TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

44 лица загинаа во авионска несреќа

Позитив.мк - 20.03.2017

Во авионска несреќа во близина на Јужен Судан животот го загубија 44 лица. Авионот припаѓал на компанијата South Supreme Airlines. Во болница со потешки повреди се пренесени околу 18 патници откако биле извлечени од ...

Падна авион- 44 патници настрадани

Пулс24 - 20.03.2017

Вчера, на аеродромот во Јужен Судан се сруши авион, а се стравува дека сите 44 патници се настрадани. Се соопштува дека авионот припаѓал на компанијата South Supreme Airlines. „Во болница се превезени 17-18 лица“- изјави Џејмс Димо Денг.

Падна авион – 44 патници настрадани

Шеталиште - 21.03.2017

Вчера, на аеродромот во Јужен Судан се сруши авион, а се стравува дека сите 44 патници се настрадани. Се соопштува дека авионот припаѓал на компанијата South Supreme Airlines. „Во болница се превезени 17-18 лица“- изјави Џејмс Димо Денг.