златан Ибрахимовиќ неодамна го продложи договорот со Манчестер Јунајтед и ќе преставува одлучна опција за Жозе Мурињо во оваа натпреварувчка сезона. Сега само се чека времето, точниот датум за камбекот на Ибра по тешката ...

Посебен дрескод за ЛШ: Сите навивачи на Базел отидоа на „Олд Трафорд“ исто облечени (Фото)

Дерби - 12.09.2017

Навивачите на Базел очигледно се потрудиле да остават впечаток на денешното гостување во Манчестер за натпреварот од Лигата на шампиони на „Олд Трафорд“. Швајцарскиот тим вечерва во гостува на тимот на Жозе Мурињо на стартот од новата сезона во ЛШ, ...

Погба го очекува неколку неделна пауза

А1 On - 13.09.2017

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога. Французинот го напушти натпреварот со Базел на “Олд Трафорд” во 18.

Манчестер Јунајтед рутниски против Базел (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед го совлада Базел со 3:0 на вечерашниот меч на Олд Трафорд во 1.коло од ЛШ. Головите за домашниот тим ги постигнаа Фелаини, Лукаку и ...

Ибрахимовиќ: Целиот свет ќе дознае кога ќе се вратам во игра

Стандард - 12.09.2017

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ вети дека целиот свет ќе дознае кога ќе се врати во игра. Швеѓанецот лекуваше тешка повреда на коленото што ја доби кон крајот на април.

Мурињо: Погба ќе отсуствува неколку недели

Точка - 13.09.2017

Манчестер Јунајтед со рутинска победа над Базел (3:0) се врати во Лигата на шампионите, но она што го загрижува Жозе Мурињо е повредата на Пол Погба, кој против швајцарскиот шампион одигра само 17 минути.

Рашфорд е мајстор за деби натпревари, постигна гол и на својот прв настап во ЛШ (ВИДЕО)

МКД - 12.09.2017

Маркус Рашфорд е неверојатен, напаѓачот на Манчестер јунајтед повторно постигна гол на едно натпреварување во кое дебитираше. Рашфорд не беше стартер во победата на Манчестер јунајтед над Базел од 3-0 во Лигата на шампионите.

Јунајтед ослабен на вечерашниот дуел со Базел

Курир - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од Лигата на шампионите нема да има на располагање неколку стандардни првотимци. Мурињо информира дека најверојатно поради повреда во составот ќе го нема Фелаини, како и Баји и Џонс ...

Погба се повреди против Базел, нови главобoлки за Мурињо

МКД - 12.09.2017

Најскапото засилување во историјата на „Црвените ѓаволи" издржа само дваесетина минута против Базел во Лигата на шампионите, Пол Погба пред време го заврши натпреварот поради повреда Пол Погба имаше чест да ја носи капитенската лента на враќањето на ...

Мурињо предупреди двајца стартери: Да бев на нивно место, ќе бев загрижен

Точка - 12.09.2017

Манчестер Јунајтед ја прекина паузата од настап во најелитното натпеваување и со освојувањето на Лига Европа минатата сезона си обезбеди место во годинешното издание на Лигата на шампионите, натпреваување кое секако буди посебен ентузијазам кај ...

Погба се повреди, Мурињо го отпиша за дуелот против Евертон

Точка - 13.09.2017

Манчестер Јунајтед ја оствари првата победа во групната фаза на Лигата на шампионите, но средбата против Базел принудно мораше да ја напушти Пол Погба. Французинот одигра само 18 минути на „Олд Трафорд“ пред да биде заменет поради повреда на ...

Ибра во свој стил: Кога ќе се вратам целиот свет ќе знае

Точка - 13.09.2017

Искусниот шведски напаѓач, Златан Ибрахимовиќ неодамна го продложи договорот со Манчестер Јунајтед и ќе преставува одлучна опција за Жозе Мурињо во оваа натпреварувчка сезона. Сега само се чека времето, точниот датум за камбекот на Ибра по тешката ...