TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Една жртва во судирите меѓу екстремната десница и контрадемонстрантите во САД (ВИДЕО и ФОТО)

Нетпрес - 13.08.2017

Собирот на екстремната десница се одржа поради плановите да биде отстранета статуата на генералот на Југот Робер Ли од американската Граѓанска војна Најмалку едно лице загинало, 19 се потешко повредени а вкупно настрадале околу 30 лица во саботата ...

Вонредна состојба во Вирџинија поради маршот на белите националисти

Нова ТВ - 12.08.2017

Властите на Шарлотсвил и американската сојузна држава Вирџинија прогласија вонредна состојба поради маршот на десничарите. Две лица се повредени во судирот на продесничарката група и одржувачите на контра митинг кои исто така се собраа во градот.

(ВИДЕО) Едно лице загина на протестот во Вирџинија

Макфакс - 12.08.2017

На протестот во Шарлотсвил едно лице загина кога автомобил влета во насобраната толпа. Во инцидентот се повредени најмалку 19 луѓе. „Полицијата е на терен. Пријавени се три инциденти со автомобили.

ВИДЕО: Насилство на протестите во Шарлотсвил, автомобил се залетал во толпата, еден мртов

А1 On - 12.08.2017

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара „обединување на десничарите против тоталитарен комунизам“ и „афирмација на правата на Јужњаците и белите луѓе да се организираат ...

Вонредна состојба во Шарлотсвил по демонстрациите против статуа на генерал од граѓанската војна во САД

Локално - 12.08.2017

Едно лице загина, а неколку се повредени во текот на насилните демонстрации на десничарите и белечките ултрадесничарски групи во Шарлотсвил во Вирџинија поради најавата дека ќе биде отстранета статуа на генерал од времето на граѓанската војна ...

Автомобил се удри во група демонстранти во Шарлотсвил, еден мртов и 9 повредени (ВИДЕО)

Стандард - 12.08.2017

Непознат возач се удри со автомобил во група демонстранти против десничарските активисти во американското гратче Шарлотсвил, Вирџинија, пренесоа АФП и ТАСС. Полицијата пристигнала на местото, каде што група активисти демонстрирале мирно во центарот ...

САД: Вонредна состојба во Шарлотвил пред десничарскиот марш...

Н.Македонија - 12.08.2017

САД: Вонредна состојба во Шарлотвил пред десничарскиот марш Градските власти на Шарлотвил во американската сојузна држава Вирџинија, прогласија вонредна состојба, пред најавениот голем марш на обединетата десница и на белите националисти.

Шокантни сцени од маршот на расистите, прогласена е вонредна состојба (видео)

Република - 12.08.2017

Во Шарлотсвил, Вирџинија, САД е прогласена вонредна состојба пред почетокот на маршот кој го предводат бели националисти. Состојбата е многу тензична, бидејќи се очекува стотици луѓе да се приклучат на “Unite the Right” (Соедини ја десницата) ...

Aвтомобил се залетал во толпата, еден мртов на протестите во Шарлотсвил

Република - 12.08.2017

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара обединување на десничарите против тоталитарен комунизам и афирмација на правата на Јужњаците и белите луѓе да се организираат за ...

Прогласена вонредна состојба во Вирџинија пред одржувањето на десничарскиот марш

24 Вести - 12.08.2017

Градските власти на Шарлотвил, во американската сојузна држава Вирџинија, прогласија вонредна состојба, пред најавениот голем марш на „обединетата десница“ и на белите националисти. „Ваквата одлука на властите им овозможува употреба на дополнителни ...

Прогласена вонредна состојба во Вирџинија пред одржувањето на десничарскиот марш

Либертас - 12.08.2017

Градските власти на Шарлотвил, во американската сојузна држава Вирџинија, прогласија вонредна состојба, пред најавениот голем марш на „обединетата десница“ и на белите националисти. „Ваквата одлука на властите им овозможува употреба на дополнителни ...