TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата во заминување потпиша договор за Клинички центар

Телма - 19.05.2017

Едвај четири минути и беа потребни на Владата во заминување да го потпише договорот со кој треба да започне изградбата на новиот Клинички Центар „Мајка Тереза“. По видео презентација за тоа како се замислува новиот објект, пропратена со музиката од ...

Тодоров потпиша договор за нов клинички центар, СДСМ најави ревизија

Р.С.Европа - 19.05.2017

Нов клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада, постапката на изградба ќе се одвива на транспарентен начин, а ќе има ревизија на работењето на Владата со технички овластувања во заминување, најави денеска портпаролот на СДСМ Петре ...

(ВИДЕО) Новата влада ќе го преиспита договорот за Клинички

Нова ТВ - 19.05.2017

-Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола ...

(ВИДЕО) Шилегов: Владата со технички овластувања нема ингеренции да потпишува договори за изградба на нов Клинички ...

А1 On - 19.05.2017

Ќе има ревизија на работењето на владата со технички овластувања во заминување и ќе бидат преиспитани процедурите кои што во последен момент пред трансферот на власта Тодоров и соработниците влегоа во договор за изграба на нов клинички центар, ...

Шилегов: Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов Клинички центар

24 Вести - 19.05.2017

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола Тодоров, потпиша договор за изградба ...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар (ВИДЕО)

+инфо - 19.05.2017

Новата реформска влада ќе го врати концептот на единствен универзитетски клинички центар, рече Шилегов. Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, ...

Пратеникот и технички министер Тодоров потпиша договор за нов Клинички центар, до него седеше Груевски

А1 On - 19.05.2017

Избраниот пратеник и техничкиот министер за здравство, Никола Тодоров потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, во вредност од 72 милиони евра. Договорот беше потпишан во свечената сала на Владата, а до Тодоров седеше некогашниот ...

Тодоров потпиша договор за изградба на Клинички, Груевски во прв ред

Нова ТВ - 19.05.2017

Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров, денеска потпиша договор за изградба на новиот Клинички центар во вредност од 72 милиони евра. Овој договор кој се потпиша во свечената сала на владата, се случува во исто време кога во тек се ...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар

МРТ - 19.05.2017

Здравство и компаниите го потпишаа договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во вредност од речиси 72 милиона евра. Социјалдемократите реагираат- техничката влада нема вакви овластувања.

(ВИДЕО) Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

Либертас - 19.05.2017

Изјава за медиуми, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 19.05.2017 Почитувани граѓани, Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички ...

Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

Стандард - 19.05.2017

„Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар. Постапката на изградба ќе се одвива на транспарентен начин, како што ќе работи новата ...

Тодоров како технички министер и пратеник потпиша договор од 72 милиони евра за нов клинички центар

Сакам да кажам - 19.05.2017

Договорот за изградба на нов клинички центар во Скопје, во вредност од 72 милиони евра, денес во свечената сала на владата го потпиша Никола Тодоров, кој сега е технички министер за здравство и пратеник во Собранието.

По низа скандали, Тодоров во владата потпиша договор за изградба на Клинички центар

Фокус - 19.05.2017

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска во свечената сала на владата го потпиша договорот за изградба на нов Клинички центар во вредност од 72 милиони евра. На потпишувањето на договорот присуствуваа техничкиот премиер во заминување Емил ...

Потпишан договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ (видео)

Макфакс - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Вечер - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза" во Скопје.

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

24 Вести - 19.05.2017

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот и официјално соопштија дека ќе го потпишува министерот за здравство во заминување - Никола ...

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското ...

Курир - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

ВИДЕО: Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје, еве како ќе изгледа

Курир - 19.05.2017

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи.

Додека се крчка новата влада, старата потпишува договори за изградба на новиот Клинички центар

Фактор - 19.05.2017

И додека новиот мандатар ги склопува коцките за состав на новата Владата, старата потпишува нови договори. Според најавите денеска треба да биде потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје.

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

Курир - 19.05.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат дека настанот ќе се одржи во Свечената сала ...

Шилегов: Техничката влада нема овластување да потпишува договори, ќе ја испитаме изградбата на Клинички

Фокус - 19.05.2017

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола Тодоров, потпиша договор за ...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар во Скопје

24 Вести - 19.05.2017

Додека течат преговорите за нов владин состав, техничката влада продолжува да турка проекти. Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров, денеска потпиша договор за изградба на новиот клинички центар во вредност од 72 милиони евра.

СДСМ: Нов Клинички центар ќе изгради новата реформска Влада

Макфакс - 19.05.2017

Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар – изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.

Потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар

Кајгана - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

Локално - 19.05.2017

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот и официјално соопштија дека ќе го потпишува министерот за здравство во заминување – Никола ...

Груевски: Се исполнува уште едно ветување- стартува изградбата на Клиничкиот центар „Мајка Тереза"

Вечер - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза" со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Ќе има и хелиодром: Погледнете како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје (Видео)

Република - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи, денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

Пулс24 - 19.05.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат дека настанот ќе се одржи во Свечената сала ...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар

Локално - 19.05.2017

Новата реформска влада ќе го врати концептот на единствен универзитетски клинички центар, рече Шилегов. Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, ...

Шилегов: Нов клинички ќе изгради новата реформска влада, а не оваа во заминување

Мета - 19.05.2017

„Ќе има ревизија на работењето на владата со технички овластувања во заминување. Меѓу другото, ќе бидат преиспитани и процедурите преку кои во последен момент, пред трансферот на власта, Тодоров и соработниците влегоа во договор за изградба на нов ...

Потпишан договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“

Точка - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Нетпрес - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Груевски: Новиот Клинички центар е проект со најголемо значење за македонското здравство

Нетпрес - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

ВИДЕО: Клиничкиот Центар во ново руво - еве како ќе изгледа

Press24 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Шилегов: Ќе ја испитаме изградбата на Клинички...

Н.Македонија - 19.05.2017

Шилегов: Ќе ја испитаме изградбата на Клинички Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминувањето, изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство ...

СДСМ: Нов Клинички центар ќе изгради новата реформска Влада

Точка - 19.05.2017

Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар – изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.

Тодоров потпиша договор за изградба на Клинички

Денар - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Груевски на Фејсбук: Стоиме на зборот, се реализира најголемиот проект во здравството

Press24 - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Погледнете како ќе изгледа новиот клинички центар во Скопје

Пулс24 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

(ВИДЕО) Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

Репортер - 19.05.2017

Изјава за медиуми, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 19.05.2017 Почитувани граѓани, Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички ...

Груевски: Она што го ветивме почнува да се реализира – потпишан договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Република - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската „ИНСО системи“ денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

(Видео) Eве како ќе изгледа новиот клинички центар Мајка Тереза

Вечер - 19.05.2017

Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра, а предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци од почетокот на градбата. Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза".

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува реализацијата на најголемиот проект во македонското здравство

Алфа - 19.05.2017

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ е најголем здравствен комплекс во Република Македонија, на површина од 17 хектари, кој се состои од 32 независни субјекти со вкупен персонал од 3.400 медицински и административен персонал.

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Канал5 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Новиот клинички центар со современ хелиодром за транспорт на пациентите (видео)

Скопје инфо - 19.05.2017

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи.

Груевски: Започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

Пулс24 - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Гранит, Бетон и ИНСО системи за 72 милиони евра ќе го градат новиот Клинички центар

+инфо - 19.05.2017

Објектот ќе се состои од едно подземно ниво, приземје, девет ката и современ хелиодром за транспорт на пациентите на 10-то ниво. Компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската ИНСО системи ќе го градат новиот клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското ...

Маркукуле - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

ТВ21 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Техничкиот министер Тодоров потпиша договор за изградба на клинички центар во Скопје

Стандард - 19.05.2017

Техничкиот министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.