TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови кривични пријави за „Крвавиот четврток“ во собранието

24 Вести - 19.05.2017

Полицијата идентификувала уште двајца напаѓачи од крвавиот упад во Собранието. По извршениот разговор, шеесет годишниот А.Б. од Тетово и дваесет и две годишниот А.Ш. од Скопје добија кривични пријави за Учество во толпа што ќе спечи службено лице во ...

Насилство во Собранието; продолжува распитот на осомничените

Алсат-М - 19.05.2017

МВР продолжува со истрагата за идентификација на вмешаните лица во собраниските безредија на 27 април. На информативен разговор беше повикано едно лице кое е осомничено за напад врз обезбедувањето на пратеникот на СДСМ, Оливер Спасовски, додека ...

Тетовец и скопјанец добија кривични за „крвавиот четврток“

+инфо - 19.05.2017

А.Б., откако насилно влегол во Собранието, во прес салата се туркал и се обидел физички да се пресмета со обезбедувањето на пратеникот Спасовски. А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје добија кривична пријава за „учество во толпа што ќе спречи ...

Уште две нови кривични пријави за насилниците од Собрание

24 Вести - 19.05.2017

Полицијата поднесе уште две нови кривични пријави за насилниците во Собранието за учество во толпа. Еден од осомничените се товари дека во прес салата во Собранието се туркал и се обидел физички да се пресмета со обезбедувањето на пратеникот Оливер ...

Кривични пријави за тетовец и скопјанец за инцидентот во Собранието

Канал5 - 19.05.2017

Тетовец и скопјанец се новоосомничени за насилствата во Собранието што се случија на 27-ми април. Како што информира МВР, шеесет годишниот А.Б. Во прес салата на законодавниот дом се заканувал и физички се обидел да се пресмета со обезбедувањето на ...

Кривични пријави за уште две лица за нередите во Собранието

МРТ - 19.05.2017

За преземените дејствија на двајцата пријавени, обезбедени се видео записи, со нив биле извршени разговори во кои целосно ги појасниле преземените дејствија, а потоа се ослободени, информираат од МВР.

МВР појаснува зошто не е извршен претрес кај кумановецот кој учествувал во настаните во Собранието

Локално - 19.05.2017

Министерството за внатрешни работи попладнево преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од Куманово бидејќи таква наредба издала судијката на претходна постапка од Основниот ...

Нови кривични пријави за настаните во Собранието

Телевизија Нова - 19.05.2017

Повозрасен тетовчанец и 22 годишен скопјанец биле дел од толпата која насилно влезе во собранието, откако полицијата ги идентификуваше на видео снимките денеска им поднесе кривична пријава.

Нови кривични пријави за насилниците од крвавите протести во Собрание

Нова ТВ - 19.05.2017

СВР Скопје соопшти дека е поднесена кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ за ...

Судија спречил претрес на домот на осомничен за упадот во Собранието...

Н.Македонија - 19.05.2017

Судија спречил претрес на домот на осомничен за упадот во Собранието Министерството за внатрешни работи преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј.

Кривични пријави за уште двајца учесници во нередите во Собранието

Алсат-М - 19.05.2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по чл.

МВР појаснува зошто не е извршен претрес кај кумановецот кој учествувал во нередите во Собранието

Либертас - 19.05.2017

Министерството за внатрешни работи попладнево преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од Куманово бидејќи таква наредба издала судијката на претходна постапка од Основниот ...

Поднесени две нови кривични пријави за упадот во Собрание...

Н.Македонија - 19.05.2017

Поднесени две нови кривични пријави за упадот во Собрание Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава за „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ поврзани со настаните од 27 април во Собранието, ...

МВР појаснува зошто не е извршен претрес кај кумановецот кој учествувал во настаните во Собранието

Идивиди - 19.05.2017

Скопје, 19 мај 2017 (МИА) - Министерството за внатрешни работи попладнево преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј.

МВР со нови кривични пријави за нападите во Собранието

ТВ21 - 19.05.2017

СВР Скопје соопшти дека е поднесена кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ за ...

Судија спречил претрес на домот на осомничен за упадот во Собранието

Правдико - 19.05.2017

Министерството за внатрешни работи преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од Куманово бидејќи таква наредба издала судијката на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1.

Кривични пријави за уште двајца учесници во нередите во Собранието

А1 On - 19.05.2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по чл.

МВР појаснува зошто не е извршен претрес кај кумановецот кој дивееше во Собрание

Репортер - 19.05.2017

Министерството за внатрешни работи попладнево преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од Куманово бидејќи таква наредба издала судијката на претходна постапка од Основниот ...

МВР поднесе нови кривични пријави за насилниците од крвавите напади во Собранието

Макфакс - 19.05.2017

СВР Скопје соопшти дека е поднесена кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ за ...

МВР појаснува зошто не е извршен претрес кај кумановецот кој учествувал во настаните во Собранието

А1 On - 19.05.2017

Министерството за внатрешни работи попладнево преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од Куманово бидејќи таква наредба издала судијката на претходна постапка од Основниот ...

Кривични за уште двајца учесници во инцидентите во Собранието

Press24 - 19.05.2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по чл.

МВР појаснува зошто не е извршен претрес кај кумановецот кој учествувал во настаните во Собранието

еМагазин - 19.05.2017

Министерството за внатрешни работи попладнево преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од Куманово бидејќи таква наредба издала судијката на претходна постапка од Основниот ...

МВР поднесе нови кривични пријави за насилниците од нападите во Собранието

Кајгана - 19.05.2017

СВР Скопје соопшти дека е поднесена кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ за ...

Судијка стопирала претрес на напаѓач на Собранието

Позитив.мк - 19.05.2017

Министерството за внатрешни работи преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од Куманово бидејќи таква наредба издала судијката на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1.

Скопјанец и тетовец „заработија“ кривични за настаните од 27 април

Фактор - 19.05.2017

Полицијата поднесе кривична пријава против А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“. А.Б.

МВР ГИ ИДЕНТИФИКУВА: Вработени од УБК упаднале во Собранието, изречени две кривични

Телеграф - 19.05.2017

Двајца вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање биле повикани на разговор во полициска станица, по што биле ослободени. Од МВР велат дека против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок Полицијата поднесе кривична пријава против едно ...

Уште две кривични пријави за учество во толпа, извршен разговор и со две лица од УБК

МКД - 19.05.2017

Уште две кривични пријави за учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие поднесе полицијта за настаните во Собранието од 27 април. За овие случувања полицијата извршила и разговор со две лица од Управата за безбедност ...

Кривични пријави за уште двајца учесници во нередите во Собранието

Р.С.Европа - 19.05.2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по чл.

МВР поднесе нови кривични пријави за насилниците од крвавите напади во Собранието

Точка - 19.05.2017

СВР Скопје соопшти дека е поднесена кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ за ...

Наредба за претрес кај кумановец поради настаните од Собранието

Кумановски м. - 19.05.2017

На 18.05.2017 година, од страна на полициски службеници од СВР Скопје, постапено е по издадена наредба од Судија на претходна постапка за вршење на претрес во дом и други простории кај лицето И.Ј.

МВР: Кривични пријави за уште две лица за насилствата во Собранието

Радио МОФ - 19.05.2017

Секторот за внатрешни работи – Скопје поднесе кривични пријави против 60 годишниот А.Б. од Тетово и 22 годишниот А.Ш. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на ...

Поднесени кривични пријави против две лица во врска со настаните од Собранието

Стандард - 19.05.2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по чл.

Уште две пријави за насилствата во Собранието, а двајца од УБК на испрашување во СВР-Скопје

Мета - 19.05.2017

Поднесени се две нови кривични пријави за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април, до Основно јавно обвинителство Скопје се испратени уште три известувања, а во СВР Скопје е извршен разговор со двајца вработени во Управата за ...

Уште две пријави за насилствата во Собранието, а двајца од УБК на испрашување во СВР-Скопје

Локално - 19.05.2017

Поднесени се две нови кривични пријави за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април, до Основно јавно обвинителство Скопје се испратени уште три известувања, а во СВР Скопје е извршен разговор со двајца вработени во Управата за ...

Кривични за уште двајца учесници во инцидентите во Собранието

Репортер - 19.05.2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по чл.

Поднесени уште две пријави за насилствата во Собранието

еМагазин - 19.05.2017

Поднесени се две нови кривични пријави за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април, до Основно јавно обвинителство Скопје се испратени уште три известувања, а во СВР Скопје е извршен разговор со двајца вработени во Управата за ...

Уште две лица добија кривични пријави за инцидентите во Собранието

Канал 77 - 19.05.2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по чл.

Уште двајца напаѓачи на Собранието заработија кривични пријави

Позитив.мк - 19.05.2017

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ по чл.

МВР: Две нови пријави за насилството во Собранието, двајца од УБК на разговор во полиција

Фокус - 19.05.2017

Поднесени се две нови кривични пријави за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април, до Основно јавно обвинителство Скопје се испратени уште три известувања, а во СВР Скопје е извршен разговор со двајца вработени во Управата за ...

МВР поднесе нови кривични пријави за насилниците од крвавите напади во Собранието

Правдико - 19.05.2017

СВР Скопје соопшти дека е поднесена кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ за ...