TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прандели: „Наполи е на исто ниво како и Јувентус“

СуперСпорт - 12.08.2017

Чезаре Прандели верува дека тимот на Наполи, ќе ја започне сезоната во Италијанскта „Сериа А“ на исто ниво како и тимот на Јувентус. За една недела ќе започне „Фудбалското лудило“ и во Италија откако синоќа беше отворена новата сезона во Премиер ...

Прандели очекува голема борба: Наполи е на исто ниво со Јувентус

Дерби - 12.08.2017

Јувентус шест години во низа е шампион на Италија и многумина пак го гледаат како главен фаворит за Скудетото и во нареднава сезона, но според Чезаре Прандели „бјанконерите“ ќе имаа голем конкурент за насловот и тоа во Наполи.

Сампаоли го изостави напаѓачот на Јувентус од составот на Аргентина

Дерби - 12.08.2017

Селекторот на фудбалската репрезентација на Аргентина, Хорхе Сампаоли го соопшти списокот со играчи на кои ќе планира во следните две квалификациски средби. На изненадување на сите, на списокот го нема напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин, а ...