TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турските пратеници се судрија при гласањето зголемена моќ на Ердоган

Радио МОФ - 12.01.2017

Тепачка и турканици помеѓу пратениците од власта и опозицијата синоќа изби во турскиот парламент, за време на расправата околу контроверзните измени на Уставот кои му даваат многу поголеми овластувања на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган .

Тепачка во турскиот Парламент

МРТ - 12.01.2017

Пратеничката Фатма Каплан од владејачката партија правда и развој сакала со мобилен телефон да го сними гласањето, што не им се допаднало на пратениците од опозициската партија, порадиш што избила тепачката.

Тепачка во турскиот парламент

Кајгана - 12.01.2017

По расправата за новите уставни овластувања на претседателот Реџеп Таип Ердоган, во турскиот парламент се случи тепачка помеѓу пратениците на владеачката партија и ...

Во Турција позицијата „премиер“ оди во историјата

Стандард - 12.01.2017

Дебатата за уставните измени, кои треба да ја претворат Турција од парламентарна во претседателска република, за кое инсистира актуелниот претседател Реџеп Таип Ердоган, започна во парламентот на 9 јануари во силно напната атмосфера, информира ...

Тепачка во турскиот парламент во дебатата за уставните измени

Р.С.Европа - 12.01.2017

Тепачка меѓу турските пратеници од владејачката Партија на правдата и развојот и на главната опозициска Републиканска народна партија се случи за време на дебатата за уставните измени. Со измените се зголемува извршната власт на претседателот Реџеп ...

ВИДЕО: Жестока тепачка во турскиот парламент

За Се - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП). Ова се случи поради гласањето околу предложените контроверзни уставни ...

Тепачка во турскиот парламент

24 Вести - 12.01.2017

Во турскиот парламент избувна тепачка меѓу пратениците за време на расправата за пакетот на уставни реформи со цел проширување на овластувањата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Пратениците од владејачката Партија на правдата и развојот и ...

Тепачка во турскиот Парламент

Алфа - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

(ВИДЕО) Се степаа турските пратеници поради зголемени ингеренции на Ердоган

Фокус - 12.01.2017

Пратеници од двете најголеми партии во Турција, владејачката Партија на правдата и развојот и главната опозициска Републиканска народна партија се степаа во парламентот за време за дебатата за уставни промени со кои се зголемува извршната власт на ...

Тепачка во турскиот парламент

Мета - 12.01.2017

Во турскиот парламент, за време на расправата за новите овластувања на претседателот, изби тепачка. Пратеничката Фатма Каплан од владејачката Партија на правдата и развојот, сакала да го сними гласањето со својот мобилен телефон.

Турските пратеници се степаа околу новите уставни овластувања на Ердоган

Макфакс - 12.01.2017

Инцидент во турскиот парламент откако за време на расправата за новите уставни овластувања на претседателот дошло до тепачка помеѓу пратениците, пренесуваат турските медиуми. Пратеничката Фатма Каплан од владејачката Партија на правото и развојот ...

Тепачка во турскиот парламент поради предлогот да се зголеми моќта на Ердоган (ВИДЕО)

МКД - 11.01.2017

Инцидент избил меѓу владејачките и опозициските пратеници во парламентот на Турција за време на одлучувањето околу контроверзниот пакет уставни амандмани со кои во голема мера би се прошириле овластувањата на претседателот Реџеп Таип Ердоган.

(ВИДЕО) Турските пратеници разменија тупаници - дали Ердоган ќе владее до 2029?

Фактор - 12.01.2017

Тепачка изби во турскиот Парламент. Таа се случи меѓу пратениците од владејачката Партија на правдата и развојот и на главната опозициска Републиканска народна партија. Инцидентот ескалираше за време на дебатата за уставните измени.

Видео: Тепачка во турскиот парламент за уставните реформи...

Н.Македонија - 12.01.2017

Видео: Тепачка во турскиот парламент за уставните реформи Во турскиот парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на ...

Турските пратеници се степаа околу новите уставни овластувања на Ердоган

Точка - 12.01.2017

Инцидент во турскиот парламент откако за време на расправата за новите уставни овластувања на претседателот дошло до тепачка помеѓу пратениците, пренесуваат турските медиуми. Пратеничката Фатма Каплан од владејачката Партија на правото и развојот ...

Видео: Тепачка во турскиот парламент

Позитив.мк - 12.01.2017

Тепачка во турскиот парламент. Владејачките и опозициските пратеници се степаа за време на одлучувањето околу контроверзниот пакет уставни амандмани со кои во голема мера би се прошириле овластувањата на претседателот Реџеп Таип Ердоган.

(ВИДЕО) Тепачка во турскиот парламент за уставните измени

Нова ТВ - 12.01.2017

Пратеници од двете најголеми партии во Турција, владејачката Партија на правдата и развојот и главната опозициска Републиканска народна партија се степаа во парламентот за време за дебатата за уставни промени со кои се зголемува извршната власт на ...

Тепачка во турскиот Парламент (видео)

Алсат-М - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

Тепачка во турскиот парламент (видео)

Канал5 - 12.01.2017

Пратеници од двете најголеми партии во Турција, владејачката Партија на Правдата и Развојот и главната опозициска Републиканска Народна Партија се степаа во парламентот за време за дебатата за уставни промени со кои се зголемува извршната власт на ...

(ВИДЕО) Тепачка во турскиот Парламент

еМагазин - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

Летале тупаници пред говорницата – Тепачка во турскиот Парламент (Видео)

Република - 12.01.2017

­ Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да ...

Тепачка во турскиот Парламент (ВИДЕО)

+инфо - 12.01.2017

И покрај тепачката, на седницата што тареше до раните утрински часови, турскиот Парламент усвои три од 18-те предлог-амандмани. Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и ...

ВИДЕО: Тепачка во турскиот Парламент

Курир - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

ВИДЕО: Тепачка во турскиот Парламент

А1 On - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

Тепачка во турскиот Парламент

Вечер - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

Тепачка во турскиот Парламент (видео)

Телевизија Нова - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

ВИДЕО: Тепачка во Парламентот во Турција

Press24 - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

СЕ СТЕПАА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА: Тепачка во турскиот парламент на расправата за уставните реформи (ВИДЕО)

Телеграф - 12.01.2017

Владејачката партија се обидува да издејствува усвојување уставни промени со кои парламентарниот систем би се трансформирал во претседателски, со што би се зајакнала извршната власт на шефот на државата и Ердоган би владеел до 2029 година Во ...

Тепачка во турскиот парламент поради зголемувањето на ингеренциите на Ердоган (Видео)

Вест - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

Тепачка во турскиот Парламент (видео)

Lider - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Републиканска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да ...

Тепачка во турскиот Парламент

ТВ21 - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

Фрчеа боксови и шамари во турскиот парламент

Слободен Печат - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Републиканска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да ...

Тепачка во турскиот Парламент (ВИДЕО)

Нетпрес - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

Тепачка во турскиот парламент

Телма - 12.01.2017

Во турскиот парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

ВИДЕО: Тепачка во Парламентот во Турција

Маркукуле - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...

Кој по кој стаса мава во парламент (видео)

Exclusive.mk - 12.01.2017

Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) и на опозициската Репбликанска народна партија (ЦХП), во текот на гласањето околу предложените уставни реформи со кои треба да се ...