TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште еден силен земјотрес ја погоди Јапонија

Алсат-М - 06.10.2017

Уште еден силен земјотрес со интензитет од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Јапонија. Епицентарот на земјотресот бил кај градот Иваки, околу 200 километри североисточно од Токио.

Земјотрес од 6,2 степени регистриран во Јапонија

А1 On - 06.10.2017

Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија. Епицентарот е на длабочина од 10 км во морето и паралелно на префектурата Фукушима.

Два земјотреси во ист ден - уште еден разорен земјотрес ја погоди Јапонија

Press24 - 06.10.2017

Јапонија денеска ја погоди силен земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтерова скала, соопштила Европската агенција за земјотреси. Како што е наведено, епицентарот бил на местото Иваки кое се наоѓа 195 километри североисточно од Токио.

Источниот дел на Јапонија го погоди силен земјотрес

Newsroom - 06.10.2017

Земјотрес со јачина од 6.3 степени по Рихтер го погоди источниот дел на Јапонија, соопшти американскиот геолошки завод. Потресот погоди подрачје на околу 300 километри источно од Хоншу, на длабочина од 77. 8 километри.

Силен земјотрес во Јапонија

Мета - 06.10.2017

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди источниот брег на Јапонија, соопшти Американскиот геолошки завод. Земјотресот го погодил подрачјето на околу 300 километри источно од Ивакија, на Хоншу, на длабочина ...

Уште еден силен земјотрес ја погоди Јапонија

А1 On - 06.10.2017

Уште еден силен земјотрес со интензитет од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Јапонија. Епицентарот на земјотресот бил кај градот Иваки, околу 200 километри североисточно од Токио.

Силен земјотрес ја стресе Јапонија

Сител - 06.10.2017

Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија. Епицентарот е на длабочина од 10 км во морето и паралелно на префектурата Фукушима.

Источниот дел на Јапонија го погоди силен земјотрес

Орбис - 06.10.2017

СВЕТ Земјотрес со јачина од 6.3 степени по Рихтер го погоди источниот дел на Јапонија, соопшти американскиот геолошки завод. Потресот се случи на подрачје околу 300 километри источно од Хоншу, на длабочина од 77. 8 километри.

Силен земјотрес во Јапонија

Локално - 06.10.2017

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди источниот брег на Јапонија, соопшти Американскиот геолошки завод. Земјотресот го погодил подрачјето на околу 300 километри источно од Ивакија, на Хоншу, на длабочина ...

Уште еден силен земјотрес ја погоди Јапонија...

Н.Македонија - 06.10.2017

Уште еден силен земјотрес ја погоди Јапонија Уште еден силен земјотрес со интензитет од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Јапонија. Епицентарот на земјотресот бил кај градот Иваки, околу 200 километри североисточно од Токио.

Земјотрес од 6,2 степени регистриран во Јапонија

+инфо - 06.10.2017

Засега нема издадено предупредување за цунами, ниту информации за жртви или штети. Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија.

Уште еден силен земјотрес ја погоди Јапонија

Скопје24 - 06.10.2017

Уште еден силен земјотрес со интензитет од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Јапонија. Епицентарот на земјотресот бил кај градот Иваки, околу 200 километри североисточно од Токио.

Земјотрес од 6,2 степени регистриран во Јапонија

Алсат-М - 06.10.2017

Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија. Епицентарот е на длабочина од 10 км во морето и паралелно на префектурата Фукушима.

Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Сител - 06.10.2017

- Уште еден силен земјотрес со интензитет од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Јапонија. Епицентарот на земјотресот бил кај градот Иваки, околу 200 километри североисточно од Токио.

Земјотрес од 6,2 степени регистриран во Јапонија

Вечер - 06.10.2017

Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија.

Уште еден силен земјотрес ја погоди Јапонија

Локално - 06.10.2017

Уште еден силен земјотрес со интензитет од 6 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Јапонија. Епицентарот на земјотресот бил кај градот Иваки, околу 200 километри североисточно од Токио.

Земјотрес од 6,2 степени регистриран во Јапонија

Телевизија Нова - 06.10.2017

Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија. Епицентарот е на длабочина од 10 км во морето и паралелно на префектурата Фукушима.

Разорен земјотрес од 6,3 степени по Рихтер во Јапонија

Press24 - 06.10.2017

Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија. Епицентарот е на длабочина од 10 км во морето и паралелно на префектурата Фукушима.

Земјотрес од 6,2 степени регистриран во Јапонија...

Н.Македонија - 06.10.2017

Земјотрес од 6,2 степени регистриран во Јапонија Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија. Епицентарот е на длабочина од 10 километри во морето и паралелно на префектурата ...

Земјотрес од 6,2 степени регистриран во Јапонија

БркајРабота - 06.10.2017

Земјотрес со интензитет од 6,3 по Рихтеровата скала е регистриран денеска во близина на источниот брег на Јапонија. Епицентарот е на длабочина од 10 км во морето и паралелно на префектурата Фукушима.