TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се запали автомобил на Стража - во него две малолетни деца

Press24 - 12.08.2017

Синоќа во 19:00 часот во Полициска станица Гостивар пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево во близина на превојот "Стража" над клучката за село Сретково дошло до опожарување во движење на патничко моторно возило "Рено Скеник" со ...

Во пеплосаното возило на Стража имало две деца

Република - 12.08.2017

Синоќа во 19:00 часот во Полициска станица Гостивар пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево во близина на превојот “Стража” над клучката за село Сретково дошло до опожарување во движење на патничко моторно возило “Рено Скеник” со ...

На Стража се запали возило од Литванија

МКД - 12.08.2017

На магистралниот пат Гостивар-Кичево во близина на превојот „Стража", над клучката за селото Сретково во движење се запали патничко моторно возило "рено скеник" со литваниска национална ознака, управувано од С.К.Х.(33) Украина.

На Стража горел автомобил со семејство од Украина

Фактор - 12.08.2017

Синоќа во 19:00 часот во Полициска станица Гостивар пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево во близина на превојот "Стража" над клучката за село Сретково дошло до опожарување во движење на патничко моторно возило "Рено Скеник" со ...