TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зголемен прагот за задолжување на домашниот пазат од 8,5 на 11, 5 милјарди денари

Сител - 12.10.2017

Државата го зголеми максималниот износ на задолжување за 3 милијарди денари или за околу 50 милиони евра повеќе од предвиденото. На последната владина седница донесена е одлука лимитот на домашното задолжување од 8,5 милијарди денари да го помести ...

Владата за само 1 месец се задолжи над 100 милиони евра

Алфа - 12.10.2017

Владата донесе одлука за поголемо задолжување на домашниот пазар. Владата донесе одлука за поголемо задолжување на домашниот пазар. На последната седница, извршната власт си даде за право максималниот износ за издавање на државни хартии од вредност ...

Делев: Аздисаната и корумпирана влада на СДСМ ја става иднината на граѓаните и државата на коцка

Курир - 12.10.2017

-До само пред месец дена, СДС, нивните квазианалитичари и нивните медиуми зборуваа за презадолженост на државата, а сега кога на неделна основа, само по основ на аукции на државни хартии од вредност, државата се задолжува за повеќе од 10 милиони ...

Годинава на домашен пазар ќе се задолжиме за 45 милиони евра повеќе од планираното

Newsroom - 12.10.2017

Максималниот износ на задолжување на државата годинава се зголемува за 45 милиони евра со одлуката за утврдување на нов максималниот износ за издавање на државни хартии од вредност што Владата ја донесе пред два дена.

СДСМ: Лага се информациите за ново задолжување

Макфакс - 11.10.2017

„ВМРО-ДПМНЕ призна дека Никола Груевски 11 години ја уништуваше економијата, владата на СДСМ ги санира штетите“, порачуваат од СДСМ на обвинувањата од опозицијата дека Владата претерано се задолжува и дека најновата одлука за измена на лимитот за ...

Делев: Заев, Анѓушев и Тевдовски секојдневно ја уништуваат државата, ново задолжување од 24,4 милиони евра

Курир - 11.10.2017

Делев посочува дека црното економско трио веќе во вторник ќе ја задолжи државата за нови 24 милиони евра. -Не поминаа ниту десет денови од последното задолжување кое изнесуваше 72,3 милиони евра, а финансиската кујна на СДС веќе ни спреми ново ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тевдовски секојдневно ја движи економијата кон еден огромен амбис и банрот, државата за задолжи за половина ...

Курир - 11.10.2017

-За 4 месеци, Тевдовски успеа да направи пустош во македонската економија, а државата ја задолжи за половина милијарда евра. Тој секојдневно ја движи македонската економија кон еден огромен амбис и банкрот на државата, се вели во реакцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека во вторник Владата ќе се задолжува, СДСМ демантира

Фокус - 11.10.2017

Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Владата предводена од СДСМ во вторник ќе ја задолжи државата за нови 24 милиони евра и дека македонската економија е пред амбис. -Не поминаа ниту десет денови од последното задолжување кое изнесуваше ...

(ВИДЕО) Делев: Црното економско трио, Заев, Анѓушев и Тевдовски во вторник ќе ја задолжи државата за нови 24 милиони ...

А1 On - 11.10.2017

„Македонската економија е пред амбис. Македонија влезе во рецесија. Црното економско трио секојдневно ја уништува државата. Заев, Анѓушев и Тевдовски, синоќа донесоа одлука за измена на максималниот износ на задолжување преку издавање на државни ...

Тевдовски ја движи економијата кон амбис

Нетпрес - 11.10.2017

СДС се задолжува само за да ја покријат сопствената неспособност за креирање нормални услови за раст на економијата, се вели во реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштение на СДСМ. -За 4 месеци, Тевдовски успеа да направи пустош во македонската економија, ...

СДСМ: Лага се информациите за ново задолжување

Sky - 11.10.2017

„ВМРО-ДПМНЕ призна дека Никола Груевски 11 години ја уништуваше економијата, владата на СДСМ ги санира штетите“, порачуваат од СДСМ на обвинувањата од опозицијата дека Владата претерано се задолжува и дека најновата одлука за измена на лимитот за ...

Делев: Владата повторно ја задолжи државата со 24,4 милиони евра

Нетпрес - 11.10.2017

Македонската економија е пред амбис. Македонија влезе во рецесија. Црното економско трио секојдневно ја уништува државата. Заев, Анѓушев и Тевдовски, синоќа донесоа одлука за измена на максималниот износ на задолжување преку издавање на државни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тевдовски секојдневно ја движи економијата кон еден огромен амбис и банкрот

Телевизија Нова - 11.10.2017

СДС се задолжува само за да ја покријат сопствената неспособност за креирање нормални услови за раст на економијата, се вели во реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштение на СДСМ. -За 4 месеци, Тевдовски успеа да направи пустош во македонската економија, ...